Постанова від 30.09.2015 по справі 808/2390/15

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2015 року (12 год. 55 хв.) Справа № 808/2390/15 м.Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Сацький Роман Вікторович, при секретарі судового засідання Приймак Є.О.,

за участі сторін:

від позивача: ОСОБА_1,

від відповідача 1: ОСОБА_2,

від відповідача 2: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя адміністративну справу

за позовною заявою: Запорізького державного підприємства «Радіоприлад»

до відповідачів:

1. Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області

2. Управління Державної казначейської служби України у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області

про: стягнення пені

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Запорізького державного підприємства «Радіоприлад» (далі по тексту - позивач, ЗДП «Радіоприлад») до 1.Управління Державної казначейської служби України у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області (далі по тексту - відповідач - 1, ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя), 2. Управління Державної казначейської служби України у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області (далі по тексту - відповідач - 2, УДКСУ), в якій позивач просить суд Стягнути з Державного бюджету України на користь Запорізького державного підприємства «Радіоприлад» пеню на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України у сумі 82734,68 грн. за несвоєчасне повернення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість згідно декларації з ПДВ за жовтень 2010 року.

Позивач у судовому засіданні підтримав вимоги позовної заяви з підстав, зазначених у позовній заяві. На обґрунтування позовних вимог зазначає, що позивачем надано до відповідача - 1 декларацію з податку на додану вартість (далі - ПДВ) за жовтень 2010 року у встановлені законодавством терміни, в якій була відображена сума бюджетного відшкодування і заявлено про повернення суми бюджетної заборгованості шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок підприємства в загальному розмірі 2033546,00 грн.. Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.04.2013 по справі №2а-0870/2070/11, постанова Запорізького окружного адміністративного суду від 31.05.2011 у справі №2а-0870/2070/11 скасована в частині відмови в задоволенні позовних вимог позивача про стягнення бюджетної заборгованості та прийнята нова, якою вирішено стягнути з Державного бюджету України на користь ЗДП «Радіоприлад» суму 2 033 546, 00 грн. бюджетної заборгованості з ПДВ згідно з декларацією з ПДВ за жовтень 2010 року. На виконання постанови видано виконавчий лист, який фактично виконаний 21.04.2015. Отже, існують всі правові підстави для стягнення пені з прострочення погашення бюджетної заборгованості з ПДВ за жовтень 2010 року за період з 08.11.2014 по 21.04.2015, оскільки за період з 21.05.2013 по 07.11.2014 підприємством подано адміністративний позов, який постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 26.03.2015 по справі №808/7766/15 задоволено. Просить суд позов задовольнити у повному обсязі та стягнути з Державного бюджету України на його користь пеню у розмірі 82734 ,68 грн. за період з 08.11.2014 по 21.04.2015.

Відповідач - 1 з позовними вимогами не погодився з підстав, наведених у наданих запереченнях. Зазначив, що позивач не навів чітких вимог до ДПІ та правові підстави для стягнення пені. Просить у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

Відповідач - 2 у судове засідання не з'явився, направив суду письмові пояснення по суті спору, просить розглянути справу без участі його уповноваженого представника. Відповідно нарахування вказаної у адміністративному позові суми пені є безпідставним, а її стягнення вважатиметься невиправданими видатками Державного бюджету. Просить відмовити у задоволенні адміністративного позову.

Розглянувши подані документи і пояснення, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд погоджується з позицією позивача та вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Як свідчать матеріали справи, 30.11.2010 ЗДП «Радіоприлад» надано до відповідача - 1 декларацію по ПДВ за жовтень 2010 року в якій була відображена сума бюджетного відшкодування і заявлено про повернення суми бюджетної заборгованості шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок підприємства в загальному розмірі 2 033 546,00 грн. (додатки 2-4 до декларації).

Судом встановлено, що податковий орган, не зважаючи на набрання законної сили постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.04.2013 по справі №2а-0870/2070/11, не вжив усіх передбачених чинним законодавством заходів щодо його виконання за процедурою, визначеною чинним законодавством.

