Ухвала від 11.10.2010 по справі 2а-14285/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

місто Київ

11 жовтня 2010 року № 2а-14285/10/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пісоцька О.В., перевіривши матеріали

позовної заявиОСОБА_1

доГоловного управління юстиції у Київській області

провизнання дій такими, що не відповідають закону, та скасування постанови про закінчення підготовчого провадження,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 (далі -ОСОБА_1, позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління юстиції у Київській області (далі -управління юстиції, відповідач), в якому просить:

- поновити термін оскарження постанови підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області про закінчення підготовчого провадження від 03 вересня 2010 року ВП №13107126;

- витребувати у підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області письмові докази -завірені копії матеріалів виконавчого провадження ВП №13107126 ;

- визнати дії підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області щодо закінчення виконавчого провадження ВП №13107126 такими, що проведені в порушення вимог пункту третього частини першої статті 40 Закону України «Про виконавче провадження»;

- скасувати постанову підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області про закінчення підготовчого провадження від 03 вересня 2010 року ВП №13107126.

Однак позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Стаття 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби. Так, частиною третьою даної статті Кодексу визначено, що відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.

Згідно зі статтею 3 Закону України «Про державну виконавчу службу»від 24 березня 1998 року №202/98-ВР (далі -Закон України №202) органами державної виконавчої служби визначено: Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України; відділи державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції; районні, міські (міст обласного значення), районні в містах відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції.

Відповідно до пункту першого Примірного положення про відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 12 червня 2007 року №384/5, відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі (далі - Відділ) є органом державної виконавчої служби, який входить до системи органів Міністерства юстиції України, підпорядковується Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (далі - Департамент) та є структурним підрозділом Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі (далі - відповідне управління юстиції).

Частиною п'ятою статті 3 Закону України №202 передбачено, що Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, відділи державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції мають печатки.

Згідно з частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також - номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Проте, вказаних вимог процесуального законодавства позивачем не дотримано.

Так, в описовій та прохальній частинах позову ОСОБА_1 посилається на незаконність дій підрозділу примусового виконання Головного управління юстиції у Київській області, вчинених у виконавчому провадженні ВП №13107126 за виконавчим написом приватного нотаріуса ОСОБА_2 (від 15 травня 2009 року №337) про стягнення з позивача 1095859доларів США та 1700грн. 00коп. на користь акціонерного комерційного банку «Правекс банк»за рахунок звернення стягнення на нерухоме майно - домоволодіння, загальною площею 461,3мІ, та земельну ділянку, площею 0,0892га.

Разом з тим, ОСОБА_1 в позовній заяві відповідачем визначила Головне управління юстиції у Київській області, проте, жодного обґрунтування протиправності його дій (бездіяльності) або рішення не навела.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених у статті 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Вище вказані недоліки є підставою для залишення позовної заяви ОСОБА_1 без руху з наданням строку до 01 листопада 2010 року для їх усунення шляхом надіслання до Окружного адміністративного суду міста Києва уточненої позовної заяви (з копіями у відповідній кількості) в частині обґрунтування вимог до Головного управління юстиції у Київській області або зазначення належного відповідача у даному позові.

Крім того, позивачу роз'яснюється, що до уточненої позовної заяви застосовуються й вимоги частин третьої, четвертої та п'ятої статті 106 вказаного Кодексу, недотримання яких також передбачає залишення позову без руху.

Керуючись ст. 106, п. 6 ч. 3 ст. 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України суддя Окружного адміністративного суду міста Києва

УХВАЛИЛА:

Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління юстиції у Київській області про визнання дій такими, що не відповідають закону, та скасування постанови про закінчення підготовчого провадження, встановивши строк для усунення недоліків до 01 листопада 2010 року для усунення недоліків позовної заяви.

Попередити ОСОБА_1 про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом першим частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Пісоцька