ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про повернення позовної заяви
м. Київ
24 березня 2011 року№ 2а-4167/11/2670
Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1
до Пенсійного Фонду України
про про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Пенсійного Фонду України про визнання визнати неправомірними дії відповідача, а саме визнати протиправними дії щодо сплати додаткової суми страхових внесків до Пенсійного Фонду України від позивачів за ІІІ, ІV квартал 2010 року.
У позовній заяві позивач зазначає, що Пенсійний фонд України в особі Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова вимагає від нього сплатити недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на користь Пенсійного фонду України в м. Львові.
В обґрунтування наведеного, позивачем до позовної заяви долучено вимогу Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова про сплату боргу (заборгованості зі сплати страхових внесків), якими власне пенсійний фонд вимагає та стягує з позивача недоїмку зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Позивач, який зареєстрований у Управлінні Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова, є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Умань.
Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09 липня 2003 року №1058-IV (далі -Закон №1058-ІV) визначено платників страхових внесків, їх права, обов'язки та порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.
Порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлений Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР (надалі -Закон №400/97-ВР).
Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону № 400/97-ВР платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Згідно ч. 6 ст. 20 Закону №1058- ІV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
У відповідності до частин 2, 3 ст. 106 Закону №1058-ІV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Таким чином, позивач, який проживає в м. Львові, оскаржує дії Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова (м.Львів, вул. П. Мирного, 24а).
Будь-яких вимог до Пенсійного фонду України позивачем у позовній заяві не заявлено.
Відповідно до частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до частини 2 статті 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Виходячи з наведеного та враховуючи, що позивачем у справі фактично пред'явлені вимоги не до Пенсійного фонду України, а до Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова, дана справа не підсудна цьому адміністративному суду, а підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Відповідно до частини 6 статті 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 19, 108 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позовну заяву повернути.
2. Ухвалу про повернення позовної заяви надіслати позивачу негайно.
3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про повернення позовної заяви.
4. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
5. Довести до відома позивача, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом (ч. 6 ст. 108 КАС України).
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя К.С. Винокуров