Ухвала від 23.10.2015 по справі 826/23865/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

23 жовтня 2015 року м. Київ № 826/23865/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами:

за позовомОСОБА_2

до відповідачаГоловне управління державної міграційної служби в м. Києві

провизнання рішення протиправним

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_2 звернувся в Окружний адміністративний суд м. Києва з позовом до Головного управління державної міграційної служби в м. Києві про визнання рішення протиправним.

Відповідно до вимог статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу. Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Так, дана позовна заява подана з порушенням вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів (ч. 2 ст. 106 КАС України).

До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати (ч. 3 ст. 106 КАС України).

Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Водночас, як встановлено судом, позовна заява ОСОБА_2 не відповідає ст. 106 КАС України, а зокрема:

- п. 2 ч. 1 - оскільки не зазначено поштову адресу позивача, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

- п. 3 ч. 1 - оскільки не зазначено поштову адресу відповідача, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі відомі;

- п. 4 ч. 1 - не зазначено змісту позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу, та не здійснено викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; так, зі змісту поданої позовної заяви суд позбавлений можливості встановити, які саме права, свободи чи інтереси позивача порушені, в чому саме вони полягають і якими конкретно рішенням/діями/бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені;

- п. 6 ч. 1 - не зазначено переліку документів та інших матеріалів, що додаються;

- ч. 2 - на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач не надав доказів, та не зазначив про неможливість їх надання з посиланням на причин неможливості подання таких доказів.

Відповідно до ч. 1 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.

А відтак, як вбачається, дану позовну заяву позивачу необхідно привести у відповідність до вимог статей 105-106 КАС України.

Між тим, суд зауважує також, що згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Водночас у тексті позовної заяви позивачем не зазначено жодних обставин, які б свідчили про порушення його законних прав та/або інтересів з боку відповідача, а тому позивачу в уточненій позовній заяві необхідно вказати з посиланням на норми законодавства, яким чином відповідачем порушено його законні права та/або інтереси, та, окрім цього, слід повідомити суду дату, коли позивач дізнався про такі порушення, надавши необхідні докази на підтвердження вказаних обставин.

А відтак, з метою усунення визначених вище недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати до суду уточнену позовну заяву (у тому числі її примірник для відповідача), приведену у відповідність до вимог ст.ст. 105-106 КАС України з урахуванням визначених судом недоліків.

Згідно вимог частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись вимогами ст.ст. 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_2 залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення визначених судом недоліків позовної заяви до 09.11.2015 р.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.

Дана ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя Я.І. Добрянська