ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
12 березня 2011 року № 2а-3501/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Одеон"
до
Київської міської ради
ТОВ "Фірма Аспект"
про
визнаня протиправним розпорядження
Товариство з обмеженою відповідальністю "Одеон" звернулось до суду з позовом до Київської міської ради, ТОВ "Фірма Аспект" про визнання протиправним рішення в частині передачі земельної ділянки в оренду ТОВ "Фірма Аспект", визнання недійсним договору земельної ділянки між ТОВ "Фірма Аспект" та Київрадою, зобов'язання ТОВ "Фірма Аспект" не чинити перешкод позивачу при обслуговуванні власних будівель тощо.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України далі - КАС України справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Отже, виходячи із змісту вищезазначених норм для відкриття провадження у справі в порядку адміністративного судочинства між сторонами повинні існувати публічно-правові відносини та публічно-правовий спір.
В даному випадку Київська міська рада у спірних правовідносинах не здійснює зазначених владних управлінських функцій (щодо позивача), таким чином такий суб'єкт не перебуває "при здійсненні управлінських функцій" і не має встановлених нормами КАС України ознак суб'єкта владних повноважень.
Частиною другою статті 4 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Спори, що виникають з господарських договорів між суб'єктами господарювання і органами державної влади і місцевого самоврядування, включаючи угоди, які укладаються шляхом проведення конкурсу, біржових торгів, аукціонів тощо не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. До таких договорів відносяться, зокрема, угоди про передачу державного або комунального майна в оренду.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, спірні правовідносини між сторонами виникли з приводу передачі відповідачем в оренду земельної ділянки відповідачу 2, що чинить перешкоди діяльності позивача, який є землекористувачем земельної ділянки, що межує з ділянкою відповідача 2.
Отже, в даному випадку справа за участю господарюючого суб'єкту та суб'єкта владних повноважень не має ознак справ адміністративної юрисдикції, що виключає її розгляд у порядку адміністративного судочинства. Окрім того, певні позовні вимоги сформульовані позивачем по відношенню до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Аспект", яке взагалі не є суб'єктом владних повноважень і не може виступати відповідачем у адміністративному процесі у даному випадку.
Пунктом 1 частини 1 статті 109 КАС України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі вищенаведеного, п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу негайно.
3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.
4. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя К.С. Винокуров