Ухвала від 26.05.2010 по справі 2а-8007/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

26 травня 2010 року № 2а-8007/10/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовом ОСОБА_1

до Національного банку України

про визнання недійсною постанови від 24.02.2010р. №97

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом про визнання незаконними дії Національного банку України по відкликанню ліцензії та ініціюванню процедури ліквідації ВАТ Банк "БІГ-Енергія" та визнання недійсною постанови НБУ № 97 від 24.02.2010 р. "Про відкликання банківської ліцензії та ініціюванні процедури ліквідації ВАТ Банка "БІГ-Енергія".

Згідно ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Отже, виходячи із змісту вищезазначених норм для відкриття провадження у справі в порядку адміністративного судочинства між сторонами повинні існувати публічно-правові відносини та публічно-правовий спір.

Згідно зі статтею 104 Кодексу адміністративного судочинства України право на звернення до адміністративного суду має особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи законні інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Спір у справі адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду, який виник між двома *(кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правовідносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого суб'єкта, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкту.

У випадку якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознак справи адміністративної юрисдикції, а тому не повинен вирішуватись адміністративним судом.

Із адміністративного позову вбачається, що позивач знаходиться у договірних відносинах із ВАТ Банком "БІГ Енергія" відповідно до договору про банківський вклад від 17.08.2009 р.

Позивач (який є вкладником банку) не наділений правом оскаржувати в суді рішення, дій чи бездіяльність Національного банку України чи його посадових осіб, оскільки на нього, як того вимагає стаття 99 Закону України «Про банки і банківську діяльність»не поширюються повноваження Національного банку України у розумінні статей 67 та 72 цього ж Закону, тобто він не є особою, яка охоплюється наглядовою діяльністю НБУ (афілійованою та спорідненою особою комерційного банку, власником істотної участі в цьому Банку).

В силу положень п.1 ч. 1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі вищенаведеного, п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу негайно.

3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.

4. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя К.С. Винокуров