Справа № 2а- 13613/12/2070
Україна
про відмову у відкритті провадження
13 грудня 2012 р. м . Харків
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шляхова О.М., розглянувши адміністративний позов
ОСОБА_1
до Київського відділу державної виконавчої служби України ОСОБА_2 міського управління юстиції, треті особи: ПАТ "Всеукраїнський ОСОБА_3" в особі ОСОБА_2 відділення, УДАІ ГУМВС України в Харківській області
про скасування постанов,-
До ОСОБА_2 окружного адміністративного суду звернувся позивач з адміністративним позовом до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду, в якому просить суд скасувати Постанову Київського ВДВС ОСОБА_2 міського управління юстиції ВП №33538656 від 01.08.2012 року про стягнення з боржника виконавчого збору; скасувати Постанову Київського ВДВС ОСОБА_2 міського управління юстиції про відкриття виконавчого провадження ВП №3441511 від 24.09.2012 року.
Під час вирішення питання про відкриття провадження у справі суд встановив, що зазначену позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно до ч.2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також, якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Частиною 2 ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження" від 21.04.1999 року № 606-XIV встановлено, що боржник має право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби виключно в судовому порядку.
При цьому, в даному випадку Законом України "Про виконавче провадження" встановлено порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця, чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, а саме.
Відповідно до ч. 4 ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
З матеріалів справи вбачається, що постанови Київського ВДВС ОСОБА_2 міського управління юстиції оскаржуються стороною виконавчого провадження , які винесені державним виконавцем Київського ВДВС ХМУ юстиції під час виконання виконавчого листа, виданого Київським районним судом м.Харкова .
Нормами ЦПК України також встановлено інший порядок судового оскарження дій та рішень державного виконавця. Так, згідно ст. 383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи. У відповідності до ч. 2 ст. 384 ЦПК України скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що даний спір не підсудний ОСОБА_2 окружному адміністративному суду, а підлягає розгляду судом, який видав виконавчий документ, а саме - Київським районним судом м.Харкова.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовна заява повинна розглядатись за правилами цивільного судочинства, у зв"язку з чим суд дійшов висновку про відмову у відкритті провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 3, 6, 17, 109, 160, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Київського відділу державної виконавчої служби України ОСОБА_2 міського управління юстиції, треті особи: ПАТ "Всеукраїнський ОСОБА_3" в особі ОСОБА_2 відділення, УДАІ ГУМВС України в Харківській області про скасування постанов.
Роз'яснити позивачеві, що повторне звернення до адміністративного суду, з таким саме позовом, не допускається.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України , або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Шляхова О.М.