Ухвала від 25.05.2010 по справі 2а-7633/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

25 травня 2010 року № 2а-7633/10/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пісоцька О.В., перевіривши матеріали

позовної заявиОСОБА_1

доКабінету Міністрів України

прозобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 (далі -ОСОБА_1, позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України, в якому просить зобов'язати останнього доповнити пункт другий Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року №529 наступним:

- «…информацией о создании эксплуатационного паспорта жилого дома, которые перекроют возможность формирования необъективных тарифов и оценки выполняемых работ предприятий, оказывающих жилищно-коммунальные услуги»,

- «…пунктом о внедрении электронной версии учета расходования денежных средств за оказываемые услуги предприятиями ЖКХ, т.к. это даст возможность общественности осуществлять контроль за организацией реального формирования и расходования денежных средств предприятиями ЖКХ».

Однак позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Так, обґрунтовуючи вище вказані позовні вимоги, ОСОБА_1 послалася на те, що мешканці району, в якому проживає позивач, не погоджуються з організацією роботи ЖРЕП, а також - з розподілом коштів за послуги останнього, що спричинило неодноразові звернення до деяких посадових осіб. Крім того, в позові містяться посилання на суб'єктивне відношення ОСОБА_1 на обставини щодо питань відносно:

- сплати за послуги вбирання придомової території,

- обслуговування димовентиляційних каналів,

- обслуговування дитячих майданчиків,

- обслуговування внутрішніх мереж,

- проведення дератизації.

Разом з тим, прохальна частина позову стосується постанови Кабінету Міністрів України та дій останнього.

Тобто, сукупність змісту, обґрунтування та вимог даного позову усувають можливість визначити суд, чи належить його розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудний він даному адміністративному суду.

Даний позов не відповідає статтям 105 та 106 Кодексу адміністративного судочинства України, якими регламентовано, що останній має містити чітко визначені позовні вимоги та виклад обставин, якими ці вимоги обґрунтовані.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених у статті 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення цих недоліків.

Так, визначені вище недоліки є підставою для залишення позовної заяви ОСОБА_1 без руху з встановленням до 23 липня 2010 року строку для їх усунення шляхом надіслання на адресу суду позовної заяви, яка має містити чітко визначені та обґрунтовані позовні вимоги.

Крім того, позивачу при усуненні недоліків необхідно звернути увагу на положення таких статей Кодексу адміністративного судочинства України як:

- статті 171 - визначено особливості провадження в адміністративних справах щодо законності нормативно-правового акту чи відповідності його правовим актам вищої юридичної сили,

- статті 17 -вказано на компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ,

- статті 18 -означено критерії предметної підсудності в адміністративному судочинстві,

- статті 19 -встановлює вимоги щодо дотримання територіальної підсудності, зокрема, її друга частина визначає, що адміністративні справи з приводу оскарження «…дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача».

Крім того, позивачу роз'яснюється, що до уточненої позовної заяви застосовуються й вимоги частин третьої, четвертої та п'ятої статті 106 вказаного Кодексу, недотримання яких також передбачає залишення позову без руху.

Керуючись ст. ст. 18, 19, 105, 106, п. 6 ч. 3 ст. 108, 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя Окружного адміністративного суду міста Києва

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху, встановивши строк для усунення недоліків до 23 липня 2010 року

Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом першим частиною третьою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Пісоцька