Ухвала від 07.12.2011 по справі 2а-16591/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

07 грудня 2011 року № 2а-16591/11/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С., ознайомившись з позовною заявою

ОСОБА_1, ОСОБА_2

до Дарницької районної в м.Києві державної адміністрації

про визнання протиправним та скасування розпорядження

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулися до суду з адміністративним позовом до Дарницької районної в м.Києві державної адміністрації про визнання протиправним з моменту прийняття та скасування пункту 4.6. Розпорядження від 22.20.2011 р. № 80 Дарницької районної в м.Києві державної адміністрації «Про зарахування громадян на квартирний облік та про внесення змін в квартоблікові справи громадян»; зобов'язання Дарницької районної в м.Києві державної адміністрації негайно здійснити захист прав позивачів -ОСОБА_1 та ОСОБА_2 шляхом повороту виконання розпорядження Дарницької районної в м.Києві державної адміністрації від 22.02.2011 р. № 80, з відновленням становища по обліковій справі № 24167, яке існувало до прийняття оскаржуваного розпорядження від 22.02.2011 р. № 80.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 далі - КАС України справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

При визначенні підвідомчості спору адміністративним судам необхідно виходити не лише із його суб'єктного складу, а і з характеру спірних правовідносин.

До юрисдикції адміністративних судів належать правові спори, з тією особливістю, що вони мають публічний характер та виникають з правовідносин у сфері публічної адміністрації.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, спірні відносини між сторонами виникли з приводу забезпечення Позивача та членів його родини житловою площею. Тобто, предмет спору в даній справі безпосередньо пов'язаний із реалізацією права на отримання житла, виникає з цивільних правовідносин і не носить публічно-правового характеру.

Оскільки спірні відносини між сторонами носять приватноправовий характер, це в свою чергу виключає можливість розгляду справи у порядку адміністративного судочинства.

Зазначений спір має розглядатися судом загальної юрисдикції за правилами цивільного судочинства.

Пунктом 1 частини 1 статті 109 КАС України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

На підставі вищенаведеного, п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу негайно.

3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.

4. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

5. Роз'яснити позивачам, що заявлені ними позовні вимоги бути вирішені місцевими загальними судами за правилами, передбаченими Цивільним процесуальним кодексом України.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя К.С. Винокуров