Справа № 815/3942/15
08 жовтня 2015 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Левчук О.А.,
за участю секретаря Тишкової Л.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу за адміністративним позовом приватного підприємства «Дисконт» до Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Міністерство культури України про визнання відсутності компетенції (повноважень), визнання дій протиправними, скасування припису та зобов'язання утриматись від вчинення певних дій, -
Позивач звернувся з даним позовом до суду та в обґрунтування позовних вимог зазначає, що посадовими особами Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної Державної адміністрації за місцем здійснення ПП «Дисконт» господарської діяльності за адресою: м. Одеса, вул. Бєлінського, 16, представнику Трубай Я.А. було вручено припис Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації від 25.05.2015 року № 05-02/385, щодо припинення будівельних та земляних робіт до виконання пунктів 14, 17 статті 5, та статті 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини». Даний припис згідно інформації, яка в ньому міститься, було складено начальником відділу інспекційного нагляду Філіпченко Д.Ю. та спеціалістом управління Нікітенко Є.Ф. на підставі ч.1 ст. 30 Закону України «Про охорону культурної спадщини», самого Закону України «Про охорону культурної спадщини» та листа Міністерства культури України від 27.03.2015 № 971/10-2/13-15. Крім того в приписі зазначено, що в межах комплексної охорони зони історичного центру проводяться будівельні та земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини, що є порушенням частини 3 статті 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та документу, який має назву «Одеса. Історико-архітектурний опорний план. Проект зон охорони. Визначення меж історичних ареалів м. Одеси. Режими використання території зон охорони», у зв'язку з чим вимагається терміново припинити будівельні та земляні роботи до виконання вимог пунктів 14 та 17 статті 5 та частини 23 статті 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини».
На думку позивача, зазначений припис та дії посадових осіб Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної адміністрації її посадових осіб, які видали вказаний припис, є незаконними, з огляду на те, що у Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації як органу охорони культурної спадщини обласної держадміністрації та його посадових осіб відсутня компетенція на видання приписів про припинення робіт в історичних ареалах місць.
Також позивач зазначає, що за весь час діяльності ПП «Дисконт», жодного заходу державного нагляду(контролю) в розумінні Закону України «Про основні засади державного нагляду(контролю) у сфері господарської діяльності» з боку органів охорони культурної спадщини не здійснювалось, що, на думку позивача, свідчить про незаконні дії Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, її посадових осіб щодо видання припису від 25.05.2015 року № 05-02/385, виданню якого не передувало жодних контрольних заходів. Крім того, позивач вказує, що на час складення припису був чинним мораторій на проведення перевірок.
Крім цього позивач зазначає, що у зв'язку з відсутністю будь-якої інформації про дату і номер державної реєстрації та опублікування наказу Міністерства культури і туризму України від 20.06.2008 року № 728/0/16-08, яким затверджено «Історико-архітектурний опорний план, проект зон охорони, визначення меж історичних ареалів м. Одеси», ПП «Дисконт» на підставі статті 57 Конституції України, вважає що у м. Одесі відсутній історичний ареал в розумінні Закону України «Про охорону культурної спадщини» та інших нормативних актів в сфері охорони культурної спадщини.
За таких підстав, позивач просить суд визнати відсутність компетенції (повноважень) у Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації на видання приписів про припинення робіт в історичних ареалах населених місць, скасувати припис Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації №05-02/385 від 25.05.2015 року та визнати протиправними дії посадових осіб Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації щодо видання припису від 25.05.2015 року №05-02/385, зобов'язати Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації утриматись від здійснення заходів державного нагляду (контролю) за виконанням Наказу Міністерства культури і туризму України від 20.06.2008 року № 728/0/16-08, яким затверджено «Історико-архітектурний опорний план, проект зон охорони, визначення меж історичних ареалів м. Одеси», у зв'язку з його не чинністю.
Представники позивача в судовому засіданні позов підтримали, просили задовольнити його в повному обсязі.
