ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
30 вересня 2011 року № 2а-13592/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С., ознайомившись з позовною заявою
Київського міського відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів
до Відділу примусового виконання рішень Міністерства юстиції України
про зобов'язання вчинити дії
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень Міністерства юстиції України про зобов'язання вчинити дії, а саме -відкрити виконавче провадження на виконання ухвали ОАС м.Києва.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною 4 статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів"; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків; заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Разом з тим, позивачем до позову не додано документ про сплату судового збору, що має бути приєднаний до позовної заяви.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною 4 статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Так, у частині 4 ст. 105 КАС України зазначено, що адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи не вчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Як вбачається зі змісту позовної заяви позивачем сформульовані позовні вимоги до Відділу примусового виконання рішень Мін'юста України всупереч вимогам ст. 105 КАС України, оскільки така вимога, як "відкрити провадження по справі виконання ухвали відповідачем" за позивачем не вказує які саме рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень - відповідача у справі оскаржується позивачем у публічно-правових відносинах.
Також суд звертає увагу позивача на неналежне оформлення довіреності на представника Київського міського відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів -ОСОБА_1
З позовної заяви вбачається, що її від імені позивача подано та підписано представником позивача -ОСОБА_1 на підставі доручення від 20.09.2011 р., підписаного головою Київського міського відділення -ОСОБА_2, при цьому, як вбачається із змісту цього доручення ОСОБА_1 уповноважений на ведення справи в Окружному адміністративному суді міста Києва, апеляційній та касаційній інстанціях.
Частиною 7 статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Відповідно до статті 58 цього Кодексу повноваження представників підтверджуються довіреністю.
Відповідно до частини 3 статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.
Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки в строк до 10 листопада 2011 року включно шляхом подання до суду:
1) оригіналу квитанції про сплату судового збору за належними реквізитами;
2) уточнені позовні вимоги, які відповідають вимогам ст. 105 КАС України;
3) належним чином оформлену довіреність на представника позивача - ОСОБА_1
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
1.Залишити позовну заяву Київське міське відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів без руху .
2.Встановити позивачу строк до 10 листопада 2011 року для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя К.С. Винокуров