Ухвала від 01.04.2010 по справі 3718/10/2070

Справа № 2а- 3718/10/2070

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про відмову у відкритті провадження

01 квітня 2010 р. м . Харків

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бабаєв А.І., розглянувши позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова про притягнення до відповідальності, -

ВСТАНОВИВ:

31 березня 2010 року фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова, в якому просить суд дати правову оцінку діям фахівців Державної податкової адміністрації у Харківській області та притягнути зазначених осіб до відповідальності.

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що фахівцями Державної податкової адміністрації у Харківській області було проведено планову перевірку фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 з питань дотримання вимог податкового законодавства. Також зазначає, що перевіряючі під час перевірки вчинили шахрайство та шляхом залякування заставили позивача підписати акт перевірки.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних справ поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового провадження.

Згідно статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;

4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;

5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Враховуючи викладене суддя зазначає, що адміністративні суди компетенцією щодо розгляду справ про притягнення до відповідальності не наділені.

Отже, даний позов не є адміністративним позовом, а справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Також, суддя зазначає, що вказана вище позовна вимога звернена до фахівців ДПА у Харківській області, разом з тим позов до них не пред'явлений.

Виходячи з зазначеного, у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити, згідно п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі вище викладеного та керуючись ст. 104, ст. 109, ст. 165, ст. 186, ст. 186 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова про притягнення до відповідальності.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Бабаєв А.І.