Також судом встановлено, що 26.03.2015 постановою Запорізького окружного адміністративного суду по справі №808/7766/14 задоволено позов позивача до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, Управління Державної казначейської служби України у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області про стягнення з Державного бюджету України пені у розмірі 268 260, 93 грн., стягнуто з Державного бюджету України в особі Управління Державної казначейської служби України у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області (вул. Чумаченка, 32, м. Запоріжжя, 69104, код ЄДРПОУ 38025435) на користь Запорізького державного підприємства «Радіоприлад» (пр. Леніна, буд.3, м. Запоріжжя, 69600, код ЄДРПОУ 14313317) пеню у розмірі 268 260, 93грн., стягнуто з Державного бюджету України на користь Запорізького державного підприємства «Радіоприлад» (пр. Леніна, буд.3, м. Запоріжжя, 69600, код ЄДРПОУ 14313317) судовий збір у розмірі 487 (чотириста вісімдесят сім) грн. 20 коп..

Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 17.06.2015 по справі №808/7766/14 апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області - задоволено частково, постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 26.03.2015 по справі за позовом Запорізького державного підприємства «Радіоприлад» до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, Управління Державної казначейської служби України у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області про стягнення пені - змінити, доповнивши резолютивну частину рішення наступним змістом: «В задоволенні позовних вимог до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області - відмовити.» В іншій частині постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 26 березня 2015 року - залишити без змін.

Зі змісту судового рішення по вищезазначеній справі встановлено, що фахівцями відповідача-1 була здійснена позапланова виїзна документальна перевірка позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування за жовтень 2010 pоку, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалося в грудні 2009 pоку, серпні 2010 року, за результатами якої було складено акт перевірки від 22.02.2011 №99/2302/14313317.

Перевіркою встановлені порушення пп.1.8 ст.1, пп.7.2.3 п.7.2 , пп.7.4.1, п.7.4.5 п.7.4, пп.7.7.1, п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 №168/97-ВР (далі - Закон України від 03.04.1997 №168/97-ВР ) що призвело до завищення суми бюджетного відшкодування за жовтень 2010 року на суму 1 950 687, 00 грн.

На підставі матеріалів перевірки відповідачем-1 прийнято податкове повідомлення - рішення від 15.03.2011 №0000032302, яким зменшено суму бюджетного відшкодування на 1 950 687, 00 грн. за жовтень 2010 року.

Стосовно суми 82 859, 00 грн. бюджетного відшкодування за жовтень 2010 року, яка виникла внаслідок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалося в серпні 2010 року перевіркою порушень не встановлено.

Не погодившись з прийнятим податковим повідомленням - рішенням позивачем до Запорізького окружного адміністративного суду подано адміністративний позов до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя та Головного управління Державного казначейства України в Запорізькій області, в якому підприємство просило суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення від 15.03.2011 №0000032302 та стягнути з Державного бюджету України на користь ЗДП «Радіоприлад» 2 033 546 грн. бюджетної заборгованості з ПДВ відповідно до декларації з ПДВ за жовтень 2010 року.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 31.05.2011 по справі № 2а-0870/2070/11 адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення від 15.03.2011 №0000032302. У задоволенні решти позову відмовлено.

Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.04.2013 по справі №2а-0870/2070/11, постанова Запорізького окружного адміністративного суду від 31.05.2011 у справі №2а-0870/2070/11 скасована в частині відмови в задоволенні позовних вимог та прийнята нова, якою вирішено стягнути з Державного бюджету України на користь ЗДП «Радіоприлад» суму 2 033 546, 00 грн. бюджетної заборгованості з ПДВ згідно з декларацією з ПДВ за жовтень 2010 року. На виконання постанови видано виконавчий лист.

14.05.2013 за вихідним №131-1077 ЗДП «Радіоприлад» направлено до УДКСУ у Комунарському районі м. Запоріжжя заяву про виконання судового рішення та перерахування на користь ЗДП «Радіоприлад» 2 033 546, 00 грн. бюджетної заборгованості з ПДВ згідно з декларацією з ПДВ за жовтень 2010 року.

21.05.2013 вих. №131-1168 підприємством до УДКСУ у Комунарському районі м. Запоріжжя направлено лист з проханням повідомити про хід виконання судового рішення та терміни перерахування на користь ЗДП «Радіоприлад» 2 033 546, 00 грн. бюджетної заборгованості з ПДВ відповідно до декларації з ПДВ за жовтень 2010 року.

23.05.2013 ЗДП «Радіоприлад» отримана відповідь, в якій зазначено, що після перевірки та опрацювання листом управління від 16.05.2013 №02-10/77-735 передано до Головного управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області для подальшого розгляду та виконання, відповідно до Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 №845 зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 №45, та Порядку проведення безспірного списання коштів державного бюджету, спрямованого на виконання судових рішень про відшкодування з бюджету ПДВ та/або пені, затвердженого наказом Державної казначейської служби України від 03.02.2012 №47.