Представники відповідача проти задоволення позову заперечували, в обґрунтування заперечень зазначили, що відповідно до приписів Закону України «Про охорону культурної спадщини» Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації є спеціально уповноваженим органом охорони культурної спадщини, який має повноваження на здійснення контролю за виконанням законодавства, пов'язаного з охороною об'єктів культурної спадщини, має право безумовного доступу до них, може видавати приписи щодо охорони пам'яток місцевого значення, припинення робіт на пам'ятках, їхніх територіях, та в зонах охорони, зобов'язаний заборонити будь-яку діяльність юридичних або фізичних осіб, що створює загрозу пам'ятці або порушує законодавство, державні стандарти, норми і правила у сфері охорони культурної спадщини.
Також представники відповідача вказують, що оскільки ПП «Дисконт» проводяться будівельні та земляні роботи на об'єкті за адресою: вул. Бєлинського, 16 в м. Одесі, що розташований в межах комплексної охоронної зони історичного центру та центрального історичного ареалу м. Одеса, без дозволу відповідного органу охорони об'єктів культурної спадщини на проведення таких робіт, що є порушенням частини 3 статті 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини», вважають, що Управлінням правомірно наданий припис за № 05-02/385 від 25 травня 2015 року та зобов'язано ПП «Дисконт» припинити проведення зазначених робіт до виконання пунктів 14, 17 статті 5 та частини 3 статті 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини». В зв'язку з чим просять суд у задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Міністерства культури України, до судового засідання не з'явився, про явку сповіщений належним чином, причини неявки до суду не повідомив.
Вислухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.
Міністерство культури України листом № 971/10-2/13-15 від 27.03.2015 року повідомило Одеській обласній державній адміністрації, що враховуючи суспільний резонанс, невідповідність поверховості запроектованого житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями по вулиці Бєлінського, 16 у місті Одесі режиму використання території Центрального історичного ареалу міста, та, оскільки, проект будівництва не погоджено з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини, як того вимагає пункт 14 другої частини статті 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини», Міністерство культури України, діючи в межах повноважень, визначених Положенням про Міністерство культури України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2013 року № 495, скасувало погодження від 14.02.2013 року № 340/10/61-13 історико-містобудівного обґрунтування вказаного будівництва і вимагає призупинення будівництва до вирішення та врегулювання спірних питань.(а.с.25).
Управлінням охорони об'єктів культурної спадщини ПП «Дисконт» винесено припис № 05-02/385 від 25 травня 2015 року, в якому, керуючись Законом України «Про охорону культурної спадщини» та листом Міністерства культури України від 27.03.2015 року № 971/10-2/13-15 Управління повідомляє, що в межах комплексної охоронної зони історичного центру проводяться будівельні та земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини, адреса порушення: м. Одеса, вул. Бєлінського, 16.
В цьому приписі вказано, що зазначені дії є порушенням Закону України «Про охорону культурної спадщини» від 08 червня 2000 року № 1805-111: ст. 32 ч.3 «Зони охорони пам'яток, історичні ареали населених місць», «Одеса. Історико-архітектурний опорний план. Проект зон охорони. Визначення меж історичних ареалів м. Одеса» V.Режими використання територій зон охорони пам'яток. За вищезазначене порушення передбачено відповідальність ст.ст. 44, 46 Закону України «Про охорону культурної спадщини»; ст.. 298 Кримінального кодексу України; ст. 92 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В зв'язку з чим, керуючись ч.1 ст. 30 Закону України «Про охорону культурної спадщини» Управління охорони культурної спадщини облдержадміністрації зобов'язано ПП «Дисконт» терміново припинити будівельні та земляні роботи до виконання вимог ст. 5 п.14, 17 та ст. 32 п.3 Закону України «Про охорону культурної спадщини». (а.с.8).
