Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
"16" травня 2011 р. № 2а- 2941/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Заічко О.В.
при секретарі судового засідання - Басовій Н.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові клопотання Прокурора Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі: Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харковапро забезпечення адміністративного позову у справі за позовом
Прокурора Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова
до
Приватного підприємства "СПНПКФ РІЧ"
про
стягнення податкового боргу,
Прокурор Київського району м. Харкова звернувся до Харківського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі: Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова з адміністративним позовом до Приватного підприємства "СПНПКФ РІЧ", в якому просить суд стягнути з відповідача за рахунок його активів суму податкового боргу у розмірі 1 516 964,11 грн.
Як вбачається із третього пункту позовних вимог, позивач в порядку забезпечення цього позову просить накласти арешт на р/р 26001060499445 та р/р 25052060464634 у філії Приватбанку, м. Суми, МФО 337546, на кошти в сумі 1 516 964,11 грн.
Представники позовної сторони в судове засідання не прибули, про дату, час та місце судового засідання були повідомлені належним чином. Представники позовної сторони надали до суду заяву з проханням розглянути адміністративну справу без їх участі.
Відповідач, який належним чином повідомлений, відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України, шляхом направлення повісток з поштовими повідомленнями за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, про дату, час і місце судового розгляду в судове засідання не прибув, причину неявки суду не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності та заперечень проти позову не надавав.
Суд вважає можливим розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ст. 128 КАСУ.
Дослідивши матеріали справи, із урахуванням фактичних обставин справи, суд вважає, що підстав для застосування заходів забезпечення адміністративного позову, передбачених ст. 117 КАС України не має виходячи з наступного:
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання судового рішення в разі задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Згідно ч. 1 ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Суд вважає, що застосування заходів забезпечення адміністративного позову можливе виключно у випадку наявності підстав передбачених ст. 117 КАС України.
Тобто, позовною стороною у клопотанні про забезпечення позову не наведено, яким чином невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити або зробити неможливим виконання рішення суду, не зазначено підстав з яких саме він дійшов висновку про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам та законним інтересам позивача, а також не наведено очевидних ознак протиправності рішення, дії чи бездіяльності відповідача.
Отже, застосування заходів забезпечення позову є не обґрунтованими, а клопотання про забезпечення адміністративного позову, на думку суду не підлягає задоволенню.
Керуючись положеннями ст. ст. 117, 118 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні клопотання про забезпечення адміністративного позову у справі за позовом Прокурора Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі: Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до Приватного підприємства "СПНПКФ РІЧ" про стягнення податкового боргу - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Заічко О.В.