ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про відкриття провадження в адміністративній справі
18 липня 2011 року м. Київ№ 2а-9959/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Арсірій Р.О., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1
доКабінету Міністрів України
про визнання бездіяльності протиправною, стягнення коштів, скасування постанов ,
визнав подану позовну заяву і додані до неї матеріали в частині позовних вимог про визнання протиправної бездіяльності Кабінету Міністрів України, яка призвела до порушення прямого конституційного права учасника війни на отримання разової грошової допомоги до 05.05.2011 р. в розмірі трьох мінімальних пенсій за віком такою, що не відповідає вимогам чинного законодавства України; про стягнення з Державного казначейства України, відповідача-суб'єкта владних повноважень Кабінету Міністрів України кошти на відшкодування шкоди, завданої його неправомірними постановами - нормативно-правовими актами, діями або бездіяльністю в сумі 10 538,35 грн., індексацію - 4 564 грн., моральну шкоду - 10 000 грн., а всього 25 102,35 грн.; про визнання нечинною Постанови Кабінету Міністрів України про розмір разової грошової допомоги - менше трьох мінімальних пенсій за 2011 р. та скасування її в цій частині, яка порушує права позивача як учасника війни, достатніми для відкриття провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 104-107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись суддею Арсірієм Р.О.
2. Призначити судовий розгляд справи на 12 вересня 2011 року о 11:15 год.
3. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання № 32.
4. Витребувати від позивача:
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
- всі оригінали доданих до позовної заяви документів або письмові пояснення з зазначенням поважних причин їх відсутності.
5. Зважаючи на те, що позивач просить суд стягнути з Державного казначейства України та з Кабінету Міністрів України завдану їх шкоду, суд пропонує позивачу відповідно до вимог ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України визначити склад відповідачів по справі та надати докази, що підтверджують понесення позивачем моральної та матеріальної шкоди в заявленому нею розмірі у строк до 15.08.2011.
Крім того, зважаючи, що позивач просить скасувати Постанову Кабінету Міністрів України (п.6 позовних вимог) та не зазначає назви та реквізитів оскаржуваної постанови, суд зобов'язує позивача уточнити в цій частині позовні вимоги, зважаючи на положення п.4 ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України у строк до 15.08.2011.
6. Запропонувати відповідачу подати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
7. Витребувати від відповідача:
- оригінали і належним чином засвідчені копії документів (нормативних актів), на підставі яких діє відповідач; довідки з органу статистики про знаходження відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України; довідки про найменування і номери рахунків відповідача, відкритих у банківських установах або органах Державного казначейства України.
Уразі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно - правового акту відповідно ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач зобов'язаний опублікувати оголошення про це у виданні, у якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений. Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно - правового акта, час і місце судового розгляду адміністративної справи. Оголошення повинно бути опубліковано не пізніше як за сім днів до судового розгляду.
Суддя Р.О. Арсірій
Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.