Ухвала від 01.11.2012 по справі 2-а/1970/3779/12

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

Справа № 2-а/1970/3779/12

01 листопада 2012 року

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Данилевич Н.А., перевіривши на предмет відповідності вимогам чинного законодавства позовну заяву ОСОБА_1 до міліції м. Тернополя, міліціонера ОСОБА_2 про припинення порушення його прав працівниками міліції, притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до міліції м. Тернополя, міліціонера ОСОБА_2 про припинення порушення його прав працівниками міліції, притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

Дослідивши матеріали позовної заяви, вважаю, що вона подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України), з наступних міркувань.

Згідно пунктів 2 -4, 6 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів,- зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; перелік документів та інших матеріалів, що додаються. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.

Згідно з частинами четвертою, п'ятою статті 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача -суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача -суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача -суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача -суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості -зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів (частина друга статті 106 КАС України).

Позивачем при поданні позовної заяви вищевказані вимоги не додержані, позовна заява містить ряд недоліків, зокрема:

у позовній заяві не зазначено повне найменування позивача та відповідачів;

зміст позовних вимог не відповідає положенням частин четвертої і п'ятої статті 105 КАС України;

позивачем не викладені обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, зокрема, які саме порушення його прав допущенні відповідачами;

не зазначено позовні вимоги щодо кожного з відповідачів.

Крім того, позивачем до позовної заяви не долучено належного документу про сплату судового збору або доказів звільнення від його сплати.

Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір»від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у такому розмірі: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру -0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Статтею 13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік»від 22.12.2011 року № 4282-VІ з 01.01.2012 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1073 грн. 00 коп. Отже, за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру розмір судового збору становить 32 грн. 19 коп.

За подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами:

отримувач коштів УДКСУ у м. Тернополі,

код отримувача 37977726,

банк отримувача ГУДКСУ у Тернопільській області,

код банку отримувача 838012,

рахунок отримувача 31216206784002,

код класифікації доходів бюджету 22030001.

Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків.

Таким чином, позивачу необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви до 20.11.2012 року шляхом оформлення позовної заяви з додержанням вимог статей 105, 106 КАС України та сплативши судовий збір, з поданням до суду належних доказів такої сплати, або надати докази про наявність пільг щодо сплати судового збору.

Керуючись статтею 108 КАС України, суддя-

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 до міліції м. Тернополя, міліціонера ОСОБА_2 про припинення порушення його прав працівниками міліції, притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 20 листопада 2012 року.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Данилевич Н.А.

копія вірна

Суддя Данилевич Н.А.