ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
24 червня 2011 року № 2а-8955/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Патратій О.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
за позовом Малого приватного підприємства "Фірма "Лакта"
до 1.Державної податкової інспекції у Деснянському районі м.Києва 2. Державної податкової адміністрації у м. Києві 3. Державної податкової адміністрації України
про скасування податкових повідомлень-рішень № 0002872301/0 від 30 вересня 2010 року, № 0002872301/1, № 0003922301/1 від 29 грудня 2010 року, скасування рішення про результати розгляду скарги № 2322/10/25-114 від 10 березня 2011 року та рішення № 9493/6/25-0515 від 23 травня 2011 року,
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось ОСОБА_1 приватне підприємство «Фірма «Лакта» з позовом до Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва, Державної податкової адміністрації у м. Києві, Державної податкової адміністрації України про скасування податкових повідомлень-рішень № 0002872301/0 від 30.09.2010 р., № 0002872301/1, № 0003922301/1 від 29.12.2010 р., скасування рішення про результати розгляду скарги № 2322/10/25-114 від 10.03.2011 р. та рішення № 9493/6/25-0515 від 23.05.2011 р.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відтак, рішення у контексті положень КАС України має містити ознаки нормативно-правового акту чи правового акту індивідуальної дії, яке може створювати юридичні наслідки у формі прав, обов'язків, їх зміни чи припинення.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем заявлено вимоги про визнання протиправними та скасування рішень ДПА в м. Києві № 3646/10/25-114 від 04.04.2011 р. та ДПА України № 10791/6/25-0515 від 09.06.2011 р., які прийнято в процедурі адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 07.06.2011 р.
Вказані рішення прийнято за результатами вирішення податкового спору в доюрисдикційній процедурі та не є актами реалізації контролюючими органами повноважень у сфері управлінської діяльності, а відтак вони не підпадають під дію пункту 1 частини 1 статті 17 КАС України.
В спірних правовідносинах актом, що має для платника податків певні правові наслідки, є податкове повідомлення-рішення.
Рішення, які прийняті суб'єктом владних повноважень у процедурі адміністративного оскарження не породжують для платника податків юридичних наслідків.
Аналогічна правова позиція викладена також в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 20.05.2010 р. по справі № К-496/07 (номер у ЄДРСР 9635999).
Враховуючи викладене, позовні вимоги потребують в даній частині уточнення та узгодження із нормами КАС України.
Відповідно до ч. 7 ст. 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Відповідно до ч. 2 ст. 58 КАС України повноваження законних представників підтверджуються документами, які, зокрема, стверджують займану ними посаду.
Частиною п'ятою ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у випадку подання позовної заяви представником з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Як вбачається із позовної заяви, вона підписана директором ОСОБА_1, однак в порушення зазначених вище вимог до позовної заяви не додано відповідного документу, який би підтверджував повноваження ОСОБА_1 (копії протоколу загальних зборів учасників, витягу зі статуту товариства тощо), що станом на день подачі позову до суду він є директором МПП «Фірма «Лакта»та має повноваження діяти без довіреності від імені юридичної особи.
Окрім того, позивачем не надано актуальний (станом на час звернення до суду) витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та свідоцтва про державну реєстрацію стосовно позивача, що унеможливлює перевірку дотримання вимог КАС України щодо встановлення дієздатності позивача та наявності відповідних повноважень у керівника (в контексті положень п. 8 ч. 1 ст. 3 КАС України та ч. 3 ст. 48 КАС України) у взаємозв'язку з положеннями п. 1 ч. 1 ст. 107 КАС України та відповідно створює перешкоди для відкриття провадження у справі.
Крім того, на порушення вимог ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додано не всі копії документів, що приєднуються до неї, зокрема, не додано копії документа про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки в строк до 06 липня 2011 року включно шляхом уточнення позовних вимог відповідно до ст. 17 КАС України; надання документу, що підтверджує займану посаду та повноваження директора МПП «Фірма «Лакта»; актуального (станом на момент звернення до суду) витягу щодо позивача з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців та копії документа про сплату судового збору.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
1. Позовну заяву Малого приватного підприємства «Фірма «Лакта» залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків до 06 липня 2011 року включно.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута їм відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В. Патратій