Постанова від 16.10.2015 по справі 815/3845/15

Справа № 815/3845/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2015 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Кравченка М.М.;

розглянувши в письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, треті особи: Головне управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Одеській області, Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси, про визнання дій протиправними, скасування постанови та поновлення виконавчих дій, -

СУТЬ СПОРУ:

Позивач звернувся з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, треті особи: Головне управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Одеській області, Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси, в якому просив суд:

- визнати право ОСОБА_1 на перерахунок заробітної плати (грошового забезпечення) за виконання службових обов'язків у зоні ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС згідно з фактично відпрацьованим часом у І-ІІІ зонах небезпеки, згідно довідки від 10.11.1986 року, виданою протипожежною службою в зоні по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з врахуванням вимог спеціальних відомчих нормативно-правових актів, що регулюють службово-трудові відносини в системі МВС у 1986 році, нарахувати ОСОБА_1 грошову компенсацію (без виплати та індексації) за чергування в стані постійної бойової готовності в пожежній частині м. Чорнобиль у складі Одеського зведеного загону протипожежної служби МВС України згідно листа Держкомпраці СРСР № 3310-БГ від 02.10.1986 року, вказівкою МВС СРСР № 1/5725 від 21.10.1986 року і включити суму заробітної плати, нарахованої за роботу у зоні ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і одержати довідки від ГУ ДСНС України в Одеській області про грошове забезпечення за фактично відпрацьований час виконання службових обов'язків при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, видача якої гарантована ст.15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та закріплена рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 04.10.2012 року по справі № 1570/3654/2012 для перерахунку пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 у формі яка необхідна УПФУ в Суворовському районі м. Одеси;

- визнати протиправними дії Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Щеглової Євгенії Василівни щодо закінчення виконавчого провадження від 17.06.2015 року ВП № 47485699 з примусового виконання виконавчого листа № 1570/3654/2012, виданого Одеським окружним адміністративним судом 10.04.2014 року;

- скасувати постанову Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області «Про закінчення виконавчого провадження» від 17.06.2015 року ВП № 47485699 та поновити виконавчі дії.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив наступне.

Рішенням Одеського оружного адміністративного суду від 05.01.2015 року по справі № 815/6524/14, що залишене без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 22.04.2015 року, було частково задоволено позовні вимоги ОСОБА_1: визнано протиправними дії державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління ДВС Головного управління юстиції в Одеській області Щеглової Є.В. щодо невиконання вимог ч.1 ст.31 Закону України «Про виконавче провадження» щодо направлення на адресу позивача копій постанови від 14.10.2014 року про закриття виконавчого провадження ВП №44356783; зобов'язано Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області скасувати постанову від 14.10.2014 року про закінчення виконавчого провадження ВП №44356783 та поновити виконавчі дії.

На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 05.01.2015 року по справі № 815/6524/14 Головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Щегловою Є.В. постановлено відновити виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа 1570/3654/2012, виданого Одеським окружним адміністративним судом 10.04.2014 року про: зобов'язання ГУ МНС України в Одеській області провести перерахунок заробітної плати ОСОБА_1 за виконання службових обов'язків у зоні ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС згідно з фактично відпрацьованим часом у І-ІІІ зонах небезпеки, згідно довідки від 10 листопада 1986 року, виданої протипожежною службою в зоні по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; зобов'язання ГУ МНС України в Одеській області нарахувати ОСОБА_1 грошову компенсацію (без виплати та індексації) за чергування в стані постійної бойової готовності в пожежній частині м. Чорнобиль у складі Одеського зведеного загону протипожежної служби МВС України згідно листа Держкомпраці СРСР № 3310-БГ від 02.10.1986 року, вказівкою МВС СРСР від № 1/5725 від 21.10.1986 року та наказу УВС Одеського Облвиконкому Одеської обласної ради народних депутатів № 15 від 15.01.1987 року і включити у суму заробітної плати, нарахованої за роботу у зоні ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; зобов'язання ГУ МНС України в Одеській області видати ОСОБА_1 відповідну довідку за фактично відпрацьований час роботи при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для перерахунку пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210.

