Ухвала від 20.10.2015 по справі 820/10676/15

Справа №820/10676/15

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження

20 жовтня 2015 р. м . Харків

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Тітов О.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Харківської міської ради, третя особа- Веретельник Ламара Котеєвна про визнання незаконним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

19.10.2015 року позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Харківської міської ради, третя особа - ОСОБА_2 Ламара Котеєвна, в якому просить суд визнати незаконним та скасувати рішення Харківської міської ради від 29 жовтня 2014 року за №1680/14 в частині затвердження проекту землеустрою та передачі у приватну власність земельної ділянки за кадастровим №6310136600:14:016:0018 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд за адресою: вул. Хвильового, 23-А, громадянці ОСОБА_2 Ламарі Котеєвні, та скасувати державну реєстрацію права власності на земельну ділянку з кадастровим №6310136600:14:016:0018.

Вирішуючи питання про відкриття провадження, які передбачені ч.1 ст.107 КАС України, суддя прийшов до висновку про відмову у відкритті провадження виходячи з наступного.

Відповідно до ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних пов новажень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 КАС компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Вжитий у цій процесуальній нормі термін "суб'єкт владних повноважень" позначає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст.3 КАС).

Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.

Статтею 80 Земельного кодексу України установлено, що суб'єктами права власності на землю є, зокрема, територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, - на землі комунальної власності.

За змістом ст. ст. 2 та 5 ЗК України, рада при здійсненні повноважень власника землі є рівноправним суб'єктом земельних відносин.

Таким чином, враховуючи наведене суд зазначає, що в разі прийняття суб'єктом владних повноважень рішення про передання земельних ділянок у власність чи оренду (тобто ненормативного акта, який вичерпує свою дію після його реалізації) подальше оспорювання правомірності набуття фізичною чи юридичною особою спірної земельної ділянки має вирішуватися в порядку цивільної (господарської) юрисдикції, оскільки виникає спір про право цивільне.

Зазначена позиція викладена у Постанові Верховного суду України від 11.11.2014 у справі за №21- 493а14.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач оскаржує рішення Харківської міської ради пор передачу у власність земельної ділянки, що, на підставі вищевикладеного, не є рішенням суб'єкту владних повноважень на виконання його владних управлінських функцій. А тому дана справа не може розглядатися за правилами адміністративного судочинства.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку про необхідність відмови у відкритті провадження по даній справі.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 109, 160, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради, третя особа - ОСОБА_2 Ламара Котеєвна про визнання незаконним та скасування рішення - відмовити.

Повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.

Роз'яснити позивачу, що він не позбавлений можливості звернутися із зазначеним позовом до місцевого суду в порядку цивільного судочинства, з дотриманням правил територіальної підсудності, які встановлені Главою 1 Розділу ІІІ Цивільного процесуального Кодексу України.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили у порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.

Суддя Тітов О.М.