24.05.2013 вих.№131-1261 підприємством до УДКСУ у Запорізькій області направлено лист з проханням повідомити про хід виконання судового рішення та терміни перерахування на користь підприємства 2 033 546, 00 грн. бюджетної заборгованості з ПДВ відповідно до декларації з ПДВ за жовтень 2010 року.

29.05.2013 ЗДП «Радіоприлад» отримано лист від 27.05.2013 вих. №15-08/310- 4721, в якому зазначено, що Головним управлінням Державної казначейської служби України у Запорізькій області 18.05.2013 направлено на адресу позивача пакет документів щодо стягнення бюджетної заборгованості з ПДВ на користь ЗДП «Радіоприлад» по справі №2а- 0870/2070/11.

05.07.2013 на адресу позивача надійшов лист Державної казначейської служби України з повідомленням, що Вищим адміністративним судом України зупинено виконання постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.04.2013 у справі №2а-0870/2070/11 до закінчення перегляду у касаційному порядку та після розгляду зазначеної справи у суді касаційної інстанції Державною казначейською службою України буде здійснено заходи щодо перерахування коштів на користь ЗДП «Радіоприлад».

10.02.2014 ухвалою Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Комунарського районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області у справі №2а-0870/2070/11 залишено без задоволення, а постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.04.2013 по справі №2а-0870/2070/11- без змін.

17.03.2014 позивачем направлена на адресу Державної казначейської служби України копія ухвали Вищого адміністративного суду України від 10.02.2014 та лист вих. № 131-597 з проханням вжити негайні заходи щодо виконання судового рішення та повідомити про строки перерахування на користь підприємства 2 033 546, 00 грн. бюджетної заборгованості з ПДВ згідно з декларацією з ПДВ за жовтень 2010 року.

31.03.2014 на адресу позивача надійшов лист Державної казначейської служби України з повідомленням, що інформацію про строки перерахування надати не має можливості.

Листами від 14.05.2014 №131-959 та від 21.07.2014 №131-1457 підприємство знову звернулось до Державної казначейської служби України.

Згідно зі ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Порядок визначення суми податку, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків врегульовано ст. 200 Податкового кодексу України.

Відповідно до пунктів 200.7 та 200.10 цієї статті платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. Протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.

Згідно з абз. 2 п.200.15 ст. 200 Податкового кодексу України після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження контролюючий орган протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Згідно п.200.23 ст.200 Податкового кодексу України суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

Отже, нормами Податкового кодексу України прямо закріплена відповідальність держави за несвоєчасне відшкодування податку на додану вартість. Зазначена норма є імперативною та не має будь-яких виключень.

У разі виконання платником податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування, передбачених пунктами 200.7 та 200.8 статті 200 Податкового кодексу України вимог, та підтвердження достовірності нарахування такого відшкодування органом державної податкової служби за результатами проведення камеральної чи документальної позапланової виїзної перевірки, цей орган зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Протягом п'яти операційних днів після отримання зазначеного висновку орган Державного казначейства України повинен видати платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку.

На суми податку, не відшкодовані протягом визначених статтею 200 Податкового кодексу України строків, які вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування ПДВ нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

Згідно ч. 2 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 №606-ХІV виконання рішень про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти Державного бюджету України та місцевих бюджетів або з бюджетних установ, здійснюється органами Державного казначейства України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року №845 був затверджений Порядок виконання рішень про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного та місцевих бюджетів, або бюджетних установ.

Крім того, частиною 1 статті 25 Бюджетного кодексу України визначено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснює безспірне списання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду.

Отже, лише до повноважень Державного Казначейства України належить виконання рішення суду щодо здійснення безспірного списання коштів з бюджету, в даному випадку суми бюджетної заборгованості з ПДВ на рахунок позивача.

Пунктом 3.1. Порядку взаємодії між органами державної податкової служби України та Державного казначейства України в процесі судового розгляду та виконання рішень суду щодо безспірного списання коштів з рахунків, на яких обліковуються надходження Державного бюджету України з податку на додану вартість від 27 квітня 2004 року №82/245 передбачено, що у разі надходження до органів Державного казначейства України оригіналу виконавчого документа (наказу суду), який свідчить про набрання рішенням законної сили, його копія не пізніше наступною робочого дня після його одержання передається до податкового органу для забезпечення повноти контролю за правильністю відшкодування та формування довідки щодо залишку невідшкодованого податку за звітний період за формою, установленою додатком 3.

