Постанова від 13.10.2015 по справі 11/Б-921/1448/2013

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"13" жовтня 2015 р.Справа № 11/Б-921/1448/2013

Іменем України

Постанова

Кредитор: Публічне акціонерне товариство "Всеукраїнський ОСОБА_1" вул. Дегтярівська, 27 Т,Київ 119,04119

Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Лікеро-горілчаний завод Калганоф" вул. Шолом Алейхема, 1,Збараж,Збаразький район, Тернопільська область,47302

Суддя: Сидорук А.М.

За участю представників сторін:

Кредиторів: ОСОБА_2 - представник ПАТ "Всеукраїнський акціонерний банк"

Боржника: представник боржника та розпорядник майна не з'явилися

Арбітражний керуючий ОСОБА_3

Суть справи: Публічне акціонерне товариство "Всеукраїнський акціонерний банк", вул. Зоологічна, 5, м. Київ звернулось до господарського суду Тернопільської області із заяву про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф", вул. Шолом Алейхема, 1, м. Збараж в порядку ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", так як боржник не спроможний погасити заборгованість в сумі 157 464 483 грн. 34 коп.

Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 14 січня 2013 року порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф", вул. Шолом Алейхема, 1, м. Збараж, Тернопільської області, ідентифікаційний код 35068869.

Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 22 квітня 2014 року затверджено Реєстр вимог кредиторів та засідання суду призначено на 10 червня 2014 року.

Супровідним листом № 741/2014 від 20 травня 2014 року матеріали справи № 11/Б-921/1448/2013 надіслано до Львівського апеляційного господарського суду України у зв'язку із надходженням на адресу господарського суду Тернопільської області апеляційних скарг від ОСОБА_4 "Літа Холдинг", ОСОБА_4 "ЛГЗ "Калганоф", ОСОБА_4 "Октан ОСОБА_5", ОСОБА_4 "Тернава-Сервіс" на ухвалу господарського суду Тернопільської області від 22 квітня 2014 року.

Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 10 червня 2014 року засідання суду у справі № 11/Б-921/1448/2013 за заявою кредитора ПАТ "Всеукраїнський акціонерний банк" до ОСОБА_4 "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф" про визнання банкрутом відкладено до повернення матеріалів даної справи на адресу господарського суду Тернопільської області.

08 серпня 2015 року супровідним листом № 09-01/3345/15 від 05.08.2015 р. повернуто матеріали справи № 11/Б-921/1448/2013 на адресу господарського суду Тернопільської області.

Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 18.08.2015р. засідання суду у справі № 11/Б-921/1448/2013 про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф", вул. Шолом Алейхема, 1, м. Збараж, Тернопільської області призначено на 18 вересня 2015 року.; зобов'язано комітет кредиторів до дня засідання суду надати суду рішення комітету кредиторів /протокол зборів комітету кредиторів/ щодо прийняття рішення про відкриття процедури санації або визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 01.09.2015р. клопотання ПАТ "Всеукраїнський ОСОБА_1" № 11/2-27209 від 28 серпня 2015 року про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції задоволено.

Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 18.09.2015р. в порядку ст. 77 ГПК України засідання суду відкладено на 13 жовтня 2015 року.

15 вересня 2015 року на адресу господарського суду Тернопільської області від розпорядника майна боржника ОСОБА_6 надійшов звіт розпорядника майна ТОВ "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф" про вчинені дії протягом усього періоду виконання повноважень розпорядника майна боржника із долученими до звіту з документами. Зокрема, до звіту розпорядника майна долучено Протокол засідання комітету кредиторів ТОВ "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф" від 19 березня 2015 року, на якому було прийнято рішення, зокрема, звернення до господарського суду Тернопільської області з клопотанням про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф", вул. Шолом Алейхема, 1, м. Збараж, Тернопільської області банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3.

