Ухвала від 13.09.2013 по справі 820/8386/13-а

Справа № 820/8386/13-а

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 вересня 2013 р. м. Харків

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Панов М.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Валківської районної державної адміністрації Харківської області про визнання дій незаконними,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Валківської районної державної адміністрації Харківської області, в якому просив суд визнати протиправними дії Валківської районної державної адміністрації Харківської області у особі заступника голови районної державної адміністрації ОСОБА_2; скасувати Розпорядження від "24"грудня 2012 року № 874 про дозвіл гр. ОСОБА_3 на розробку технічної документації по встановленню меж земельної ділянки для подальшого надання в оренду на території Кобзарівської сільської ради орієнтовною площею 38га.

Відповідно до ч.1 ст.6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно до ст. 104 КАС України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.

Відповідно до ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Як вбачається з позовних вимог які містяться в п. 1 прохальної частини позову, позивачем не зазначено які саме дії Валківської районної державної адміністрації Харківської області у особі заступника голови районної державної адміністрації ОСОБА_2 позивач просить визнати протиправними, що порушує вимоги ч.1 п. 4 ст.106 КАС України, а саме, зміст позовних вимог не викладений згідно з п. 1 ч. 4 ст. 105 КАС України .

Суд зазначає, що позивач в позовній заяві разом із обставинами, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги, просить суд про забезпечення адміністративного позову шляхом витребування оригіналу Розпорядження від « 24»грудня 2012 року № 874 Про дозвіл гр. ОСОБА_3 на розробку технічної документації по встановленню меж земельної ділянки для подальшого надання в оренду на території Кобзарівської сільської ради орієнтовною площею 38га.

Так, згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Законом України "Про судовий збір" №3674- VI, який набрав законної сили 01.11.2011р., передбачено, що даний Закон визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" закріплює, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання заяви про забезпечення позову до адміністративного суду ставка судового збору складає 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.

Судом встановлено, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 34,41 грн.за подання адміністративного позову.

Судом встановлено, що заява про забезпечення позову яка міститься в прохальній частині позовної заяви не відповідає вимогам ст.106 КАС України, а саме, - позивачем при подачі позовної заяви не було надано доказів сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову.

Таким чином, судом установлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху, як така, що не відповідає вимогам ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому на даний час підстави для відкриття провадження у справі та призначення до судового розгляду клопотання про забезпечення позову у суду відсутні.

Відповідно до вимог ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що зазначений адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки він поданий з порушенням приписів ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: позивачем не зазначено які саме дії Валківської районної державної адміністрації Харківської області у особі заступника голови районної державної адміністрації ОСОБА_2 позивач просить визнати протиправними, що порушує вимоги ч.1 п. 4 ст.106 КАС України, а саме, зміст позовних вимог не викладений згідно з п. 1 ч. 4 ст. 105 КАС України, а також не сплачено судовий збір за подання заяви про забезпечення позову до адміністративного суду.

Для усунення недоліків адміністративного позову позивачу необхідно викласти зміст позовних вимог згідно з п. 1 ч. 4 ст. 105 КАС України, а саме, зазначити які саме дії відповідача позивач просить визнати протиправними та надати платіжний документ, що підтверджує сплату судового збору за подання заяви про забезпечення позову до адміністративного суду у розмірі 114,70 грн. (0,1 розміру мінімальної заробітної плати) як це передбачено ч. 3 ст. 106 КАС України, сплаченого у порядку та розмірі, передбаченому Законом України "Про судовий збір" на розрахунковий рахунок 31217206784011, одержувач: УДК у Червонозаводському районі м. Харкова, ЄДРПОУ 37999628, банк одержувача: ГУДКУ в Харківській області, МФО 851011, код бюджетної класіфікації: 22030001, у призначенні платежу платник повинен вказати :"Судовий збір, код 34390710, пункт в таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору".

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі наведеного та керуючись ч.3 ст. 106, ст. ст. 108, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Валківської районної державної адміністрації Харківської області про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Надати позивачу строк до 01.10.2013 р. для усунення недоліків позовної заяви.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки адміністративної позовної заяви до 01.10.2013 р.

Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання вимог ст. 106 КАС України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Панов М.М.