20.05.2015 року ОСОБА_1 подав заяву на ім'я керівника ГУ ДСНС України в Одеській області з метою вирішення справи по суті щодо повного, об'єктивного та самостійного виконання вимог виконавчого документа.

05.06.2015 року ОСОБА_1 отримав лист від 02.06.2015 року № 01/3290/15 та додаток до нього довідку.

Не погоджуючись з листом від 02.06.2015 року № 01/3290/15 та доданою до нього довідкою ОСОБА_1 08.06.2015 року звернувся до державного виконавця Щеглової Є.В. із заявою, в якій заперечував щодо спроби ГУ ДСНС України в Одеській області листом від 02.06.2015 року № 01/3290/15 та доданою до нього довідкою підтвердити виконання вимог виконавчого документа.

Державний виконавець Щеглова Є.В. 08.06.2015 року на підставі отриманого листа ГУ ДСНС України в Одеській області винесла постанову про відкладення провадження виконавчих дій з примусового виконання виконавчого листа з метою ознайомлення боржника із запереченнями ОСОБА_1 до 16.06.2015 року.

17.06.2015 року Державний виконавець Щеглова Є.В. на підставі листа боржника від 15.06.2015 року прийняла постанову про закінчення виконавчого провадження ВП № 47485699.

Позивач не погоджується з діями Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Щеглової Євгенії Василівни щодо закінчення виконавчого провадження від 17.06.2015 року ВП № 47485699 з примусового виконання виконавчого листа № 1570/3654/2012, вважає, що постанова Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області «Про закінчення виконавчого провадження» від 17.06.2015 року ВП № 47485699 належить до скасування, а виконавчі дії з примусового виконання виконавчого листа № 1570/3654/2012 слід поновити.

15.10.2015 року в судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити посилаючись на обґрунтування викладені в позовній заяві, уточненому адміністративному позові та письмових поясненнях (т.1 а.с.4-8, 36-37, 104-109, 156-163, т.2 а.с.11-13). Представники третьої особи, Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Одеській області, в судовому засіданні позов не визнали та заперечували проти його задоволення з підстав, викладених у письмових запереченнях проти позову (т.1 а.с.110-116). Відповідач до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином та завчасно, про причини неявки суд не повідомляв, через канцелярію суду подав письмові заперечення на адміністративний позов (т.1 а.с.126-128). Третя особа, Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси, до судового засідання не з'явилася, про дату, час та місце судового засідання повідомлялася належним чином та завчасно, про причини неявки суд не повідомляла (т.1 а.с.146).

Також, 15.10.2015 року в судовому засіданні позивач та представники третьої особи, Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Одеській області, підтримали пропозицію суду щодо продовження розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Суд, з урахуванням ст.ст. 122, 128 КАС України, вирішив продовжити розгляд справи в письмовому провадженні.

Дослідивши надані письмові докази, перевіривши матеріали справи, а також проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить задовольнити частково. Свій висновок суд вмотивовує наступним чином. Так, суд, -

ВСТАНОВИВ:

На примусовому виконанні у Відділі примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області перебував виконавчий лист № 1570/3654/2012, виданий 10.04.2014 року Одеським окружним адміністративним судом, про зобов'язання ГУ МНС України в Одеській області провести перерахунок заробітної плати ОСОБА_1 за виконання службових обов'язків у зоні ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС згідно з фактично відпрацьованим часом у І-ІІІ зонах небезпеки, згідно довідки від 10.11.1986 року, виданої протипожежною службою в зоні по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зобов'язання ГУ МНС України в Одеській області нарахувати ОСОБА_1 грошову компенсацію (без виплати та індексації) за чергування в стані постійної бойової готовності в пожежної частині м. Чорнобиль у складі Одеського зведеного загону протипожежної служби МВС України згідно листа Держкомпраці СРСР № 3310-БГ від 02.10.1986 року, вказівкою МВС СРСР від № 1/5725 від 21.10.1986 року та наказу УВС Одеського Облвиконкому Одеської обласної ради народних депутатів № 15 від 15.01.1987 року і включити у суму заробітної плати, нарахованої за роботу у зоні ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, зобов'язання ГУ МНС України в Одеській області видати ОСОБА_1 відповідну довідку за фактично відпрацьований час роботи при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для перерахунку пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210.

