ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про повернення позовної заяви
м. Київ
27 жовтня 2010 року
№ 2а-14359/10/2670
Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Григорович П.О., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КЖБК"
до Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів
про скасування акту перевірки № 214-П9 від 07.08.2009року
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.10.2010р. позовна заява ТОВ «КЖБК» залишена без руху та встановлено позивачу строк до 22.10.2010р. для усунення недоліків, а саме: нормативно обґрунтувати та уточнити позовні вимоги відповідно до вимог КАС України, обґрунтувавши наявність публічно-правового спору між сторонами щодо визнання протиправним та скасування акту перевірки.
Позивачем 22.10.2010р. надіслано письмові пояснення (вх. №03-12/7708 від 26.10.10р.), з яких вбачається що відповідач при складанні оспорюваного акту діяв як суб'єкт владних повноважень.
При цьому позивачем не виконано вимоги ухвали суду від 12.10.2010р. та не усунуто недоліки в частині нормативного обґрунтування та уточнення позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування акту перевірки.
Суд звертає увагу, що акт перевірки не має юридичного характеру, оскільки безпосередньо не стосується прав і обов'язків платника податків, не містить обов'язкового для нього припису, а відтак не є правовим актом індивідуальної дії та не може бути оскаржений до адміністративного суду.
Акт перевірки це фактично службовий документ, який стверджує факт проведення перевірки з питань взаєморозрахунків підприємства, акт перевірки лише фіксує обставини встановлені під час проведення перевірки, факти виявлених порушень законодавства та не є остаточним документом зобов'язуючим до вчинення будь-яких дій.
За таких обставин, суд вважає, що законодавством не передбачено можливості для оскарження в судовому порядку та відповідно для скасування актів складених за результатами перевірок.
Відповідно до пункту 11 Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 № 70, контроль за своєчасним і повним надходженням штрафних санкцій від підприємств, які не забезпечують нормативу робочих місць, здійснюють відділення фонду відповідно до законодавства. У разі несплати штрафних санкцій в установлений термін відділення Фонду вживають заходів щодо їх стягнення у судовому порядку.
Таким чином, порядок стягнення адміністративно-господарських санкції за результатами проведення перевірки можливий лише у судовому порядку і саме під час розгляду такої справи судом може бути дана оцінка акту перевірки, яким визначено суму санкцій.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Згідно ч. 6 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 108, 160 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-
1. Повернути позовну заяву ТОВ «КЖБК».
2. Ухвалу про повернення позовної заяви надіслати позивачу негайно.
3.Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті після спливу терміну для оскарження ухвали про повернення позовної заяви
4. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими ст. 186 КАС України.
Суддя П.О. Григорович