15 вересня 2015 року від голови комітету кредиторів ТОВ "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф" - ПАТ "Всеукраїнський акціонерний банк" на адресу господарського суду Тернопільської області надійшло клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3; до клопотання кредитором долучено Протокол засідання комітету кредиторів ТОВ "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф" від 19.03.2015 р..

Представник ініціюючого кредитора в судовому засіданні 13 жовтня 2015 року просить суд визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

Запис розгляду судової справи здійснюється за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу “Документообіг господарського суду” та спеціалізованої програми фіксування відеоконференцій "TrueConf". Для робочого оригіналу звукозапису надано диск CD-R, серійний номер 119 172 RE 27834. Для робочого оригіналу фіксування відеоконференції надано диск DVD-R, серійний номер PAPA06RK27214579.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, заслухавши пояснення представника ініціюючого кредитора, судом встановлено наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до протокольного рішення засідання комітету кредиторів ОСОБА_4 "ЛГЗ "Калганоф" від 19 березня 2015 року комітет кредиторів вирішив звернутися до господарського суду Тернопільської області з клопотанням про визнання ОСОБА_4 "ЛГЗ "Калганоф" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого ОСОБА_3.

15 вересня 2015 року на адресу господарського суду Тернопільської області від голови комітету кредиторів надійшло клопотання б/н б/д (вх. № 19944 від 15.09.2015 р.) про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. В даному клопотання просить суд призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_3.

Окрім того, розпорядником майна боржника ОСОБА_7 надано суду звіт розпорядника майна ТОВ "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф" про вчинені дії протягом усього періоду виконання повноважень розпорядника майна боржника із долученими до звіту з документами. Зокрема, до звіту розпорядника майна долучено Протокол засідання комітету кредиторів ТОВ "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф" від 19 березня 2015 року, на якому було прийнято рішення, зокрема, звернення до господарського суду Тернопільської області з клопотанням про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф", вул. Шолом Алейхема, 1, м. Збараж, Тернопільської області банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3.

Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 14.01.2013р. порушено провадження у справі Товариства з обмеженою відповідальністю "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф", вул. Шолом Алейхема, 1, м. Збараж, Тернопільської області, ідентифікаційний код 35068869 в редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992р.

Згідно Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22.12.2011 № 4212-УІ Положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.

Положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом.

Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури";

Відповідно до Інфомаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013р. /з наступними змінами/ № 01-06/606/2013 Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" / у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-УІ) положення Закону, якими врегульовано ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності Законом, якщо на цей момент господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Отже, розгляд справи про банкрутство за новою редакцією Закону здійснюється згідно з постановою про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. При цьому правові підстави прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури визначаються відповідно до раніше чинної редакції Закону, а правові наслідки введення ліквідації процедури - за його новою редакцією. У зв'язку з здійсненням переходу до застосування нової редакції Закону необхідно привести реєстр вимог кредиторів у відповідність до вимог статті 45 Закону в новій редакції і з урахуванням його вимог вирішити питання щодо переобрання представницьких органів кредиторів (зборів кредиторів та комітету кредиторів).

Згідно з ч. 8 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів належить, зокрема, прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Частиною 9 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до ч. 4 цієї статті.

Таким чином, основним органом, що представляє інтереси кредиторів у справі згідно з наведеними нормами Закону є комітет кредиторів, який здійснює усі дії від імені всіх кредиторів та представляє їх інтереси. Всі подальші процедури банкрутства господарський суд здійснює на підставі рішень комітету кредиторів.

Згідно із ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом та відкриває ліквідаційну процедуру у випадках, передбачених законом, зокрема, клопотання комітету кредиторів про введення процедури ліквідації; виявлення неможливості досягнення мети процедури санації після її введення судом.

Також, підчас розгляду справи, судом встановлено, що станом на 13 жовтня 2015 року повідомлень про виконання боржником грошових зобов"язань не надходило.

