Постанова від 15.10.2015 по справі 155/1510/15-а

Пр. № 2-а/155/42/15

Справа № 155/1510/15-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2015 року Горохівський районний суд

Волинської області

в складі: головуючого судді Шмідта С.А.

при секретарі Грищук Г.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Горохівського районного суду в м.Горохів Волинської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Горохівської міської ради Горохівського району Волинської області про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до відповідача - Горохівської міської ради Горохівського району Волинської області про зобов'язання вчинити певні дії, мотивуючи його тим, що 04 квітня 2003 року розпорядженням голови Горохівської міської ради Горохівського району Волинської області № 29-Рос позивача було призначено на посаду спеціаліста І категорії відділу бухгалтерського обліку і звітності вищевказаної міської ради та присвоєно 14 ранг державного службовця. Перед цим в період з 10 червня 1998 року по 04 квітня 2003 року позивач працювала на посаді бухгалтера централізованої бухгалтерії Горохівської міської ради. Однак вищевказаний період трудової діяльності позивача не було зараховано в стаж денржавної служби. Позивач вважає вищевказану бездіяльність відповідача незаконною, оскільки згідно з постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 20 липня 1991 року № 102 у зв'язку з прийняттям Закону УРСР "Про місцеві Ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування" постанова Ради Міністрів УРСР від 22 грудня 1980 року № 655 "Про затвердження Положення про централізовані бухгалтерії при виконавчих комітетах сільських, селищних і міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів" втратила чинність. У зв'язку з вищевикладеним, позивач просить зобов'язати відповідача зарахувати їй в стаж державної служби період роботи з 10 червня 1998 року по 04 квітня 2003 року на посаді бухгалтера централізованої бухгалтерії Горохівської міської ради Горохівського району Волинської області, а також застосувати вищевказаний стаж для нарахування надбавки за вислугу років, надання додаткових оплачуваних відпусток та призначення пенсії.

У судове засідання представник відповідача - Горохівської міської ради Горохівського району Волинської області не з'явився, однак скерував до суду письмове клопотання про розгляд справи без його участі, заявлені позивачем позовні вимоги визнає повністю.

Позивач ОСОБА_1 не з'явилася в судове засідання, однак скерувала до суду письмове клопотання про розгляд справи без її участі, заявлені позовні вимоги підтримує повністю.

Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, враховуючи письмову заяву представника м відповідача про визнання адміністративного позову, суд вважає, що при вирішенні цього спору необхідно застосовувати ст.ст.112, 136 КАС України.

Відповідно до ч.ч.1,3 ст.136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до матеріалів справи. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнання адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюються за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Згідно ч.ч.3, 4 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Так, із трудової книжки серії НОМЕР_1, заведеної 09 березня 1981 року Горохівським районним інформаційно-обчислювальним центром державної статистики на ім'я ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7-9), вбачається, що з 10 червня 1998 року по 04 квітня 2003 року позивач працювала на посаді бухгалтера централізованої бухгалтерії Горохівської міської ради Горохівського району Волинської області. З 04 квітня 2003 року ОСОБА_1 було призначено на посаду спеціаліста І категорії відділу бухгалтерського обліку і звітності вищевказаної міської ради та присвоєно 14 ранг державного службовця.

Згідно зі статтею 22 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" до стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховується період роботи на посадах, на які поширюється дія цього Закону, а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби.

Стаж державної служби обчислюється відповідно до Закону України "Про державну службу", Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. № 283, та додатка до нього.

Обчислений відповідно до цього Порядку стаж державної служби застосовується для встановлення державним службовцям надбавки за вислугу років, надання додаткових оплачуваних відпусток та призначення пенсії.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про державну службу" державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів.

Частиною восьмою статті 33 цього ж Закону передбачено, що джерелом формування фонду оплати праці державних службовців є Державний бюджет України та інші джерела, визначені для цієї мети положеннями про органи державної виконавчої влади, затвердженими указами Президента України та постановами Кабінету Міністрів України.

