Ухвала від 20.06.2013 по справі 820/4915/13-а

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження відносно частини позовних вимог

20 червня 2013 р. Справа № 820/4915/13-а

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Архіпова С.В.,

розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 - посадової особи Управління в м. Люботин та Харківському районі Держагенства земельних ресурсів в Харківській області, ОСОБА_3 - першого заступника голови Держагенства земельних ресурсів України, ОСОБА_4 - заступника голови держагенства земельних ресурсів України про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом та просить, крім іншого, встановити, що порушення, допущені, на думку позивача, відповідачами підпадають під визначення ст. 212-3 (абз. 1-2) Кодексу України про адміністративні правопорушення та винести покарання згідно вказаної статті відповідачам ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та ОСОБА_4

Розглянувши подану позовну заяву та дослідивши долучені до неї документи, суд доходить висновку про необхідність відмовити позивачу у відкритті провадження відносно зазначених вище позовних вимог через те, що дані позовні вимоги не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Доходячи такого висновку суд керується наступним .

Відповідно до ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Згідно п. 3 ч. 3 ст. 17 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи про накладення адміністративних стягнень.

Судом вбачається, що позивач згідно зазначених позовних вимог фактично просить притягнути відповідачів ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за ст. 212-3 КУпАП (порушення права на інформацію), що є накладенням адміністративного стягнення.

За таких обставин судом встановлено, що дані позовні вимоги адміністративному суду не підсудні.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З врахуванням вищевикладеного, керуючись ст. ст. 17,104, 109, 165, 186 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 - посадової особи Управління в м. Люботин та Харківському районі Держагенства земельних ресурсів в Харківській області, ОСОБА_3 - першого заступника голови Держагенства земельних ресурсів України, ОСОБА_4 - заступника голови держагенства земельних ресурсів України про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії в частині позовних вимог про встановлення порушення, допущених відповідачами підпадають під визначення ст. 212-3 (абз. 1-2) Кодексу України про адміністративні правопорушення та винесення покарання згідно вказаної статті відповідачам ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_4

Копію даної ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку, передбаченого для подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи, а в разі коли апеляційну скаргу було повернуто або відмовлено у відкритті апеляційного провадження - з моменту набрання чинності відповідної ухвали суду апеляційної інстанції.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя С.В. Архіпова