Ухвала від 01.06.2011 по справі 6486/11/2070

Справа № 2а- 6486/11/2070

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про відмову у відкритті провадження

01 червня 2011 р. м. Харків

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бабаєв А.І., розглянувши позов ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії та притягнення до адміністративної відповідальності, -

ВСТАНОВИВ:

31 травня 2011 року ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність керівника відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області з приводу ненадання відповіді на депутатське звернення від 23.04.2011 року;

- зобов'язати керівника відділу державної виконавчої служби головного управління юстиції у Харківській області встановити контроль за законністю вчинення виконавчого провадження за виконавчим документом №2-322 від 02.03.2000 року на користь гр. ОСОБА_2 та строків по проведенню всіх необхідних виконавчих дій ВДВС Харківського РУЮ Харківської області та надати обґрунтовану відповідь на депутатське зверненні від 23.04.2011 року;

- притягнути до адміністративної відповідальності керівника відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області.

В обґрунтування позову зазначив, що позивач є депутатом Харківської обласної ради та звернувся до начальника відділу державної виконавчої служби головного управління юстиції у Харківській області з депутатським зверненням. Відповіді на звернення не отримав, що на думку позивача, може підірвати його авторитет, як депутата Харківської обласної ради.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Частиною 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних справ поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового провадження.

Згідно статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;

6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Враховуючи викладене суддя зазначає, що адміністративні суди компетенцією щодо розгляду справ про притягнення до відповідальності не наділені.

Отже, позов в частині притягнення до адміністративної відповідальності керівника відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області не є адміністративним позовом, а справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Виходячи з зазначеного, у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити, згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі вище викладеного та керуючись ст. 104, ст. 109, ст. 165, ст. 186, ст. 186 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області в частині притягнення до адміністративної відповідальності.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Бабаєв А.І.