Ухвала від 20.06.2013 по справі 826/6274/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

20 червня 2013 року № 826/6274/13-а

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Клименчук Н.М., за участю секретаря судового засідання Сергієнко-Колодій В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні питання щодо залишення позовної заяви без руху у справі

позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3

Віталіївни

до відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції

у м.Києві, Байрамова Талета Рефаловича - державного виконавця виконавчої служби

Шевченківського районного управління юстиції у м.Києві

про визнання неправомірними рішень, дій, бездіяльності

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_5,

від відповідачів: Байрамов Т.Р.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулись до суду з позовом до відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м.Києві, Байрамова Талета Рефаловича - державного виконавця виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві про визнання неправомірними рішень, дій, бездіяльності.

Ухвалою суду відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.

У судовому засіданні 20.06.2013 представником позивачів заявлено про підтримання адміністративного позову- зокрема щодо визнання протиправними та скасування постанов, актів відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві, Байрамова Талета Рефаловича - державного виконавця виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві. Проте, ні в позовній заяві, ні в судовому засіданні представником позивачів не зазначено реквізитів постанов та актів (дата, номер виконавчого провадження).

Згідно з ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) визначено, що у позовній заяві зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Якщо адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статті 106 КАС України, суддя, відповідно до правил, встановлених частиною першою статті 108 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків заяви.

Відповідно до ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Частиною 2 ст. 181 КАС України визначено, що позовну заяву може бути подано до суду:

у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів;

у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Відповідно до частини1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Статтею 100 КАС України визначено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 цього кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.

Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків позовної заяви шляхом:

направлення на адресу суду позовної заяви із зазначенням реквізитів постанов, актів (дата, номер виконавчого провадження), що є предметом розгляду в даній справі;

зазначенням в заяві причин пропуску строку звернення до суду.

Керуючись ст.ст.108, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

позовну заяву у справі №826/6274/13-а залишити без руху.

Встановити позивачеві строк до 22.07.2013 для усунення недоліків позовної заяви.

Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п.7 ч.1 ст.155 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Н.М. Клименчук