Відповідно до преамбули Закону України від 08.06.2000, № 1805-III "Про охорону культурної спадщини» цей Закон регулює правові, організаційні, соціальні та економічні відносини у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження, використання об'єктів культурної спадщини у суспільному житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь. Об'єкти культурної спадщини, які знаходяться на території України, охороняються державою. Охорона об'єктів культурної спадщини є одним із пріоритетних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України "Про охорону культурної спадщини" закріплено, що державне управління у сфері охорони об'єктів культурної спадщини покладено на Кабінет Міністрів України, Спеціально уповноважені органи охорони об'єктів культурної спадщини. До спеціально уповноважених органів охорони об'єктів культурної спадщини належать: центральні органи виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у сфері охорони культурної спадщини; орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим; обласні, районні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації; виконавчий орган сільської, селищної, міської ради.
Відповідно до Положення про управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, яке затверджено розпорядженням голови обласної державної адміністрації № 720/А-2011 від 06.09.2011 року, Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації є спеціально уповноваженим органом охорони культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації.
Згідно п. 1, 10, 13, 14 ч.1 ст. 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини» до повноважень органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій відповідно до їхньої компетенції належить: здійснення контролю за виконанням цього Закону, інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини; погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок відповідно до вимог Земельного кодексу України; надання дозволів на проведення робіт на пам'ятках місцевого значення (крім пам'яток археології), їхніх територіях та в зонах охорони, на щойно виявлених об'єктах культурної спадщини, реєстрація дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок; видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам'яток місцевого значення, припинення робіт на пам'ятках, їхніх територіях та в зонах охорони, якщо ці роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених цим Законом дозволів або з відхиленням від них.
Відповідно до п.п. 4.1, 4.10, 4.13, 4.15, 4.33 зазначеного Положення про управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації до повноважень Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, зокрема, відноситься: здійснення контролю за виконанням Закону України "Про охорону культурної спадщини", інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини; погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок відповідно до Земельного кодексу України; надання дозволів на проведення робіт на пам'ятках місцевого значення (крім пам'яток археології), їхніх територіях та в зонах охорони, на щойно виявлених об'єктах культурної спадщини; реєстрація дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок; видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам'яток місцевого значення; припинення робіт на пам'ятках, їхніх територіях та в зонах охорони, якщо ці роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених цим Законом дозволів або з відхиленням від них; здійснення інспекційної діяльності щодо дотримання фізичними та юридичними особами норм законодавства у сфері охорони культурної спадщини.
З сукупного аналізу зазначених приписів Закону України "Про охорону культурної спадщини" вбачається, що проведення містобудівних, архітектурних чи ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земляних робіт на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам'яток, історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України здійснюється лише після отримання дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.
При цьому, контроль щодо дотримання вказаних норм, в тому числі, суб'єктами господарювання, покладено на спеціально уповноважені органи охорони об'єктів культурної спадщини, яким у спірних правовідносинах виступає Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації.
За таких підстав, доводи позивача, про відсутність у Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації повноважень на видання приписів про припинення робіт в історичних ареалах населених місць, є необґрунтованими.
Також, як вбачається з матеріалів справи, наказом Міністерства культури і туризму України № 728/0/16-08 від 20.06.2008 року затверджено науково-проектну документацію "Історико-архітектурний опорний план. Проект зон охорони. Визначення меж історичних ареалів м. Одеса". В розділах III, V, VI вказаного наказу, зокрема, визначено межі та режими використання територій зон охорони пам'яток та межі та режими використання історичних ареалів м. Одеса. Так, згідно п. 1 розділу III зазначеного наказу, межа комплексної охоронної зони історичного центру в м. Одесі проходить по вул. Приморській, Старопортофранківській, Богдана Хмельницького, Мечникова, Пантелеймонівській, Бєлінського, Лідерсовському бульвару до вул. Приморської.