13.08.2014 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 44356783 та зобов'язано боржника Головне управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Одеській області виконати вимоги виконавчого листа у строк до семи днів з моменту винесення постанови. Також, боржника попереджено, що у разі невиконання вимог виконавчого листа без поважних причин державним виконавцем буде накладено на винну особу штраф відповідно до статті 89 Закону України «Про виконавче провадження».

22.08.2014 року на адресу відділу надійшов лист від боржника із доданими копіям, згідно якого боржником виконано вимоги виконавчого документа у повному обсязі та в підтвердження цієї обставини надана довідка від 25.01.2013 року.

Державним виконавцем ознайомлено стягувача із вищевказаними документами та 01.09.2014 року ОСОБА_1 надіслав лист на адресу Відділу, згідно якого він не погоджується із листом ГУ МНС України в Одеській області.

03.09.2014 року державним виконавцем ознайомлено представника ГУ МНС України в Одеській області із листом стягувача та доданими документами. Після ознайомлення з документами, наданими ОСОБА_1, ГУ МНС України в Одеській області на адресу Відділу надіслав лист відповідно до якого зобов'язання викладені у виконавчому листі ГУ МНС України в Одеській області виконало добровільно у повному обсязі, тому підстави для примусового виконання відсутні, що підтверджується ухвалою Одеського окружного адміністративного суду по справі № 1570/3654/2012, якою суд роз'яснив, що зобов'язати ГУ МНС України в Одеській області видати ОСОБА_1 відповідну довідку за фактично відпрацьований час роботи ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для перерахунку пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 необхідно розуміти таким чином, що відповідача зобов'язано видати ОСОБА_1 довідку про грошове забезпечення за фактично відпрацьований час роботи ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для перерахунку пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 довідка, яка видана ОСОБА_1

14.10.2014 року державним виконавцем винесена постанова про закінчення виконавчого провадження ВП № 44356783 в зв'язку із фактичним виконанням судового рішення за п.8 ч.1 ст.49 Закону України «Про виконавче провадження».

Відповідно до ч.1 ст.71 обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Зазначені обставини встановлені постановою Одеського оружного адміністративного суду від 05.01.2015 року по справі № 815/6524/14, що набрала законної сили 06.05.2015 року.

Також, у вказаній постанові встановлено, що підставою для визнання судового рішення таким, що виконано стало подання боржником відомостей про отримання позивачем довідки від 25.01.2013 року № 02/24/11, що, на думку державного виконавця, є достатнім доказом виконання рішення суду.

Однак, такий висновок державного виконавця є помилковим, оскільки постановою Одеського окружного адміністративного суду від 04.10.2012 року по справі № 815/3654/2012 ГУ МНС в Одеській області було зобов'язано провести перерахунок заробітної плати ОСОБА_1 за виконання службових обов'язків у зоні ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС згідно з фактично відпрацьованим часом у І-ІІІ зонах небезпеки, згідно довідки від 10.11.1986 року, виданої протипожежною службою в зоні по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зобов'язано ГУ МНС України в Одеській області нарахувати ОСОБА_1 грошову компенсацію (без виплати та індексації) за чергування в стані постійної бойової готовності в пожежної частині м. Чорнобиль у складі Одеського зведеного загону протипожежної служби МВС України згідно листа Держкомпраці СРСР № 3310-БГ від 02.10.1986 року, вказівкою МВС СРСР від № 1/5725 від 21.10.1986 року та наказу УВС Одеського Облвиконкому Одеської обласної ради народних депутатів № 15 від 15.01.1987 року і включити у суму заробітної плати, нарахованої за роботу у зоні ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, зобов'язано ГУ МНС України в Одеській області видати ОСОБА_1 відповідну довідку за фактично відпрацьований час роботи при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для перерахунку пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 (т.1 а.с.25-28).