Відповідно до пункту 2 Порядку до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів державних органів колишніх УРСР та інших республік, колишнього СРСР згідно з додатком, зокрема у виконавчих комітетах місцевих Рад депутатів трудящих, Рад народних депутатів, їх управліннях, самостійних відділах, інших структурних підрозділах.

Вказане означає, що до стажу державної служби зараховується робота на посадах керівних працівників і спеціалістів в управліннях, відділах, які згідно з затвердженою структурою належали до апарату виконкомів.

Згідно з Положенням про централізовані бухгалтерії при виконавчих комітетах сільських, селищних і міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів, затвердженим постановою Ради Міністрів УРСР від 22 грудня 1980 року № 655, централізовані бухгалтерії при виконкомах сільських, селищних і міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів створювалися як самостійні структурні підрозділи за рішеннями виконкомів районних (міських) Рад народних депутатів за рахунок загальної чисельності працівників апарату управління, фонду заробітної плати цього апарату усіх установ, які перебувають на бюджеті району (міста), для ведення обліку виконання бюджету і кошторисів видатків установ, що перебувають на сільських, селищних і міських бюджетах.

Враховуючи викладене, вказані централізовані бухгалтерії були самостійними бюджетними установами, які обслуговували школи, дитячі садки, бібліотеки, лікарні і до органів державної влади та місцевого самоврядування не належали.

Таким чином, періоди роботи у централізованих бухгалтеріях при виконкомах сільських, селищних і міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів не можуть бути зараховані до стажу державної служби.

Водночас згідно з постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 20 липня 1991 року № 102 у зв'язку з прийняттям Закону УРСР "Про місцеві Ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування" постанова Ради Міністрів УРСР від 22 грудня 1980 року N 655 "Про затвердження Положення про централізовані бухгалтерії при виконавчих комітетах сільських, селищних і міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів" втратила чинність.

Статтею 21 зазначеного Закону встановлено, зокрема, що Ради утворюють свої виконавчі, розпорядчі та інші органи, самостійно встановлюють структуру, штати, затверджують фонд і умови оплати праці їх працівників відповідно до чинного законодавства.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що періоди роботи у централізованій бухгалтерії, яка була структурним підрозділом апарату виконкому місцевої Ради народних депутатів та заробітна плата працівникам якої нараховувалась за рахунок фонду заробітної плати органу державної виконавчої влади, можуть бути зараховані до стажу державної служби, але лише з 20 липня 1991 року, тобто з моменту втрати чинності постановою Ради Міністрів УРСР від 22 грудня 1980 року № 655.

Вищезаначена правова позиція також викладена у листі Національнного агенства України з питань державної служби від 08 липня 2013 року № 3253/12-13 "Щодо зарахування до стажу держслужби часу роботи у централізованих бухгалтеріях".

Отже, оскільки позивач працювала на посаді бухгалтера централізованої бухгалтерії Горохівської міської ради в період з 10 червня 1998 року по 04 квітня 2003 року, тобто після втрати чинності постановою Ради Міністрів УРСР від 22 грудня 1980 року № 655, а тому вищевказаний період має бути зараховано до стажу державної служби.

Беручи до уваги вищевикладене, та те, що визнання позову представником відповідача не суперечить закону та не порушує чиїх-небудь прав, свобод та інтересів, суд приймає визнання позову представником відповідача, у зв'язку з чим виносить судове рішення про задоволення вищезазначеного позову.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.2, 112, 113, ч.1 ст.136, ст.163 КАС України, Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування", Законом України "Про державну службу", суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Зобов'язати Горохівську міську раду Горохівського району Волинської області зарахувати ОСОБА_1 в стаж державної служби період роботи з 10 червня 1998 року по 04 квітня 2003 року на посаді бухгалтера централізованої бухгалтерії Горохівської міської ради Горохівського району Волинської області та застосувати вищевказаний стаж для нарахування надбавки за вислугу років, надання додаткових оплачуваних відпусток та призначення пенсії.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий /підпис/

Згідно з оригіналом.

Суддя Горохівського районного суду

Волинської області С.А. Шмідт