Пунктом 3.2. Порядку взаємодії між органами державної податкової служби України та Державного казначейства України в процесі судового розгляду та виконання рішень суду щодо безспірного списання коштів з рахунків, на яких обліковуються надходження Державного бюджету України з податку на додану вартість від 27 квітня 2004 року №82/245 передбачено, що податковий орган протягом п'яти робочих днів після одержання копії виконавчого документа (наказу суду) направляє органу Державного казначейства України довідку щодо залишку сум невідшкодованого податку за звітний період. У разі ненадходження до органу Державного казначейства України протягом п'яти днів довідки щодо залишку сум невідшкодованого податку за звітний період Державне казначейство України на підставі оригіналу виконавчого документа (наказу суду), рішень, ухвал, постанов суду (за відсутності обставин, які зумовлюють зупинення виконання рішення) своїми платіжними дорученнями перераховує кошти з рахунку обліку доходів державного бюджету на рахунок платника податків, указаний у виконавчому документі (наказі суду).

Згідно із ч. ч. 3, 5 ст. 254 КАС у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Постанова або ухала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому проваджені, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 257 КАС України передбачено, що судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.

Зі змісту судового рішення по справі №808/7766/14 встановлено, що позивачем виконавчий документ було подано 14.05.2013, отже орган Державного казначейства України з 20.05.2013 повинен був перерахувати кошти з рахунку обліку доходів державного бюджету на рахунок платника податків - позивача, зазначений у виконавчому документі.

26 березня 2015 року Запорізьким окружним адміністративним судом прийнято постанову по справі №808/7766/14, якою позов Запорізького державного підприємства задоволено та стягнуто на його користь пеню за період з 21.05.2013 по 07.11.2014 у розмірі 268260,93 грн. за не відшкодування бюджетної заборгованості у розмірі 2 033 546, 00 грн. з податку на додану вартість за жовтень 2010 року.

21.04.2015 на розрахунковий рахунок ЗДП «Радіоприлад» від Державної казначейської служби України надійшли грошові кошти у розмірі 2033546,00 грн. на виконання виконавчого листа від 13.05.2013 у справі №2а-0870/2070/11.

Розмір пені згідно розрахунку складає: при обліковій ставці НБУ на рівні 7,5 % згідно Постанови НБУ від 21.03.2012 та за період з 08.11.2014 по 21.04.2015 (день фактичного погашення бюджетної заборгованості) - 165 календарних днів у розмірі 82 734, 68 коп., виходячи з розрахунку:

2033546,00 х 165:100% х 7,5% х 1,2 / 365 = 82 734,68 грн., де

2033546,00 грн. - бюджетна заборгованість,

165 - кількість днів прострочення,

7,5% - облікова ставка НБУ, яка діє на день нарахування пені (згідно Постанови НБУ від 21.03.2012)

1,2 - коефіцієнт, що дозволяє розрахувати 120% річних UНБУ

365- кількість днів у календарному році.

Суд також зазначає, що в позовній заяві позивач не навів матеріально-правових вимог до ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя, а отже, в задоволенні позовних вимог до останньої, слід відмовити.

Згідно з ч.2 ст.72 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок, щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Всупереч наведеним вимогам, відповідачі, як суб'єкти владних повноважень не надали достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються їх заперечення в частині неправомірності нарахування пені.

Суд керується принципом законності та бере до уваги положення частини 1 статті 9 КАС України та частини 2 статті 19 Конституції України, відповідно до яких органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 11 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Таким чином, суд приходить до висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 2, 4, 7 - 12, 14, 86, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2. В задоволенні позовних вимог до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області - відмовити.

3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Запорізького державного підприємства «Радіоприлад» (69600, м.Запоріжжя, пр. Леніна, З, ЄДРПОУ 14313317) пеню на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України у сумі 82734,68 грн. (вісімдесят дві тисячі сімсот тридцять чотири грн. 68 коп.) за несвоєчасне повернення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість згідно декларації з ПДВ за жовтень 2010 року.

4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Запорізького державного підприємства «Радіоприлад» (пр. Леніна, буд.3, м. Запоріжжя, 69600, код ЄДРПОУ 14313317) судовий збір у розмірі 182 (сто вісімдесят дві) грн. 70 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Р.В. Сацький