Ухвала від 15.10.2010 по справі 2а-14565/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

15 жовтня 2010 року № 2а-14565/10/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Вєкуа Н.Г., розглянувши

позовну заяву ОСОБА_1

ОСОБА_2

ОСОБА_3

до Виконавчого органу Київської міської Ради (Київської міської державної

адміністрації)

Головного управління земельних ресурсів Виконавчого органу Київської

міської Ради (Київської міської державної адміністрації)

Комунального підприємства «Київський міський центр земельного

кадастру та приватизації землі»

про поділ земельної ділянки з визначенням часток

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 (далі -позивачі) звернулися до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Виконавчого органу Київської міської Ради (Київської міської державної адміністрації), Головного управління земельних ресурсів Виконавчого органу Київської міської Ради (Київської міської державної адміністрації), Комунального підприємства «Київський міський центр земельного кадастру та приватизації землі», в якому просять в порядку поділу земельної ділянки:

- виділити в приватну власність ОСОБА_1 земельну ділянку площею 1/3 від 308,45 кв. м. по вул. Столєтова, 27 у м. Києві;

- виділити в приватну власність ОСОБА_2 земельну ділянку площею 1/3 від 308,45 кв. м. по вул. Столєтова, 27 у м. Києві;

- виділити в приватну власність ОСОБА_3 земельну ділянку площею 1/3 від 308,45 кв. м. по вул. Столєтова, 27 у м. Києві.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

За визначенням, що наводиться у п. 6 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов -звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

Згідно статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів України відносяться спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності, спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом, спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

При визначенні підвідомчості спору адміністративним судам необхідно виходити не лише із його суб'єктного складу, а й з характеру спірних правовідносин.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, Головним управлінням земельних ресурсів Виконавчого органу Київської міської Ради (Київської міської державної адміністрації) було відмовлено співвласникам земельної ділянки площею 317,3 кв. м. по вул. Столєтова, 27 у м. Києві, а саме: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 у розподілі решти земельної ділянки (площею 308, 45 кв. м.), у зв'язку з тим, що рішенням Голосіївського районного суду м. Києва від 28.02.2008р., на підставі якого позивачі набули права власності на вищевказану земельну ділянку, такий розподіл не визначено.

Таким чином, спірні правовідносини між сторонами безпосередньо пов'язані із реалізацією права власності на земельну ділянку площею 308,45 кв. м. по вул. Столєтова, 27 у м. Києві, і носять приватноправовий характер, що в свою чергу виключає можливість розгляду справи у порядку адміністративного судочинства.

Крім того, частиною 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на спори, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Даний спір має розглядатись судом загальної юрисдикції за правилами цивільного судочинства.

Пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративні справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З огляду на викладене, керуючись ст. ст. 17, 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження по справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Виконавчого органу Київської міської Ради (Київської міської державної адміністрації), Головного управління земельних ресурсів Виконавчого органу Київської міської Ради (Київської міської державної адміністрації), Комунального підприємства «Київський міський центр земельного кадастру та приватизації землі»про поділ земельної ділянки з визначенням часток.

Ухвала набирає сили у відповідності до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187, Кодексу адміністративного судочинства України, зі змінами та доповненнями. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Н.Г. Вєкуа