З системного аналізу норм закону вбачається, що боржник визнається банкрутом, коли господарським судом встановлено неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані вимоги кредиторів інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до затвердженого судом, Реєстру вимог кредиторів, визначенню підлягає розмір пасиву боржника. Відомості про актив боржника, мають міститися у звіті арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією) про фінансово - майновий стан божника, що повинен бути наданий комітету кредиторів та на основі якого комітет кредиторів вирішує питання про введення наступної судової процедури. Фінансово-майновий стан боржника (актив) повинен бути предметом розгляду в судовому засіданні.

Якщо встановлення пасиву боржника відбувається на попередньому засіданні суду, то остаточна правова оцінка активу і пасиву боржника та можливість відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом надається у підсумковому засіданні суду з огляду на знаходження справи у процедурі розпорядження майном боржника.

Таким чином, завдання підсумкового засідання суду полягає у з'ясуванні ознак банкрутства та наявності можливості визначення наступної судової процедури і подальшого здійснення провадження по справі, виходячи з клопотання комітету кредиторів, однак остаточна їх оцінка надається судом.

Відповідно до приписів абз. 3 ч. 1 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Дослідивши наявний у матеріалах справи звіт за результатами проведення аналізу фінансово-господарської діяльності боржника, судом встановлено, що згідно висновків аналізу ОСОБА_4 "ЛГЗ "Калганоф" встановлено ознаки його стійкої неплатоспроможності, які відповідають фінансовому стану потенційного банкрутства, оскільки станом на дату аналізу має місце поточна неплатоспроможність, а коефіцієнт покриття і коефіцієнт забезпечення власними засобами менші за їхні нормативні значення.

Розпорядником майна, з метою виявлення майна, інших активів, було здійснено ряд заходів, направлено відповідні листи, запити, отримано відповіді.

За наслідками проведеної інвентаризації виявлено, що на балансі підприємства перебуває рухоме, балансова вартість становить 8 402 786 грн. 69 коп. та нерухоме майно, балансова вартість становить 18 155 680 грн. 37 коп.. Втім, кредиторська заборгованість становить 166 401 977 грн. 43 коп..

Вище перелічені ознаки та наведені дані свідчать про нестійкий фінансовий стан боржника, який характеризується ознаками неплатоспроможності та відповідає стану потенційного банкрутства, коли задоволення затверджених судом кредиторських вимог та боргів можливе шляхом застосування ліквідаційної процедури.

При цьому, слід зазначити, що станом на день розгляду справи у підсумковому засіданні також заяв від потенційних інвесторів щодо оздоровлення фінансового становища боржника не надходило, що дає підстави вважати, що підприємство не є інвестиційно привабливим.

Враховуючи викладені обставини, а також той факт, що були виконані всі необхідні умови процедури розпорядження майном, здійснена оприлюднення відомостей про порушення провадження у справі про банкрутство з метою виявлення кредиторів та санаторів боржника, складено реєстр заявлених вимог кредиторів, створено комітет кредиторів, проведено аналіз фінансово -господарського стану боржника, подано клопотання комітету кредиторів щодо введення процедури ліквідації, відсутні пропозиції щодо санації боржника або укладення мирової угоди, господарський суд приходить до висновку щодо необхідності введення процедури ліквідації та визнання боржника банкрутом.

При цьому, слід зазначити, що у відповідності до ч.2 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за клопотанням комітету кредиторів або інвесторів, або власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) банкрута чи з власної ініціативи, господарський суд може прийняти рішення про введення процедури санації й після визнання боржника банкрутом у разі наявності плану санації та до початку продажу майна банкрута.

Таким чином, задоволення вимог кредиторів може бути здійснено не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Господарський суд також зазначає, що згідно з положеннями Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суб'єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

У відповідності до ст.ст. 37, 38, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

У постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.

Вирішуючи питання щодо призначення ліквідатора банкрута по справі суд виходить з наступного.

Статтею 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено загальний порядок призначення арбітражного керуючого у справі про банкрутство.

