Ухвала від 07.07.2010 по справі 2а-9675/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

07 липня 2010 року № 2а-9675/10/2670

Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шелест С.Б., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами

За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «ЕВО ОСОБА_1»

доДержавної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва

проскасування рішення

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «ЕВО ОСОБА_1»звернулось до суду з позовом про скасування рішення відповідача від 11.02.10р. №2821/10/15-111.

Ухвалою від 29.06.10р. позовна заява залишена без руху, позивачу надано строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом уточнення змісту позовних вимог.

06.07.10р. позивачем через канцелярію суду подано уточнений адміністративний позов, з якого вбачається, що зміст позовних вимог позивачем не уточнено.

Дослідивши подану заяву, суд вважає, що позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Отже, рішення суб'єкта владних повноважень у контексті положень КАСУ необхідно розуміти як нормативно-правові акти, так і правові акти індивідуальної дії.

Нормативно-правовий акт - офіційний письмовий документ, прийнятий або затверджений уповноваженим на це суб'єктом нормотворення у визначеній законодавством формі та за встановленою законодавством процедурою, спрямований на регулювання суспільних відносин, що містить норми права, має неперсоніфікований характер і розрахований на неодноразове застосування.

Правові акти індивідуальної дії - рішення, які є актом одноразового застосування норм права і дію яких поширено на конкретних осіб або які стосуються конкретної ситуації.

Як вбачається із позову, позивач оспорює рішення податкового органу, яке за своїм змістом є листом ДПІ, в якому останнім повідомлено, що подана позивачем декларація з податку на прибуток не відповідає вимогам законодавства, в зв'язку з чим вважається не поданою; позивачу запропоновано подати нову, оформлену належним чином декларацію.

Вказаний лист ДПІ, виходячи з викладених норм, не є актом державного чи іншого органу в розумінні КАС України, оскільки такий лист не породжує жодних правових наслідків, що спрямовані на регулювання тих чи інших суспільних відносин, не змінює, не припиняє права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин і не має обов'язкового характеру для позивача, а відтак -не може бути предметом розгляду в порядку КАС України та не підпадає під дію пункту 1 частини 1 статті 17 КАС.

За правилами п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З огляду на викладене, керуючись п.1 ч.1 ст. 109, ст..165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

УХВАЛИВ:

відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

Надіслати позивачу ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі та позовні матеріали з додатками.

Ухвала, відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Шелест С.Б.