Постанова від 08.12.2010 по справі 9549/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

08 грудня 2010 р. № 2-а- 9549/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кухар М.Д. ,

при секретарі - Бутенко С.В.,

за участі: представника відповідача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківагро-2000" про стягнення адміністративно-господарських санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківагро- 2000", в якому просить стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції у сумі 15153.13 грн. (п'ятнадцять тисяч сто п'ятдесят три гривні тринадцять копійок) та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарський санкцій у розмірі 463,69 грн. (чотириста шістдесят три гривні шістдесят дев'ять копійок). В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до ст. 19 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Згідно ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно - господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Відповідно, до ч.2 ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. За 1 робоче місце, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач до 16.04.2010 року повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у розмірі 15153,13 грн. Оскільки вищезазначені суми відповідачем не сплачено, утворилася заборгованість у розмірі 15617,23 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду клопотання про розгляд даної справи без його участі. Таким чином, суд вважає, за можливе розглянути справу без участі представника позивача за наявними в ній матеріалами.

Представник відповідача в судовому засіданні проти адміністративного позову заперечував, вважав його безпідставним та необґрунтованим, надав заперечення на адміністративний позов, в якому виклав свою позицію проти доводів позивача та просить суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

Суд, вислухавши представника відповідача, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.

Відповідно до форми 10-ПІ № 8240 “ Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів” від 05.07.2010 року за 2009 рік середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківагро-2000" становила 96 осіб.

Пунктом 5 “Положення про робоче місце інваліда, порядок працевлаштування інвалідів” затвердженого постановою КМ України від 03.05.1995 року № 314 підприємства інформують центр зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Згідно ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” на підприємстві відповідача у 2009 році норматив для працевлаштування інвалідів складав 1 робоче місце.

Як вбачається із даних, наданих відповідачем у звіті, середньооблікова чисельність інвалідів - штатних працівників на підприємстві становить 3 осіб. Кількість незайнятих робочих місць, призначених для забезпечення працевлаштування інвалідів -1 особа.

Статтею 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” встановлено обов'язок підприємств, установ, організацій у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньо облікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачувати відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно - господарської санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

За одне робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідами, відповідач до 16.04.2010 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 15153,13 грн.

Дана сума заборгованості по адміністративно-господарських санкціях підтверджується звітом за формою 10-ПІ № 8240 від 05.07.2010 року за 2009 рік та розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій.

Пунктом 5 “Положення про робоче місце інваліда, порядок працевлаштування інвалідів” затвердженого постановою КМ України від 03.05.1995 року № 314 підприємства інформують центр зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Згідно довідки Шевченківського районного центру зайнятості № 1101 від 17.08.2010 року відповідач звіт про наявність вільних робочих місць для інвалідів форма 3-ПН не подавав.

Відповідно, до ч.2 ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Виходячи із вищевикладеного суд дійшов висновку, що відповідачем не виконано норматив одного робочого місця по працевлаштуванню інвалідів.

Позивачем нарахована пеня за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій у розмірі 464,10 грн.

Судом встановлено, що при розрахунку пені за несвоєчасну сплату адміністративно - господарських санкцій позивачем допущена арифметична помилка а саме: (15153,13 грн. х 0,03 %) х 102 дн. - складає 463,69 грн., а не 464,10 грн.

Враховуючи те, що кожна особа повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що відповідач не надав до суду доказів, які спростовують вимоги адміністративного позову.

За таких обставин, суд дійшов висновку про те, що адміністративний позов в частині позовних вимог щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківагро- 2000" адміністративно-господарських санкцій у сумі 15153.13 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарський санкцій у розмірі 463,69 грн. підлягає задоволенню. В іншій частині позовних вимог необхідно відмовити.

Керуючись ст. ст. 35, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківагро-2000" про стягнення адміністративно-господарських санкцій - задовольнити частково.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківагро- 2000" (юридична адреса: 63614. Харківська область, Шевченківський район, с. Петрівка, вул. Центральна, 10/1, МФО 351607, розрахунковий рахунок: 260050149172. банк: Акц. Східно-Укр. Бірж. банк "ГРАНТ") ) на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (61022. м. Харків, ОСОБА_2, 5, Держпром 1 під., 1 пов., к. 16, код ЄДРПОУ 14070760, одержувач: р/р 31219230700003, МФО 851011, код одержувача: 24134567, УДК у Дзержинському районі м. Харкова) адміністративно-господарські санкції у сумі 15153.13 ((п'ятнадцять тисяч сто п'ятдесят три гривні тринадцять копійок) та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарський санкцій у розмірі 463,69 грн. (чотириста шістдесят три гривні шістдесят дев'ять копійок).

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 13.12.2010 року.

Суддя М.Д. Кухар