Ухвала від 27.12.2010 по справі 2а-18872/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

27 грудня 2010 року № 2а-18872/10/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Патратій О.В., ознайомившись з позовною заявою

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛАНД»

до Державної податкової інспекції у м. Алушті

про скасування податкових повідомлень-рішень від 16 вересня 2010 року № 0011371503/0, № 0011361503/0 та від 03 грудня 2010 року № 0011371503/1, № 0011361503/1,- ,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛАНД»з позовом до Державної податкової інспекції у м. Алушті про скасування податкових повідомлень-рішень від 16 вересня 2010 р. № 0011371503/0, № 0011361503/0, від 03 грудня 2010 р. № 0011371503/1, № 0011361503/1.

Відповідно до п. 3, п. 6 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Частиною першою статті 89 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, повинна сплатити судовий збір.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі суд встановив, що позивачами до позовної заяви не було додано належний документ про сплату судового збору у порядку та розмірах передбачених пунктом 3 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пункту 14 "Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита", згідно якого, при сплаті державного мита готівкою до документа, щодо якого вчиняється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні мита з рахунку платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту "Зараховано в дохід бюджету ___ грн. (дата)". Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відтиском печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.

Надана позивачем квитанція від 21 грудня 2010 року на суму 3 грн. 40 коп. на порушення зазначеного порядку не містить напису кредитної установи про зарахування сплаченої суми в дохід бюджету, а також відбитку печатки кредитної установи, першого та другого підписів посадових осіб та відмітки про дату виконання платіжного доручення.

Таким чином, позивачем не був сплачений судовий збір у встановленому законом порядку.

Крім того, відповідно до частини 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позовну заяву від імені Позивача підписано директором ОСОБА_1, відбитку печатки ТОВ «ЛАНД»позовна заява не містить. В той же час, до позовної заяви не додано відповідного документу, зокрема, актуального витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців, який би підтверджував повноваження ОСОБА_1, що станом на день подачі позову до суду вона є директором ТОВ «ЛАНД» та уповноважена без довіреності діяти від імені підприємства.

Крім того, у позовній заяві на порушення ч. 4 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України не вказано дати її підписання.

Вказані недоліки створюють перешкоди для вирішення питання щодо відкриття провадження у справі.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки в строк до 10 січня 2011 року шляхом надання документу про сплату судового збору, оформленого відповідно до вимог вищевказаної Інструкції, актуального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців, а також позовної заяви та її копії для вручення відповідачу із зазначенням дати її підписання.

Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛАНД».

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 10 січня 2011 року включно.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в строки і порядку передбачені статтями 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Патратій