ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
15 серпня 2014 року м. Київ № 2а-10168/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
Головуючого - судді Дегтярьової О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження заяву Концерну «Техвоєнсервіс» про відстрочку виконання рішення в адміністративній справі
за позовами
Державної податкової інспекції у місті Черкаси
до
Концерну «Техвоєнсервіс»
про
стягнення заборгованості у розмірі 148 258, 33 грн., -
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 листопада 2011 року у справі № 2а-10168/11/2670 за позовом Державної податкової інспекції у місті Черкаси (далі - позивач) до Концерну «Техвоєнсервіс» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 148 258, 33 грн. позов був задоволений повністю.
04 січня 2012 року у справі був виданий виконавчий лист.
15 липня 2014 року до канцелярії суду надійшла заява Концерну «Техвоєнсервіс» (далі - заявник, відповідач) про відстрочення виконання постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 листопада 2011 року.
Вказана заява мотивована тим, що Концерн «Техвоєнсервіс», який є державним господарським об'єднанням, заснованим на державній формі власності та на підставі наказу Міністра оборони України від 07.06.2005р. № 309, через своє скрутне фінансове становище та в силу мораторію на відчуження статутного майна, наразі не має змоги виконати вказану постанову суду. Як наслідок виконання вказаного судового рішення в примусовому порядку фактично призведе до банкрутства підприємства. Також заявник звертає увагу на те, що Концерн здійснює відновлення техніки військово-промислового комплексу на виконання Указу Президента «Про часткову мобілізацію», та на підставі Розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.06.2009р. № 626-р - уповноважено здійснювати реалізацію на внутрішньому ринку певного військового майна, на підставі укладених з Міністерством оборони України договорів. А тому з урахуванням механізму виконання таких судових рішень існує реальна загроза списання коштів з рахунків Концерну, що натомість належать державі в особі Міністерства оборони України, що призведе до нецільового використання бюджетних коштів. Таким чином, заявник просить відстрочити виконання зазначеної постанови на один рік.
05 серпня 2014 року в призначеному судовому засіданні представник відповідача (заявника) підтримав подану заяву в повному обсязі.
Представник позивача в судове засідання призначене на 05 серпня 2014 року не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, що в силу норми ч. 2 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України не перешкоджає судовому розгляду, та жодних заперечень і документів до суду не подав.
05 серпня 2014 року в судовому засіданні було оголошено перерву до 15 серпня 2014 року.
15 серпня 2014 року представником заявника була подана заява про відкликання заяви про відстрочку виконання судового рішення з огляду на виконання рішення в повному обсязі.
15 серпня 2014 року в судовому засіданні судом було ухвалено перейти до письмового провадження на підставі норми 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши наявні матеріали справи та заслухавши думку представника позивача з приводу заявленого клопотання, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення заяви про відстрочку виконання судового рішення без задоволення з огляду на наступне.
У відповідності до ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови (ч. 2 ст. 263 цього Кодексу).
Підставою для відстрочення, розстрочення, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Вирішуючи, питання про відстрочення виконання рішення суд повинен врахувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи.
За змістом викладених норм здійснення відстрочки виконання судового рішення судом можливе лише у випадку, коли рішення ще не виконано в повному обсязі.
З огляду на те, що згідно пояснень представника позивача постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 листопада 2011 року була виконана в повному обсязі, а порядок розгляду заяви про відстрочку виконання рішення не передбачає її відкликання, суд дійшов висновку про необхідність залишення поданої заяви без задоволення.
Керуючись ст. 263, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Заяву концерну «Техвоєнсервіс» про відстрочку виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 листопада 2011 року залишити без задоволення.
2. Копії ухвали невідкладно надіслати сторонам.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України та набирає законної сили у порядку та строки, встановлені статтею 254 КАС України.
Суддя О.В. Дегтярьова