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 29.04.2013 року по справі № 815/3654/2012 було роз'яснено резолютивну частину судового рішення від 04.10.2012 року, що відповідачу необхідно видати позивачу довідку не про розмір заробітної плати, а про розмір грошового забезпечення за фактично відпрацьований час роботи при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 (т.1 а.с.30).

В порядку виконання вказаного судового рішення ГУ МНС України було видано позивачу довідку від 25.01.2013 року № 02/24/11 про розмір заробітної плати за фактично відпрацьований час роботи на ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

На виконання вказаної ухвали суду боржник ГУ МНС України в Одеській області не вчинило жодної дії по її виконанню, а подало до державного виконавця стару довідку від 25.01.2013 року № 02/24/11 без врахування позиції суду, викладеної в ухвалі від 29.04.2013 року.

Таким чином, Одеський окружний адміністративний суд під час розгляду справи № 815/6524/14 дійшов висновку, що надані боржником до державного виконавця докази не підтверджують фактичного виконання ним судового рішення від 04.10.2012 року по справі № 1570/3654/2012 з урахуванням положень ухвали суду від 29.04.2013 року, а тому відсутні обставини, які надавали б державному виконавцю право на закінчення виконавчого провадження на підставі положень п.8 ч.1 ст.49 Закону України «Про виконавче провадження».

Так, постановою Одеського окружного адміністративного суду від 05.01.2015 року по справі № 815/6524/14 адміністративний позов ОСОБА_1 було задоволено частково, визнано протиправними дії державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління ДВС Головного управління юстиції в Одеській області Щеглової Є.В. щодо невиконання вимог ч.1 ст.31 Закону України «Про виконавче провадження» щодо направлення на адресу позивача копій постанови від 14.10.2014 року про закриття виконавчого провадження ВП № 44356783, та зобов'язано Відділ примусового виконання рішень Управління ДВС Головного управління юстиції в Одеській області скасувати постанову від 14.10.2014 року про закінчення виконавчого провадження ВП № 44356783 та поновити виконавчі дії.

На виконання вказаної постанови Одеського окружного адміністративного суду від 05.01.2015 року по справі № 815/6524/14 Головний державний виконавець Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Щеглова Є.В. відновила виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа № 1570/3654/2012, виданого Одеським окружним адміністративним судом 10.04.2014 року про: зобов'язання ГУ МНС України в Одеській області провести перерахунок заробітної плати ОСОБА_1 за виконання службових обов'язків у зоні ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС згідно з фактично відпрацьованим часом у І-ІІІ зонах небезпеки, згідно довідки від 10 листопада 1986 року, виданої протипожежною службою в зоні по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; зобов'язання ГУ МНС України в Одеській області нарахувати ОСОБА_1 грошову компенсацію (без виплати та індексації) за чергування в стані постійної бойової готовності в пожежній частині м. Чорнобиль у складі Одеського зведеного загону протипожежної служби МВС України згідно листа Держкомпраці СРСР № 3310-БГ від 02.10.1986 року, вказівкою МВС СРСР від № 1/5725 від 21.10.1986 року та наказу УВС Одеського Облвиконкому Одеської обласної ради народних депутатів № 15 від 15.01.1987 року і включити у суму заробітної плати, нарахованої за роботу у зоні ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; зобов'язання ГУ МНС України в Одеській області видати ОСОБА_1 відповідну довідку за фактично відпрацьований час роботи при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для перерахунку пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210.

З метою вирішення справи по суті щодо повного, об'єктивного та самостійного виконання вимог виконавчого документа 20.05.2015 року ОСОБА_1 подав заяву на ім'я керівника ГУ ДСНС України в Одеській області (т.1 а.с.10-11).

05.06.2015 року ОСОБА_1 отримав лист ГУ ДСНС України в Одеській області від 02.06.2015 року № 01/3290/15 та додаток до нього довідку (т.1 а.с.12-13).

