ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
31 грудня 2010 року № 2а-19101/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1
до Національного банку України
про визнання нечинним рішення № 28-315/3533-19276 від 03.11.2010 року,
Позивач звернувся до суду з позовом до Національного банку України про визнання нечинним рішення про офіційне роз'яснення валютного законодавства, що міститься у листі НБУ № 28-315/3533-19276 від 03.11.2010 та зобов'язання відповідача надати офіційне роз'яснення з питання валютного законодавства.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.
Залежно від компетенції органу, який прийняв такий документ, і характеру та обсягу відносин, що врегульовано ним, акти поділяються на нормативні і такі, що не мають нормативного характеру, тобто індивідуальні.
Нормативний акт - це прийнятий уповноваженим державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово. Що ж до актів ненормативного характеру (індивідуальних актів), то вони породжують права і обов'язки тільки у того суб'єкта (чи визначеного ними певного кола суб'єктів), якому вони адресовані.
Таким чином, предметом оскарження в порядку адміністративного судочинства є такий акт, який породжує для позивача права і обов'язки, застосовується по відношенню до нього.
Лист-роз'яснення від 03.11.2010 носить інформаційний характер та не належить до актів Національного банку України, які є обов'язковим до виконання, отже не є правовим актом, не встановлює права та обов'язки інших осіб, а отже не може бути предметом розгляду в адміністративному суді.
Враховуючи те, що перша позовна вимога не може бути розглянута в порядку адміністративного судочинства та включення її до переліку позовних вимог є підставою для відмови у відкритті провадження в цій частині адміністративної справи на підставі п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС, суд пропонує позивачу уточнити позовні вимоги шляхом виключення вимоги про визнання нечинним листа-роз'яснення.
Окрім того, згідно з п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною 4 статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
До позовної заяви не додано лист, який надіслано 20.10.2010 на адресу Голови НБУ, на який посилається позивач у своїй позовній заяві.
Також всупереч вимогам ч. 4 ст. 106 КАС України позивач не зазначив дату підписання позовної заяви.
Відповідно до ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем у строк до 2 лютого 2010 року шляхом подання до суду документів на підтвердження викладених обставин.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2.Встановити позивачу строк до 02 лютого 2011 року для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя К.С. Винокуров