04 вересня 2015 року на адресу господарського суду Тернопільської області від арбітражного керуючого ОСОБА_8 надійшла заява № 02-21/494 від 01.09.2015 р. про участь у справі про банкрутство. До заяви долучено копію свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), копію диплому про вищу освіту; копії свідоцтв про підвищення кваліфікації, копії сертифікатів про участь у семінарах та копію договору страхування.

Окрім того, 15 вересня 2015 року на адресу господарського суду Тернопільської області від арбітражного керуючого ОСОБА_3 надійшла заява № 01-34/24 від 14.09.2015 р. про участь у справі про банкрутство. До заяви долучено копію свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), копію диплому про вищу освіту; копію свідоцтва про підвищення кваліфікації та копію договору страхування.

За наявності конкуренції кандидатур на виконання повноважень розпорядника майна суд зобов'язаний розглянути кожну кандидатуру окремо та остаточне рішення щодо призначення тієї чи іншої кандидатури залишається за господарським судом. Такі обов'язки суду виникають на підставі положень ст.4-2, 22 ГПК України, ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" про рівність всіх перед законом і судом, а також рівність прав кандидатів на визнання їх учасниками провадження у справі про банкрутство у випадку призначення розпорядником майна.

При цьому, жодна з наданих кандидатур арбітражних керуючих не являється для суду пріоритетною.

Відповідно до ст.43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

За приписами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів.

В силу ч.2 ст.114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

При виборі кандидатури розпорядника майна суд враховує освіту, досвід та показники роботи у попередніх справах, кількість справ, у яких бере участь арбітражний керуючий, наявність у нього організаційних та технічних можливостей виконувати обов'язки розпорядника майна у конкретній справі, страхування відповідальності арбітражного керуючого та інші обставини, які свідчать про його здатність належним чином виконувати передбачені Законом обов'язки із зазначенням в ухвалі про призначення розпорядника майна мотивів, з яких призначено певну кандидатуру та відхилено іншу.

Судом встановлено, що арбітражний керуючий ОСОБА_8 має вищу юридичну освіту, яку здобув в липні 2005 року у Волинському університеті імені ОСОБА_9 і отримав повну вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" та здобув кваліфікацію юриста. З червня 2010 року має досвід діяльності арбітражного керуючого. Присвоєно п"ятий рівень кваліфікації арбітражного керуючого. На сьогоднішній день виконує повноваження арбітражного керуючого у п"яти справах. Відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражним керуючим ОСОБА_8 був укладений договір добровільного страхування відповідальності перед третіми особами на строк до 15.01.2016 р.; українська мова є рідною; володіє комп'ютером на рівні досвідченого користувача; у наявності має усе необхідне технічне забезпечення (ноутбук, безпровідний інтернет, комунікатор, мобільний телефон), у користуванні автомобіль.

ОСОБА_3 має вищу юридичну освіту, яку здобув в лютому 2012 року у Національному університеті "Юридична академія України імені ОСОБА_10" і отримав повну вищу освіту за спеціальністю "Правознавсто" та здобув кваліфікацію юриста. На сьогоднішній день виконує повноваження арбітражного керуючого у п"яти справах. Відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражним керуючим ОСОБА_3 був укладений договір добровільного страхування відповідальності перед третіми особами на строк до 04.02.2016 р.; українська мова є рідною; володіє комп'ютером на рівні досвідченого користувача; у наявності має усе необхідне технічне забезпечення (ноутбук, безпровідний інтернет, комунікатор, мобільний телефон), у користуванні автомобіль.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Відповідно до вимог Закону про банкрутство, головою комітету кредиторів подано на адресу суду клопотання в яку просить суд призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_3. Дане рішення прийнято на зборах комітету кредиторів 19 березня 2015 року.

У судовому засіданні суду 13 жовтня 2015 року, у відповідності до прийнятого комітетом кредиторів рішення, представник ініціюючого кредитора просить суд призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф" арбітражного керуючого - ОСОБА_3.

Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.

Разом з тим, приймаючи до уваги, що обидві кандидатури арбітражних керуючих відповідають вимогам Закону про банкрутство та знаходяться на одному рівні діяльності, мають досвід роботи, належну освіту та всі необхідні засоби для здійснення повноважень ліквідатора у даній справі, тому суд вважає за можливе задовольнити клопотання комітету кредиторів стосовно призначення ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф" арбітражного керуючого - ОСОБА_11.

Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.

Згідно з ч. 2 ст. 38 Закону про банкрутство з дня прийняття судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, припиняються повноваження власника майна банкрута.

Відповідно до ч. 2 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 6 ст. 41 Закону про банкрутство протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 2, 26, 27, 37-40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Припинити процедуру розпорядження майном у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф", вул. Шолом Алейхема, 1, м. Збараж, Тернопільської області, ідентифікаційний код 35068869.

2. Товариство з обмеженою відповідальністю "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф", вул. Шолом Алейхема, 1, м. Збараж, Тернопільської області, ідентифікаційний код 35068869, - визнати банкрутом.

3. Відкрити ліквідаційну процедуру товариства з обмеженою відповідальністю "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф", вул. Шолом Алейхема, 1, м. Збараж, Тернопільської області, ідентифікаційний код 35068869 строком на 12 місяців.

4. Скасувати арешти та інші обмеження по розпорядженню, накладені на майно товариство з обмеженою відповідальністю "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф", вул. Шолом Алейхема, 1, м. Збараж, Тернопільської області, ідентифікаційний код 35068869. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном боржника не допускається.

5. Ліквідатором боржника товариства з обмеженою відповідальністю "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф", вул. Шолом Алейхема, 1, м. Збараж, Тернопільської області, ідентифікаційний код 35068869 призначити арбітражного керуючого ОСОБА_3, свідоцтво арбітражного керуючого № 49 від 01.02.2013 р., поштова адреса вул. Проскурівська, 53 (4 поверх), м. Хмельницький.

З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи-банкрута. Протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.

6. Відповідно до вимог ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури н офіційному веб-сайті Вищого господарського суду Укрїни в мережі Інтернет.

7. Вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника - 15 грудня 2015 року.

Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі

8. Ліквідатору банкрута ОСОБА_3 після завершення всіх розрахунків з кредиторами та здійснення ліквідаційної процедури скласти звіт про свою діяльність та ліквідаційний баланс підприємства-банкрута, подати їх до господарського суду для подальшого розгляду і затвердження.

9. Постанову надіслати банкруту Товариству з обмеженою відповідальністю "Лікеро-горілчаний завод "Калганоф", вул. Шолом Алейхема, 1, м. Збараж, Тернопільської області; кредиторам: ПАТ "Всеукраїнський акціонерний банк", вул. Зоологічна,5, м. Київ; Збаразькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області, вул. Б.Хмельницького,1, м. Збараж; Відділу державної виконавчої служби Збаразького районного управління юстиції, вул. Шолом Алейхема, 19, м. Збараж, Тернопільської області; Товариству з обмеженою відповідальністю " ЛЕП", вул. Промислова,3, с. Плотича, Тернопільського району, Тернопільської області; ПАТ "Рівнеголовпостач", вул. Князя Володимира, 112-а, м. Рівне; арбітражному керуючому ОСОБА_6, м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 53 (4 поверх); Сектору з питань банкрутства Головного управління юстиції у Тернопільській області, м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8; Реєстраційній службі Тернопільського районного управління юстиції, вул. Київська, 3а, м. Тернопіль; арбітражному керуючому ОСОБА_8, вул. Ландау, 1, м. Луцьк та ліквідатору банкрута ОСОБА_3, вул. Проскурівська, 53 (4 поверх), м. Хмельницький.

Суддя А.М. Сидорук