ОСОБА_1 не погоджуючись з листом від 02.06.2015 року № 01/3290/15 та доданою до нього довідкою 08.06.2015 року звернувся до державного виконавця Щеглової Є.В. із заявою, в якій заперечував щодо спроби ГУ ДСНС України в Одеській області листом від 02.06.2015 року № 01/3290/15 та доданою до нього довідкою підтвердити виконання вимог виконавчого документа (т.1 а.с.18-19).

Державний виконавець Щеглова Є.В. 08.06.2015 року на підставі отриманого листа ГУ ДСНС України в Одеській області винесла постанову про відкладення провадження виконавчих дій з примусового виконання виконавчого листа з метою ознайомлення боржника із запереченнями ОСОБА_1 до 16.06.2015 року (т.1 а.с.20).

17.06.2015 року Державний виконавець Щеглова Є.В. на підставі листа боржника від 15.06.2015 року (т.1 а.с.21) прийняла постанову про закінчення виконавчого провадження ВП № 47485699 у зв'язку з виконанням боржником вимог виконавчого документа у повному обсязі у наданий строк (т.1 а.с.22).

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), добросовісно; розсудливо; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Перевіривши законність дій та рішень відповідача, суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить до часткового задоволення.

Так, позовні вимоги позивача про: визнання протиправними дій Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Щеглової Євгенії Василівни щодо закінчення виконавчого провадження від 17.06.2015 року ВП № 47485699 з примусового виконання виконавчого листа № 1570/3654/2012, виданого Одеським окружним адміністративним судом 10.04.2014 року; скасування постанови Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області «Про закінчення виконавчого провадження» від 17.06.2015 року ВП № 47485699 та поновити виконавчі дії, належать до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч.2 ст.257 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначаються Законом України «Про виконавче провадження».

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.2 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України, примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, визначені Законом України «Про державну виконавчу службу».

Згідно з ч.1 ст.11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Відповідно до ч.2 ст.11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом.

Згідно з ч.1 ст.25 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.

Відповідно до ч.2 ст.25 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом. За заявою стягувача державний виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження може накласти арешт на майно та кошти боржника, про що виноситься відповідна постанова.

Згідно з ч.3 ст.27 Закону України «Про виконавче провадження» у разі отримання документального підтвердження про повне виконання рішення боржником до початку його примусового виконання державний виконавець закінчує виконавче провадження в порядку, встановленому цим Законом. Виконавчий збір та витрати, пов'язані з організацією та проведенням виконавчих дій, у такому разі з боржника не стягуються.

Відповідно до п.8 ч.1 ст.49 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.

При цьому, як вже було встановлено судом вище, підставою для винесення Головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Щегловою Є.В. постанови про закінчення виконавчого провадження від 17.06.2015 року ВП № 47485699 був отриманий лист ГУ ДСНС України в Одеській області від 15.06.2015 року. Відповідно до цього листа ГУ ДСНС України в Одеській області повідомило Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області про виконання постанови суду по справі № 1570/3654/2012 від 04.10.2012 року та ухвали від 29.04.2013 року. Також, в зазначеному листі ГУ ДСНС України в Одеській області зазначило, що не погоджується з доводами ОСОБА_1 про невідповідність отриманого листа від 02.06.2015 року № 01/3290/15 та доданою до нього довідкою з фактичними вимогами, що зазначені у виконавчому документі.

Однак, Головний державний виконавець Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Щеглова Є.В. вказані обставини не прийняла до уваги, також як і отриману 08.06.2015 року від ОСОБА_1 заяву про не згоду з листом від 02.06.2015 року № 01/3290/15 та доданою до нього довідкою, та прийняла постанову про закінчення виконавчого провадження ВП № 47485699 у зв'язку з виконанням боржником вимог виконавчого документа у повному обсязі у наданий строк.

