Ухвала від 20.10.2015 по справі 349/2/15-а

Справа № 349/2/15-а

Провадження № 2-а/349/54/15

УХВАЛА

20 жовтня 2015 року м. Рогатин

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

в складі головуючого судді Лошак О.О.

з участю секретаря Сірко І.В.

позивача ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2

розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Рогатині адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до начальника відділу освіти Рогатинської районної державної адміністрації ОСОБА_2 на дії та бездіяльність начальника відділу освіти Рогатинської РДА, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся із адміністративним позовом до начальника відділу освіти Рогатинської районної державної адміністрації ОСОБА_2 на дії та бездіяльність начальника відділу освіти Рогатинської РДА ОСОБА_2 у якому просить:

-

-визнати нечинними та скасувати усі накази начальника відділу освіти Рогатинської РДА - ОСОБА_2 як суб'єкта владних повноважень в стосунку забезпеченя роботою на посадах педагогічних працівників осіб без відповідної освіти та педагогічної кваліфікації;

-зобов'язати начальника відділу освіти Рогатинської районної державної адміністрації ОСОБА_2 подати об'єктивні відомості до Рогатинського центру про наявність вільних вакансій в усіх школах Рогатинського району без винятку.

-

-зобов'язати відповідача забезпечити школи Рогатинського району кваліфіковани працівниками відповідно до Закону України "Про освіту", звільнити з посад педагогічних працівників осіб без педагогічної освіти.

-забезпечити відповідність педагогічних працівників відповідно до кваліфікації займаним посадам.

Ухвалою від 17.03. 2015 року закрито провадження в адміністративній справі, оскільки справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На ухвалу Рогатинського районного суду від 17.03.2015 року позивачем подано апеляційну скаргу.

Ухвалою суддів Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.08.2015 року апеляційну скаргу ОСОБА_1задоволено частково. Ухвалу Рогатинського районного суду від 17.03.2015 року скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду. В ухвалі Львіського апеляційного адміністративного суду від 18.08.2015 року зазначено, що враховуючи, що відповідачем у справі є посадова особа Рогатинської районної державної адміністрації, суд на стадії після відкриття провадження у справі повинен був з'ясувати предметну підсудність даної справи та вирішити питання про передачу справи на розгляд окружного адміністративного суду в порядку ч.2 ст.22 КАС України.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 не погодився із ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду щодо відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності. Просив продовжувати розгляд справи.

Відповідач ОСОБА_2 підтримав висновки, викладені в ухвалі Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.06.2015 року.

Відповідно до вимог ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;

2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Позивачем оскаржуються неправомірні дії посадової особи районної державної адміністрації.

Згідно п.2 частини 1 статті 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

З урахуванням мотивів, наведених в ухвалі Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 серпня 2015 року, суд приходить до висновку, що адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до начальника відділу освіти Рогатинської районної державної адміністрації ОСОБА_2 на дії та бездіяльність начальника відділу освіти Рогатинської РДА слід передати на розгляд Івано-Франківського окружного адміністративного суду ( 76018. м.Івано-Франківськ, вул.Незалежності, буд.№46).

Керуючись ст.ст.22, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до начальника відділу освіти Рогатинської районної державної адміністрації ОСОБА_2 на дії та бездіяльність начальника відділу освіти Рогатинської РДА передати на розгляд Івано-Франківського окружного адміністративного суду ( 76018, м.Івано-Франківськ, вул.Незалежності, буд.№46).

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Львіської області протягом п'яти днів з дня оголошення ухвали через Рогатинський районний суд Івано-Франківської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий: О.О.Лошак