Справа № 2а- 3749/11/2070
Україна
про залишення позовної заяви без руху
14 квітня 2011 р. м. Харків
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бездітко Д.В., розглянувши матеріали позовної заяви по справі
за позовом ОСОБА_1
до Прокуратура Харківської області Прокуратура м. Харкова про визнання дій неправомірними ,-
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом та просить визнати дії відповідачів неправомірними, зобов'язати прокуратуру м. Харкова надати відповіді на звернення позивача від 30.12.2010р. та 12.01.2011р., направлені прокуратурою Харківської області до прокуратури м. Харкова 24 та 31 січня 2011 року, зобов'язати прокуратуру Харківської області надати позивачу відповідь на його заяву від 01.03.2011р. про проведення службової перевірки відносно прокурора м. Харкова ОСОБА_2
Позивачем також заявлено клопотання про звільнення його від сплати судового збору в зв'язку із скрутним матеріальним станом. В обґрунтування свого скрутного матеріального стану надав копію довідки Харківського міського центру зайнятості № НОМЕР_1 від 02.03.2011р., згідно якої позивач перебуває на обліку як безробітний в Харківському міському центрі зайнятості з 02.12.2008р. та за період з 02.12.2008р. по 28.02.2011р. його доход становить 6270,07 грн. Довідка видана для подання в орган праці та соціального захисту населення до відділу субсидій.
Дослідивши заявлене клопотання та перевіривши матеріали справи, суд вважає його необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
При цьому суд зазначає, що особа, яка звертається до адміністративного суду з позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, скаргою за винятковими обставинами, заявою про перегляд справи за ново виявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір.
Питання судових витрат врегульовано главою 7 КАС України, Декретом Кабінету Міністрів України від 21.01.1993р. № 7-93 «Про державне мито», Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2006р. № 590 «Про граничні розміри компенсації витрат, пов'язаних з розглядом цивільних та адміністративних справи і порядок їх компенсації за рахунок держави».
Згідно ст. 87 КАС України судові витрати по адміністративним справам складаються із судового збору та витрат, пов'язаних із розглядом справ.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом. До набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору, відповідно до п. З розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення КАС України: судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита; розмір судового збору визначається відповідно до підпункту „б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито", крім випадків, встановлених підпунктом 3 цього пункту; розмір судового збору щодо майнових вимог про стягнення грошових коштів становить 1 відсоток від розміру таких вимог, але не більше 1700 гривень.
За даним спором розмір судового збору, належного до сплати, складає 3 гривні 40 копійок.
Разом з тим, відповідно до ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Розглянувши доводи, подані позивачем в обґрунтування неможливості сплати судового збору в даній справі, суд зазначає, що підставою необхідності звільнення його від сплати судового збору позивач вважає скрутне матеріальне становище.
На підтвердження свого скрутного матеріального стану позивачем до суду надано копію довідки, згідно якої встановлено, що він є безробітним та отримав дохід в період з 02.12.2008р. по 28.02.2001р. в розмірі 6270,07 грн.
В зв'язку з наведеним суд зауважує, що позивач, наскільки дану обставину можна встановити з наданої ним копії довідки, є безробітним.
Відповідно до положень ч.ч. 1, 2 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення" зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі.
Зайнятість населення, що проживає на території України, забезпечується державою шляхом проведення активної соціально-економічної політики, спрямованої на задоволення його потреб у добровільному виборі виду діяльності, стимулювання створення нових робочих місць і розвитку підприємництва.
Громадяни України вільно обирають види діяльності, які не заборонені законодавством, у тому числі і не пов'язані з виконанням оплачуваної роботи, а також професію, місце роботи відповідно до своїх здібностей.
Таким чином суд вважає, що сам по собі статус позивача як безробітної особи не вказує на його скрутне матеріальне становище, а сума його доходу 6270,07 грн. не свідчить про неможливість сплатити судовий збір в даній справі.
Крім того, суд зауважує, що копія довідки, надана позивачем до суду, видана для подання в орган праці та соціального захисту населення до відділу субсидій, отже складена для цілей обліку та нарахування субсидій. За таких обставин вона не може бути прийнята судом як достовірний доказ на підтвердження суми доходу, отриманого позивачем у визначений період, оскільки не є офіційною довідкою податкового органу про доходи фізичної особи.
Відповідно до ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
В даній справі судом встановлено, що позивачем не надано до суду документ про сплату судового збору. Підстав для звільнення позивача від сплати судового збору судом не виявлено.
За таких обставин суд доходить висновку, що подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, оскільки не забезпечена судовим збором.
На підставі викладеного та керуючись ст. 88,105,106,108 КАС України , суд -
В задоволенні клопотання позивача про звільнення його від сплати судового збору - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Прокуратура Харківської області про визнання дій неправомірними - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви: подати до суду оригінал документу про сплату судового збору.
Усуваючи недоліки, позивачу необхідно сплатити судовий збір на розрахунковий рахунок 31412537700008, одержувач: УДК у Жовтневому районі м. Харкова, ЄДРПОУ 24134113, банк одержувача: ГУДКУ в Харківській області, МФО 851011, призначення платежу -судовий збір за подання адміністративного позову. Розмір судового збору -три гривні сорок копійок.
Надати позивачеві строк до 12 травня 2011 року для усунення недоліків.
Роз'яснити позивачу, що у разі, якщо ним не буде усунено недоліки позовної заяви у строк, наданий судом, її буде залишено без розгляду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку, передбаченого для подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції . Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Суддя Д.В. Бездітко