З огляду на матеріали справи суд встановив, що довідка, яка є додатком до листа ГУ ДСНС України в Одеській області від 02.06.2015 року № 01/3290/15, складена на підставі довідки Головного управління МНС України в Одеській області, що була предметом розгляду адміністративної справи № 1570/3654/2012. За результатами розгляду адміністративної справи № 1570/3654/2012 було зобов'язано ГУ МНС України в Одеській області, крім іншого, видати ОСОБА_1 відповідну довідку за фактично відпрацьований час роботи при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для перерахунку пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210, та пізніше роз'яснено, що ГУ МНС України в Одеській області повинно видати ОСОБА_1 довідку не про розмір заробітної плати, а про розмір грошового забезпечення за фактично відпрацьований час роботи при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210.

Таким чином, суд вважає, що довідка, яка є додатком до листа ГУ ДСНС України в Одеській області від 02.06.2015 року № 01/3290/15, надана ГУ ДСНС України в Одеській області до Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Щеглової Євгенії Василівни не підтверджує фактичного виконання судового рішення від 04.10.2012 року по справі № 1570/3654/2012 з урахуванням положень ухвали суду від 29.04.2013 року. А тому, суд вважає, що у Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Щеглової Євгенії Василівни були відсутні підстави для прийняття постанови про закінчення виконавчого провадження від 17.06.2015 року ВП № 47485699 на підставі п.8 ч.1 ст.49 Закону України «Про виконавче провадження».

Відповідно до ч.2 ст.11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Таким чином, суд вважає за необхідне на підставі ч.2 ст.11 КАС України вийти за межі позовних вимог для повного захисту прав позивача шляхом: визнання протиправними дій Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Щеглової Євгенії Василівни щодо закінчення виконавчого провадження від 17.06.2015 року ВП № 47485699 з примусового виконання виконавчого листа № 1570/3654/2012, виданого Одеським окружним адміністративним судом 10.04.2014 року; скасування постанови Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Щеглової Євгенії Василівни про закінчення виконавчого провадження від 17.06.2015 року ВП № 47485699 та зобов'язання Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області поновити виконавчі дії.

Під час розгляду справи відповідач не надав доказів, які спростовують встановлені вище факти.

Адже, відповідно до ч.2 ст.72 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Що стосується позовної вимоги позивача про: визнати право ОСОБА_1 на перерахунок заробітної плати (грошового забезпечення) за виконання службових обов'язків у зоні ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС згідно з фактично відпрацьованим часом у І-ІІІ зонах небезпеки, згідно довідки від 10.11.1986 року, виданою протипожежною службою в зоні по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з врахуванням вимог спеціальних відомчих нормативно-правових актів, що регулюють службово-трудові відносини в системі МВС у 1986 році, нарахувати ОСОБА_1 грошову компенсацію (без виплати та індексації) за чергування в стані постійної бойової готовності в пожежній частині м. Чорнобиль у складі Одеського зведеного загону протипожежної служби МВС України згідно листа Держкомпраці СРСР № 3310-БГ від 02.10.1986 року, вказівкою МВС СРСР № 1/5725 від 21.10.1986 року і включити суму заробітної плати, нарахованої за роботу у зоні ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і одержати довідки від ГУ ДСНС України в Одеській області про грошове забезпечення за фактично відпрацьований час виконання службових обов'язків при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, видача якої гарантована ст.15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та закріплена рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 04.10.2012 року по справі № 1570/3654/2012 для перерахунку пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 у формі яка необхідна УПФУ в Суворовському районі м. Одеси, то суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно з ч.1 ст.6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

При цьому, відповідно до ч.1 ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Таким чином, зазначена позовна вимога позивача не належить до задоволення у зв'язку з помилково обраним способом захисту.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Згідно з ч.3 ст.94 КАС України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору розподіл судових витрат не здійснюється.

На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 27, 69-71, 86, 94, 128, 159-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Щеглової Євгенії Василівни щодо закінчення виконавчого провадження від 17.06.2015 року ВП № 47485699 з примусового виконання виконавчого листа № 1570/3654/2012, виданого Одеським окружним адміністративним судом 10.04.2014 року.

3. Скасувати постанову Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Щеглової Євгенії Василівни про закінчення виконавчого провадження від 17.06.2015 року ВП № 47485699 та зобов'язати Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області поновити виконавчі дії.

4. В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст.185, 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.254 КАС України.

Суддя М.М. Кравченко