ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
25 жовтня 2010 року № 2а-14629/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1
до Київської міської ради
провизнання дій неправомірними щодо зупинення виготовлення документації, що посвідчують право на земельну ділянку,
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Київської міської ради, у якому просила встановити та визнати, що втрата владних повноважень Київською міською радою для прийняття рішення відповідно до ст. 123 Земельного кодексу України неправомірно зупинила дії позивача на замовлення документації із землеустрою по підготовці документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також визнати за позивачем право на виконання комплексу земельно-кадастрових робіт по складанню документації із землеустрою по по підготовці документів, що посвідчують право на земельну ділянку за оригіналом кадастрової справи А-5838.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною 4 статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Так, у частині 4 статті 105 КАС України зазначено, що адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
У позовній заяві міститься вимога про визнання певного факту, а також визнання за позивачем права вчинити певні дії.
Як вбачається зі змісту позовної заяви позивачем сформульовані позовні вимоги до Київської міської ради всупереч вимогам ст. 105 КАС України, оскільки така вимога, як "визнання права" за позивачем не вказує які саме рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень - відповідача у справі оскаржуються позивачем у публічно-правових відносинах.
Відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем у строк до 22 листопада 2010 року шляхом подання доповнення до позовної заяви з наведенням у ньому обґрунтованого змісту позовних вимог та подання до суду документів на підтвердження викладених обставин.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2.Встановити позивачу строк до 22 листопада 2010 року для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя К.С. Винокуров