Відповідно до ст. 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини» з метою захисту традиційного характеру середовища окремих пам'яток, їх комплексів (ансамблів), історико-культурних заповідників, історико-культурних заповідних територій навколо них мають встановлюватися зони охорони пам'яток: охоронні зони, зони регулювання забудови, зони охоронюваного ландшафту, зони охорони археологічного культурного шару. Межі та режими використання зон охорони пам'яток визначаються відповідною науково-проектною документацією і затверджуються відповідним органом охорони культурної спадщини. Порядок визначення та затвердження меж і режимів використання зон охорони пам'яток та внесення змін до них встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони культурної спадщини. З метою захисту традиційного характеру середовища населених місць вони заносяться до Списку історичних населених місць України. Список історичних населених місць України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини затверджується Кабінетом Міністрів України. Межі та режими використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на територіях історичних ареалів населених місць визначаються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, відповідною науково-проектною документацією, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони культурної спадщини, або уповноваженими ним органами охорони культурної спадщини. На охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам'яток, історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України, забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.
Згідно до статті 1 цього Закону історичне населене місце - населене місце, яке зберегло повністю або частково історичний ареал і занесене до Списку історичних населених місць України; історичний ареал населеного місця - частина населеного місця, що зберегла об'єкти культурної спадщини і пов'язані з ними розпланування та форму забудови, які походять з попередніх періодів розвитку, типові для певних культур або періодів розвитку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 року № 878 „Про затвердження Списку історичних населених місць України" затверджений Список історичних населених місць України, до якого включено і місто Одеса.
Відповідно до статті 32 Закону України „Про охорону культурної спадщини" постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року № 318 „Про затвердження Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць" зі змінами затверджено „Порядок визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць" та зобов'язано Міністерство культури і мистецтв, Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики разом з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською адміністраціями, органами місцевого самоврядування забезпечити протягом 2002-2004 років визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць.
Згідно до пунктів 4, 5, 12, 16 цього Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць" Кабінетом Міністрів України встановлено, що: відповідальними за визначення меж і режимів використання історичних ареалів є Мінкультури та уповноважені ним органи охорони культурної спадщини; межі історичних ареалів визначаються спеціальною науково-проектною документацією під час розроблення історико - архітектурних опорних планів цих населених місць; визначені науково-проектною документацією межі історичних ареалів погоджуються відповідним органом місцевого самоврядування та затверджуються Мінкультури; для кожного історичного ареалу визначаються режими використання та конкретні обмеження господарської діяльності на його території, які встановлюються правилами охорони та використання історичних ареалів населених місць. Правила охорони та використання історичних ареалів населених місць повинні враховуватися під час розроблення місцевих містобудівних програм, містобудівної документації.
Таким чином, науково-проектна документація „Історико-архітектурний опорний план. Проект зон охорони. Визначення меж історичних ареалів м. Одеса" була затверджена наказом Міністерства культури і туризму України від 20.06.2008 року № 728/0/16-08 саме на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року № 318 „Про затвердження Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць" та на підставі повноважень, які встановлені частиною 2 статті 32 Закону України „Про охорону культурної спадщини" та зазначеною постановою Кабінету Міністрів України.
Крім того, обставини, стосовно того, що земельна ділянка, розташована за адресою: м. Одеса, вул. Бєлінського, 16, та на якій позивачем здійснювались будівельні та земляні роботи, знаходиться в межах комплексної охоронної зони історичного центру та центрального історичного ареалу м. Одеси, а тому проведення містобудівних, архітектурних чи ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, щляхових, земляних робіт на такій території згідно вимог п.9 ст. 6, ч.3 ст. 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини» забороняється без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини, були встановлені Одеським окружним адміністративним судом в постанові від 05 червня 2014 року по справі № 815/2423/14, яка залишена в силі ухвалою Вищого адміністративного суду України від 16.04.2015 року, та є чинною на теперішній час.
Відповідно до ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи, або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Отже, за таких підстав, доводи позивача про те, що в зв'язку з відсутністю будь-якої інформації про дату і номер державної реєстрації та опублікування наказу Міністерства культури і туризму України від 20.06.2008 року № 778/0/16-08, яким затверджено «Історико-архітектурний опорний план, проект зон охорони, визначення меж історичних ареалів м. Одеси», ПП «Дисконт», відсутній історичний ареал в розумінні Закону України «Про охорону культурної спадщини» та інших нормативних актів в сфері охорони культурної спадщини є необґрунтованими.
