Ухвала від 21.10.2015 по справі 818/3573/15

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

21 жовтня 2015 р. Справа № 818/3573/15

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Соп'яненко О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в м. Шостці та Шосткинському районі до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Сумській області, третя особа: казенне підприємство "Шосткинський казенний завод "Зірка" про скасування постанови, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Сумського окружного адміністративного суду звернулось Управління Пенсійного фонду України в м. Шостці та Шосткинському районі з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Сумській області про скасування постанови від 22.09.2015 року ВП № 48814720 про відмову у відкритті виконавчого провадження, зобов'язання відкрти виконавче провадження.

Адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням вимог ст. 106 КАС України, а саме до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору.

ДВ позовній заяві заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору, мотивоване тим, що Законом України "Про судовий збір" у редакції, що діяла до 01.09.2015 р., Пенсійний фонд України був звільнений від сплати судового збору, у зв'язку з чим бюджетом Пенсійного фонду України на 2015 рік кошти на сплату судового збору передбачені не були.

Суд вважає необхідним відмовити в задоволенні поданого клопотання. Статтею 5 Закону України "Про судовий збір" Пенсійний фонд України та його органи не віднесено до органів, що звільняються від сплати судового збору, тому позивач повинен сплачувати судовий збір на загальних підставах. Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" N 484-VIII, яким внесено зміни до Закону України "Про судовий збір", був прийнятий 22 травня 2015 року та набрав чинності з 1 вересня 2015 року. Відповідно, позивач повинен був знати про те, що його виключено з переліку осіб, які звільняються від сплати судового збору. У свою чергу, як розпорядник коштів, позивач повинен був готувати проект кошторису на фінансування з бюджету Пенсійного фонду України та проекти відповідних змін до кошторису, тобто позивач повинен був передбачити в поточному році видатки на сплату судового збору.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою звільнити її від сплати судового збору. Зі змісту клопотання не вбачається, що наведені підстави є достатніми для його задоволення. Обмежене фінансування бюджетної установи не може бути підставою для її звільнення від сплати судового збору, встановленого законом.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" в редакції, чинній на час звернення до суду з позовом, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору встановлена у розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати. Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет на 2015 рік" мінімальна заробітна плата з 1 січня 2015 року становить 1218 гривень.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно в строк до 04.11.2015 року подати до суду докази сплати судового збору в розмірі, встановленому законом.

Керуючись ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Шостці та Шосткинському районі до Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Сумській області про скасування постанови, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 04.11.2015 р.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявникові.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня отримання її копії.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя (підпис) О.В. Соп'яненко

З оригіналом згідно

Суддя О.В. Соп'яненко