Ухвала від 27.04.2010 по справі 2а-6501/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

27 квітня 2010 року № 2а-6501/10/2670

Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шелест С.Б., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами

За позовом Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва

до Ліквідатора ВАТ «КБ «Національний стандарт»ОСОБА_1

Олександровича

про визнання неправомірними дій та визнання кредиторських вимог

ВСТАНОВИВ:

УПФУ у Подільському районі м. Києва звернулось до суду з позовом про визнання неправомірними дій відповідача щодо невизнання кредиторських вимог на суму 144 299 835, 34 грн. та зобов'язання відповідача визнати кредиторські вимоги позивача на вказану суму.

Даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, виходячи з наступного.

Згідно з ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав та інтересів юридичних осіб з боку органів державної влади при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.

Відповідно до п.7 ч.1 ст. 3 КАС України, суб'єкт владних повноважень -орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Отже, обов'язковою ознакою публічно-правового спору із суб'єктом владних повноважень є здійснення цим суб'єктом владних управлінських функцій, причому ці функції повинні здійснюватися відповідним суб'єктом саме у тих правовідносинах, у яких виник спір.

Таким чином, у випадку коли суб'єкт владних повноважень у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції по відношенню до іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознак справи адміністративної юрисдикції і, відповідно, не відноситься до компетенції адміністративних судів.

Як вбачається із позову, 10.09.09р. позивач звернувся до ліквідатора з заявою про визнання кредитором на суму 144 916 535, 13 грн. Листами від 28.11.09р. та 15.02.10р. ліквідатор повідомив УПФУ про визнання кредиторських вимог на суму 616 699, 79 грн., оскільки інша заборгованість зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування за ВАТ КБ «Національний стандарт» не обліковується. Не погоджуючись з невизнанням заявлених кредиторських вимог, позивач звернувся до суду із вказаним позовом. Отже, в спірних правовідносинах, позивач, як суб'єкт владних повноважень, не виконує по відношенню до відповідача владних управлінських функцій, а тому в даному випадку не має встановлених нормами КАС України необхідних ознак суб'єкта владних повноважень.

За таких умов, суд приходить до висновку, що спірні правовідносини не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства, а є господарсько-правовими та підлягають розгляду господарським судом, відповідно до ст. 12 ГПК України.

За правилами п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З огляду на викладене, керуючись п.1 ч.1 ст. 109, ст..165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

УХВАЛИВ:

відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

Надіслати позивачу ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі та позовні матеріали з додатками.

Ухвала, відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Шелест С.Б.