Постанова від 30.09.2015 по справі 822/3368/15

Копія

Справа № 822/3368/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2015 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіШевчука О.П.

при секретаріПисаренко О.Р.

за участі:позивача, представників відповідача і третьої особи

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - військової частини НОМЕР_1 та квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницького до начальник Старокостянтинівського гарнізону Коваленка Миколи Миколайовича про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - військової частини НОМЕР_1 та квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницького звернувся в суд з адміністративним позовом до начальника Старокостянтинівського гарнізону ОСОБА_2 про зобов'язання в місячний термін вчинити дії.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що в порушення вимог пункту 4.4. Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, відповідач відмовився від вчинення дій щодо підпису і подачі клопотання до міської ради міста Старокостянтинова щодо виключення з числа службових квартири АДРЕСА_1 .

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов в повному обсязі, з підстав наведених у позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, просив в задоволенні позовних вимог відмовити в зв'язку з їх необґрунтованістю. Детально позиція відповідача викладена в письмових запереченнях, копія яких долучена до матеріалів справи.

Представник військової частини НОМЕР_1 в судовому засіданні вказав, що позов підтримує та просить суд задовольнити позовні вимоги.

Повідомлена про розгляд справи третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - квартирно-експлуатаційний відділ м. Хмельницького в судове засідання уповноваженого представника не направив, про причини неявки суду не повідомив.

Заслухавши пояснення позивача, представників відповідача і третьої особи, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку та сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Пунктом 15 ч.1 ст.3 КАС України визначено, що публічна служба - це діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Згідно ч.1 ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Суд встановив, що позивач, є військовослужбовцем військової частини НОМЕР_1 , на посаді начальника сховища у військовому званні прапорщик.

Позивачем 18.11.2014 року надіслано рапорт начальнику квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницького та голові житлової комісії Старокостянтинівського гарнізону з проханням змінити статус трикімнатної квартири АДРЕСА_2 , шляхом виключення її з числа службового житла.

Начальником Старокостянтинівського гарнізону, полковником ОСОБА_2 27.11.2014 року затверджено Список розподілу жилої площі для постійного проживання у Старокостянтинівському гарнізоні шляхом виключення житла з числа службового, із зняттям з квартирної черги в якому під №6 вказано відомості про позивача.

Відповідно до протоколу засідання комісії з контролю за розподілом житла в гарнізонах Збройних Сил України №29 від 30.001.2015 року у Списку військовослужбовців, житло яких пропонується виключити з числа службового житла МО України за адресами: Хмельницька область, м. Старокостянтинів зазначено позивача - ОСОБА_1 .

Листом №12 від 04.02.2015 року, адресованим міському голові м. Старокостянтинова за підписами командира в/ч НОМЕР_2 , погодженого начальником квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницького, за відсутності підпису начальника Старокостянтинівського гарнізону - ОСОБА_2 , висловлено прохання про виведення із розрахунку службових квартири АДРЕСА_1 , житловою площею 39,3 кв. м, в якій проживає старшина ОСОБА_1 . Потреба у використанні квартири в якості службової відпала. Старшина ОСОБА_1 перебуває на черзі на отримання житла з 13.01.2006 року, зі складом сім'ї чотири особи - він, дружина - 77 р.н., син - ІНФОРМАЦІЯ_1 , син - ІНФОРМАЦІЯ_2 . З квартирного обліку знімається. Питання виведення квартири з розрахунку службових квартир погоджено з Міністром оборони України.

Таким чином, позивач вважає відмову відповідача від вчинення дій щодо підпису і подання міському голові м. Старокостянтинова листа №12 від 04.02.2015 року про виведення із розрахунку службових квартири АДРЕСА_1 , протиправною.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", №2011-XII від 20.12.1991 року, порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями, а також розмір і порядок виплати військовослужбовцям грошової компенсації за піднайом (найом) ними жилих приміщень визначаються Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України №1081 від 03.08.2006 року (далі - Порядок №1081) визначено, що військовослужбовці та члени їх сімей забезпечуються службовими житловими приміщеннями, що відповідають вимогам житлового законодавства. З цією метою у кожній військовій частині формується фонд службового житла.

Згідно п.4 Порядку № 1081, центральні органи виконавчої влади, які здійснюють керівництво Збройними Силами, іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, правоохоронні органи спеціального призначення та Держспецтрансслужба, посади в яких комплектуються військовослужбовцями, видають нормативно-правові акти з питань забезпечення військовослужбовців житлом, а також щороку визначають обсяги службового житла і житла, що надається військовослужбовцям для постійного проживання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2006 року №1081 та з метою приведення нормативно-правових актів Міністерства оборони України у відповідність з чинним законодавством, наказом Міноборони №737 від 30.11.2011 року затверджено Інструкцію про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями (далі - Інструкція №737).

Згідно п.3.5 Інструкції №737, для включення (виключення) квартир до (із) числа службових у ГКЕУ ЗС України за пропозиціями начальників гарнізонів, погодженими з КЕВ (КЕЧ) району та головами гарнізонних житлових комісій, готується проект доповіді Міністру оборони України разом з проектами листів до сільських, селищних, міських, районних у місті (у разі їх створення) рад (відповідних державних адміністрацій) про включення (виключення) квартири до (із) числа службових. До доповіді щодо виключення квартир з числа службових обов'язково додається протокол засідання Комісії з контролю за розподілом житла в гарнізонах ЗС України, на якому розглядалося це питання.

Пунктом 4.5 Інструкції №737 визначено, що КЕВ (КЕЧ) району подає затверджений начальником гарнізону витяг зі Списку розподілу постійного житла у гарнізоні, погоджений протоколом засідання Комісії з контролю за розподілом житла у гарнізонах Збройних Сил України (додаток 21), разом з документами, що знаходяться в облікових справах (додаток 7), до виконавчого органу сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або районної державної адміністрації для видачі ордера, а в закритому військовому містечку КЕВ (КЕЧ) району видає ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення.

Згідно окремого доручення Міністра оборони України №12134/с від 05.05.2015 року, тимчасово заборонено виключення житла з числа службових жилих приміщень для військовослужбовців, які проходять службу у Збройних силах України. Згідно вказаного окремого доручення, дозвіл на виключення житла з числа службових жили приміщень залишився лише для військовослужбовців звільнених у запас або відставку, які мають право на отримання постійного житла за рахунок житлового фонду Міністерства Оборони України.

Згідно ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Отже, судом не встановлено, а позивачем не доведено дотримання і виконання вимог Інструкції №737, так як лист №12 від 20.02.2015 року, адресований міському голові м. Старокостянтинова не відповідає згаданій Інструкції, а тому, відповідно, відсутні законні підстави для зобов'язання відповідача вчинити дії, які суперечать її вимогам.

Таким чином, суд дійшов про необхідність залишення позовних вимог ОСОБА_1 до начальника Старокостянтинівського гарнізону Коваленко Миколи Миколайовича про зобов'язання вчинення дій щодо підпису та подання клопотання до міської ради міста Старокостянтинова щодо виключення з числа службової квартири АДРЕСА_1 без задоволення.

Керуючись ст.ст.11, 71, 158-163, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 , за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - військової частини НОМЕР_1 та квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницького, до начальника Старокостянтинівського гарнізону ОСОБА_2 про зобов'язання в місячний термін вчинити дії - підписати та надати клопотання до міської ради міста Старокостянтинова щодо виключення з числа службової квартиру по АДРЕСА_3 - залишити без задоволення.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 05 жовтня 2015 року 12:15

Суддя/підпис/О.П. Шевчук

"Згідно з оригіналом" Суддя О.П. Шевчук