Ухвала від 19.06.2013 по справі 826/6977/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про закінчення підготовчого провадження

19 червня 2013 року № 826/6977/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Патратій О.В., при секретарі судового засідання Хилі І.В. та за участю представників сторін: від позивача - ОСОБА_1, від відповідача - Калініченко Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до про Міністерства внутрішніх справ України визнання нечинним та незаконним наказу від 05.11.2012 р. №1009 в частині, -

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Міністерства внутрішніх справ України про визнання нечинним та незаконним наказу Міністерства внутрішніх справ України від 05.11.2012 р. №1009 у частині пункту 4 змін до Інструкції з питань діяльності ДПС ДАІ, затвердженої наказом МВС №111 від 27.03.2009 р.: «пункт 19.2 глави (Інструкції) після слів «які не сертифіковані, не сертифіковані в Україні» доповнити словами «у разі якщо вони підлягають сертифікації відповідно до чинного законодавства».

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 червня 2013 року було відкрито провадження в даній справі та призначено попереднє судове засідання у справі на 19 червня 2013 року о 11 год. 00 хв.

У попереднє судове засідання 19 червня 2013 року з'явились позивач та представник відповідача.

Представник позивача у попередньому судовому засіданні позов підтримав, просив його задовольнити.

Представник відповідача в попередньому судовому засіданні заперечував проти позовних вимог.

Сторони зазначили про відсутність можливості для мирного врегулювання спору.

Таким чином, спір не може бути врегульований до судового розгляду у порядку, визначеному ст. 112, ст. 113 Кодексу адміністративного судочинства України.

В судовому засіданні 19 червня 2013 року представником відповідача заявлені клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Міністерство юстиції України та Державний департамент автомобільної інспекції МВС України.

Клопотання обґрунтоване тим, що рішення у справі може вплинути на права і обов'язки Міністерства юстиції України у сфері державної реєстрації нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю і які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер.

Крім того, позивач вказує, що оскаржуваний пункт 4 Змін до Інструкції з питань діяльності ДПС ДАІ, затвердженої наказом МВС №111 від 27.03.2009 р., прямо зачіпає права та інтереси Державтоінспекції МВС як суб'єкта владних повноважень, оскільки вказана Інструкція є нормативно-правовим документом, що визначає публічні повноваження працівників Державтоінспекції МВС щодо використання сертифікованих спеціальних технічних засобів під час здійснення патрулювання.

Позивач проти заявленого клопотання заперечував.

При вирішенні даного питання суд виходить з наступного.

Відповідно до пункту 1 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 р. №731 державна реєстрація нормативно-правового акта полягає у проведенні правової експертизи на відповідність його Конституції та законодавству України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколам до неї, міжнародним договорам України, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та acquis communautaire, а також з урахуванням практики Європейського суду з прав людини, прийнятті рішення про державну реєстрацію цього акта, присвоєнні йому реєстраційного номера та занесенні до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до суду з позовом про визнання нечинним та незаконним наказу Міністерства внутрішніх справ України від 05.11.2012 р. №1009 у частині пункту 4 змін до Інструкції з питань діяльності ДПС ДАІ, затвердженої наказом МВС №111 від 27.03.2009 р.

Наказ Міністерства внутрішніх справ України від 27 березня 2009 року №111 «Про затвердження Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС» та Наказ «Про затвердження Змін до Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС» від 05 листопада 2012 року №1009 були зареєстровані в Міністерстві юстиції України 26 червня 2009 р. за №576/16592 та 28 листопада 2012 р. за №1992/22304 відповідно.

Відповідно до п. 16 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 р. №731, у разі внесення змін, доповнень або визнання таким, що втратив чинність, акта законодавства, відповідно до якого прийнято нормативно-правовий акт, орган, що видав цей нормативно-правовий акт, зобов'язаний у місячний термін внести до нього відповідні зміни, доповнення або визнати його таким, що втратив чинність.

Зміни і доповнення, внесені до нормативно-правового акта, а також рішення про втрату нормативно-правовим актом чинності, підлягають державній реєстрації в порядку, встановленому цим Положенням. Отже, рішення у справі може вплинути на обов'язки Міністерства юстиції України щодо державної реєстрації втрати нормативно-правовим актом чинності в частині.

Вирішуючи питання про залучення в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Державного департаменту автомобільної інспекції МВС України суд виходить з того, що позивачем оскаржується пункт 4 змін до Інструкції з питань діяльності ДПС ДАІ, затвердженої наказом МВС №111 від 27.03.2009 р., яка (інструкція) визначає завдання та функції працівників підрозділів дорожньо-патрульної служби.

Відповідно до ч. 2 ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з ініціативи суду.

Враховуючи те, що рішення у даній справі може вплинути на обов'язки Міністерства юстиції України щодо державної реєстрації втрати нормативно-правовим актом чинності в частині та обов'язки Державного департаменту автомобільної інспекції МВС України в частині дотримання порядку здійснення нагляду за дорожнім рухом, суд вважає за необхідне залучити вказаних осіб до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

В попередньому судовому засіданні судом були проведені дії, необхідні для підготовки справи до судового розгляду, згідно вимог ч. 4 ст. 111 Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи, що в попередньому судовому засіданні було з'ясовано, що спір не може бути врегульований до судового розгляду, та ту обставину, що судом вжито всіх заходів для забезпечення всебічного, об'єктивного розгляду і вирішення справи протягом розумного строку, суд дійшов висновку про можливість закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду.

Керуючись статтями 110, 111, 121, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, Міністерство юстиції України (01001 м. Київ, вул. Городецького, 13) та Державний департамент автомобільної інспекції МВС України (вул. Лук'янівська, 62, м. Київ, 04071).

2. Закінчити підготовче провадження у справі №826/6977/13-а та призначити справу до судового розгляду на 11 липня 2013 року на 11 год. 00 хв. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 10, зал судового засідання №302.

3. В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі. Визнати їх участь у судовому засіданні обов'язковою.

4. Запропонувати Міністерству юстиції України та Державному департаменту автомобільної інспекції МВС України подати до суду письмові пояснення щодо заявлених позовних вимог та докази на їх підтвердження до дати наступного судового засідання.

5. Витребувати від Міністерства юстиції України належним чином засвідчені матеріали правової експертизи щодо наступних нормативно-правових актів:

- Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 27 березня 2009 року №111 «Про затвердження Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС»;

- Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 05 листопада 2012 року №1009 «Про затвердження Змін до Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС».

6. Копії ухвали невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі. Третім особам також надіслати копію позовної заяви та доданих до неї документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та окремо від судового рішення за наслідками розгляду справи оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення за наслідками розгляду справи.

Суддя О.В. Патратій