Справа № 2-а-6421/11/2070
Україна
про відмову у відкритті провадження
29 червня 2011 р. м . Харків
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Чудних С.О., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Прокуратури Харківської області, УСБУ в Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до суду з позовом, в якому просить зобов'язати УСБУ в Харківській області надати до суду та ОСОБА_1 письмові відповіді на його звернення з роз'ясненнями з приводу обмеження прав та свобод позивача; зобов'язати прокуратуру Харківської області надати до суду матеріали перевірки за скаргою позивача до Генеральної прокуратури України (вих. № 12/б-6 від 04.01.2011 р.) та письмову відповідь; прийняти законне рішення у відношенні посадових осіб УСБУ і Прокуратури, як суб'єктів владних повноважень та винести постанову про виявлення ознак складу злочину в діяльності або бездіяльності даних осіб.
Щодо позовних вимог про прийняття законного рішення у відношенні посадових осіб УСБУ в Харківській області і прокуратури Харківської області, як суб'єктів владних повноважень та винесення постанови про виявлення ознак складу злочину в діяльності або бездіяльності даних осіб, суд зазначає, що вказані позовні вимоги не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.
Згідно зі ст. 104 КАС України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивач звернувся до суду з позовною вимогою про прийняття законного рішення у відношенні посадових осіб УСБУ в Харківській області і прокуратури Харківської області, як суб'єктів владних повноважень та винесення постанови про виявлення ознак складу злочину в діяльності або бездіяльності даних осіб. Таким чином позивач фактично просить винести рішення про встановлення в діях відповідачів ознак складу злочину.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги стосовно прийняття законного рішення у відношенні посадових осіб УСБУ в Харківській області і прокуратури Харківської області, як суб'єктів владних повноважень та винесення постанови про виявлення ознак складу злочину в діяльності або бездіяльності даних осіб по зазначеній справі витікають з кримінального та кримінально-процесуального законодавства, а тому даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
На підставі викладеного та врахочуючи п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог щодо прийняття рішення у відношенні посадових осіб УСБУ і Прокуратури, як суб'єктів владних повноважень та винесення постанови про виявлення ознак складу злочину в діяльності або бездіяльності даних осіб, оскільки зазначену вимогу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З урахуванням вищенаведеного, керуючись ст. ст. 17, 104, 109, 165, 185, 186 КАС України, суд -
Відмовити у відкритті провадження в частині позовних вимог про прийняття законного рішення у відношенні посадових осіб УСБУ в Харківській області і прокуратури Харківської області, як суб'єктів владних повноважень та винесення постанови про виявлення ознак складу злочину в діяльності або бездіяльності даних осіб в адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Харківської області, УСБУ в Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії
Роз'яснити позивачу, що його повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання скарги про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Чудних С.О.