ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про відкриття провадження в адміністративній справі
09 грудня 2010 року м. Київ№ 2а-17921/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1
до Третя особаВідділу державної виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції у м. Києві Акціонерно-комерційний банк соціального розвитку "Укрсоцбанк"
про визнання дій виконавця протиправними та зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання дій старшого державного виконавця ВДВС Деснянського РУЮ м. Києва незаконними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 21.08.2010 року ВП № 20957952.
Одночасно із поданням позову позивач порушив перед судом клопотання про відновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом.
В обґрунтування клопотання позивач зазначив, що оскаржувану постанову про відкриття виконавчого провадження він отримав 13.10.2010 року і у 10-денний строк звернувся до місцевого суду.
Ухвалою Деснянського районного суду міста Києва від 11 листопада 2010 року відмовлено у відкритті провадження за скаргою ОСОБА_1, оскільки заявник має право оскаржити дії державного виконавця по виконанню виконавчого напису нотаріуса в порядку адміністративного судочинства. Позивач отримав зазначену ухвалу 03.12.2010 року, а 07.12.2010 вже звернувся з відповідним позовом в порядку ст. 181 КАС України до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Таким чином, пропущення строку звернення до суду відбулось з тієї підстави, що позивач не володів достатніми юридичними знаннями щодо застосування норм процесуального права, які визначають підвідомчість справи даної категорії. Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позбавлення позивача права оскаржити дії державного виконавця з підстав пропущення строку звернення до суду, в даному випадку буде порушувати принцип доступності та гарантованості судового захисту прав та свобод людини та громадянина.
Відповідно до положень ст. 107 КАС України питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом трьох днів з дня надходження позовної заяви. В ухвалі про відкриття провадження у справі, зокрема, зазначається висновок суду про поновлення строку звернення до суду, якщо для цього є підстави.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає за можливе задовольнити клопотання позивача.
Окрім того, до розгляду справи по суті позивач просив суд вжити заходи до забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії виконавчого напису до розгляду даної справи, а також зобов'язати відповідача утриматись від дій в рамках виконавчого провадження ВП № 20957952.
Відповідно до частини першої статті 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до частини третьої статті 117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються.
Позовні матеріали подані на розгляд суду не містять доказів які б підтверджували наявність обставин, що зумовлюють необхідність у забезпеченні адміністративного позову. Викладене позивачем у клопотанні та надані суду документи є фактично доказами, якими обґрунтовані заявлені позовні вимоги у справі та мають значення для вирішення спору по суті. Оцінка останніх повинна бути надана судом з урахуванням доказів та посилань, якими обґрунтовує відповідач свої заперечення, такі в свою чергу можуть спростувати твердження позивача, якими мотивована необхідність у вжитті заходів до забезпечення позову.
Окрім того, зупинення дії виконавчого напису нотаріуса неможливо, оскільки предметом оскарження є дії та рішення державного виконавця, а не виконавчий напис.
За наведених обставин, підстав для вжиття заходів до забезпечення позову за заявленими вимогами, суд не вбачає.
Керуючись ст.ст. 104-107, 117, 121, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Поновити позивачу строк звернення до адміністративного суду.
2. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись суддею Винокуровим К.С.
3. Призначити судовий розгляд справи на 17 грудня 2010 року о 13:30 год.
4. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, зал судового засідання № 13.
Викликати повноважних представників сторін та третьої особи в судове засідання.
5. Витребувати від позивача:
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
- копію іпотечного договору, укладеного між позивачем та третьою особою.
6. Зобов'язати відповідача подати суду:
- заперечення на позов, докази на підтвердження заперечень, якщо такі є;
- матеріали виконавчого провадження ВП № 20957952.
7. Запропонувати третій особі надати письмові пояснення по суті спору та докази на підтвердження повідомлених обставин.
8. Відмовити у задоволенні заяви про вжиття заходів до забезпечення позову у даній справі.
Суддя К.С. Винокуров
Додаток на адресу відповідача: позовна заява з додатками на _________аркушах.
Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.