Ухвала від 21.10.2015 по справі 807/2287/15

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення заяви без розгляду

21 жовтня 2015 року м. Ужгород№ 807/2287/15

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Микуляк П.П. розглянувши у матеріали адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Ужгородської міської виборчої комісії Закарпатської області, треті особи - кандидат у депутати Ужгородської міської ради по виборчому округу №1 ОСОБА_2, Ужгородська міська організація Партії «Відродження», про визнання протиправною та скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Ужгородської міської виборчої комісії Закарпатської області, треті особи - кандидат у депутати Ужгородської міської ради по виборчому округу №1 ОСОБА_2, Ужгородська міська організація Партії «Відродження», якою просив визнати протиправною та скасувати ОСОБА_3 Ужгородської міської виборчої комісії Закарпатської області №23 від 29.09.2015 року «Про реєстрацію кандидатів у депутати Ужгородської міської ради, включених до виборчого списку Ужгородської міської організації Партії «Відродження» в частині реєстрації кандидата ОСОБА_4 та зобов'язати Ужгородську міську виборчу комісію винести рішення про скасування реєстрації кандидата у депутати Ужгородської міської ради від Ужгородської міської організації Партії «Відродження» по виборчому округу №11 ОСОБА_4.

Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі суд виходить з наступного.

Згідно ч.1 ст.172 КАС України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.

Ч. 6 ст. 172 КАС України визначено, що позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Згідно ч.1 ст. 179 КАС України на обчислення строків, встановлених статтями 172 - 177 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 103 цього Кодексу.

Як вбачається з оскаржуваної позивачем ОСОБА_3 Ужгородської міської виборчої комісії Закарпатської області №23 «Про реєстрацію кандидатів у депутати Ужгородської міської ради, включених до виборчого списку Ужгородської міської організації Партії «Відродження» в частині реєстрації кандидата ОСОБА_4, таку було винесено 29.09.2015 року. П'ятиденний строк звернення із вказаною позовною заявою закінчився 04.10.2015 року о 24-й год.00 хв.

З метою розгляду адміністративних справ відповідної категорії з додержанням строків, передбачених КАС України було встановлено особливий режим роботи суддів та працівників апарату суду, згідно якого прийняття позовних заяв у Закарпатському окружному адміністративному суді здійснюється щоденно до 24-ї години 00 хвилин. До завершення виборчого процесу, згідно Наказу Закарпатського окружного адміністративного суду від 29.09.2015 року №4610 “Про затвердження графіку чергування суддів та працівників суду”.

Відтак, у позивача була можливість звернення із даною позовною заявою 04.10.2015 року до 24 - ї год. 00 хв.

Згідно ч.5 ст.179 КАС України днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172 - 177 цього Кодексу, не може бути поновлено.

Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.

Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Згідно ч.2 ст.100 КАС України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Виходячи з вищевикладеного, беручи до уваги те, що позивачем пропущено встановлений строк звернення із даною позовною заявою до суду, а також те, що у відповідності до ч.5 ст.179 КАС України строк подання позовної заяви не може бути поновлено, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви без розгляду.

Керуючись ст.ст. 100, 160, 165, 172, 179 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до Ужгородської міської виборчої комісії Закарпатської області, треті особи - кандидат у депутати Ужгородської міської ради по виборчому округу №1 ОСОБА_2, Ужгородська міська організація Партії «Відродження», про визнання протиправною та скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку у дводенний строк з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_5