ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
03 червня 2010 року № 2а-8637/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Качур І.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1
до ОСОБА_2 Володимировича-народного депутату України
про встановлення адміністративного факту виходу народного депутата із складу депутатської фракції
Позовні вимоги заявлені про встановлення адміністративного факту виходу народного депутата України ОСОБА_2, обраного до Верховної ОСОБА_3 України шостого скликання від виборчого блоку політичних партій - "ОСОБА_4 Тимошенко", зі складу депутатської фракції "ОСОБА_4 Тимошенко" у ОСОБА_3 України шостого скликання".
Відповідно до статті 3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 1), водночас суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7).
Отже, необхідною ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення ним владних управлінських функцій саме у тих правовідносинах, в яких виник спір. При цьому інший суб'єкт цих правовідносин знаходиться у відносинах субординації з суб'єктом владних повноважень.
Правовий статус, обсяг повноважень народних депутатів України, визначений в Конституції України, Законі України "Про статус народного депутата України" від 17 листопада 1992 року №2790-XII.
Порядок роботи Верховної ОСОБА_3 України, її органів та посадових осіб, засади формування, організації діяльності та припинення діяльності депутатських фракцій, коаліції депутатських фракцій у ОСОБА_3, порядок підготовки і проведення сесій Верховної ОСОБА_3, її засідань, формування державних органів, законодавча процедура, процедура розгляду інших питань, віднесених до її повноважень, та порядок здійснення контрольних функцій Верховної ОСОБА_3 врегульований «Регламентом Верховної ОСОБА_3 України», який затверджений постановою Верховної ОСОБА_3 України від 27 липня 1994 року N 130/94-ВР.
Вказані питання відносяться до внутрішньої діяльності Верховної ОСОБА_3 України, тому не можуть бути предметом розгляду за правилами адміністративного судочинства.
Процедура вступу народного депутата України до складу депутатської фракції, виходу його з такої фракції не є публічно-правовими правовідносинами в розумінні КАС України.
Вказані питання відносяться до внутрішньої діяльності Верховної ОСОБА_3 України, тому не можуть бути предметом розгляду адміністративним судом за правилами адміністративного судочинства.
Крім того, народний депутат України, не може бути притягнутий до юридичної відповідальності, згідно чинного законодавства, у разі виходу зі складу депутатської фракції. Такі дії народного обранця зумовлюються політичною доцільністю, відтак він несе політичну відповідальність перед виборцями, відповідною політичною партією, фракцією.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі вищенаведеного, п.1 ч. 1 ст. 109, 160, 165 КАС України, суд, -
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу негайно.
3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.
4. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
5. Ухвала може бути оскаржена в порядку ст.ст.184-187 КАС України.
Суддя І.А. Качур