Доводи позивача про те, що жодного заходу державного нагляду(контролю) в розумінні Закону України «Про основні засади державного нагляду(контролю) у сфері господарської діяльності» з боку органів охорони культурної спадщини не здійснювались, що свідчить про незаконні дії відповідача щодо видання припису що оскаржується, виданню якого не передувало жодних контрольних заходів суд вважає необґрунтованими, оскільки цей Закон визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду(контролю) у сфері господарської діяльності, проте відповідач не перевіряв господарську діяльність позивача, а здійснив захід, пов'язаний із перевіркою пам'ятки та її охоронної зони на предмет додержання вимог законодавства щодо охорони культурної спадщини в межах повноважень, наданих Законом України «Про охорону культурної спадщини» та «Положенням про управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації». При цьому об'єктами заходів, які здійснює Управління, є будівлі, споруди та території з особливим статусом, а не господарська діяльність підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців.
Посилання позивача на те, що на час складення припису був чинний мораторій на проведення перевірок, також є безпідставними, оскільки пунктом 8 Прикінцевих положень до Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року № 76-VIII, встановлений окремий порядок саме щодо проведення перевірок підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців контролюючими органами, а не стосовно здійснення заходів спеціально уповноваженими державними органами охорони культурної спадщини з перевірок(оглядів) об'єктів культурної спадщини на предмет додержання вимог законодавства щодо охорони культурної спадщини в межах повноважень, наданих спеціальним Законом України «Про охорону культурної спадщини».
За таких підстав позовні вимоги позивача щодо скасування припису Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації №05-02/385 від 25.05.2015 року та визнання протиправними дії посадових осіб Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації щодо видання припису від 25.05.2015 року №05-02/385 також є необґрунтованими.
Позовні вимоги позивача щодо зобов'язання Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації утриматись від здійснення заходів державного нагляду (контролю) за виконанням Наказу Міністерства культури і туризму України від 20.06.2008 року № 728/0/16-08, яким затверджено «Історико-архітектурний опорний план, проект зон охорони, визначення меж історичних ареалів м. Одеси», у зв'язку з його не чинністю, суд також вважає необґрунтованими, оскільки вони стосуються правовідносин, які ще не існують, проте можливо виникнуть між сторонами, тобто на майбутнє, але відповідно до статті 6 КАС України захисту підлягають саме порушені рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень права, свободи або інтереси особи.
За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159 - 163, 254 КАС України, суд, -
Відмовити в задоволенні адміністративного позову приватного підприємства «Дисконт» до Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Міністерство культури України, про визнання відсутності компетенції (повноважень) у Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації на видання приписів про припинення робіт в історичних ареалах населених місць, скасування припису Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації №05-02/385 від 25.05.2015 року та визнання протиправними дії посадових осіб Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації щодо видання припису від 25.05.2015 року №05-02/385, зобов'язання Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації утриматись від здійснення заходів державного нагляду (контролю) за виконанням Наказу Міністерства культури і туризму України від 20.06.2008 року № 728/0/16-08, яким затверджено «Історико-архітектурний опорний план, проект зон охорони, визначення меж історичних ареалів м. Одеси», у зв'язку з його не чинністю - в повному обсязі.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд у строки та в порядку встановлені ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.
Повний текст постанови складено та підписано 13 жовтня 2015 року.
Суддя О.А. Левчук
Відмовити в задоволенні адміністративного позову приватного підприємства «Дисконт» до Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Міністерство культури України, про визнання відсутності компетенції (повноважень) у Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації на видання приписів про припинення робіт в історичних ареалах населених місць, скасування припису Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації №05-02/385 від 25.05.2015 року та визнання протиправними дії посадових осіб Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації щодо видання припису від 25.05.2015 року №05-02/385, зобов'язання Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації утриматись від здійснення заходів державного нагляду (контролю) за виконанням Наказу Міністерства культури і туризму України від 20.06.2008 року № 728/0/16-08, яким затверджено «Історико-архітектурний опорний план, проект зон охорони, визначення меж історичних ареалів м. Одеси», у зв'язку з його не чинністю - в повному обсязі.
13 жовтня 2015 року.