15.10.15
Справа №652/371/15-ц
__________________2015 р.
15 жовтня 2015 року Високопільський районний суд Херсонської області у складі:
головуючого судді - Дригваль В.М.
при секретарі - Гапич В.М.
розглянувши на попередньому розгляді в смт.Високопілля цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Акцент-банк» до ОСОБА_2, про стягнення заборгованості, -
До Високопільського районного суду Херсонської області звернулося Публічне акціонерне товариство «Акцент-банк» із позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, зазначивши, що відповідно до укладеного договору №б/н від 13.08.2012 року, ОСОБА_2 отримав кредит у розмірі 1500,00 грн., у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 36% річних на суму залишку заборгованості за кредитом. Відповідач підтвердив свою згоду на те, що підписана заява разом з «Умовами та правилами надання банківських послуг», «Правилами користування платіжною карткою» та «Тарифами Банку», складає між ним та Банком Договір, що підтверджується підписом у заяві. Враховуючи те, що відповідач зобов'язання за вказаним договором належним чином не виконав, а тому станом на 16.07.2015 року має заборгованість 3704,34 грн., яка складається з наступного: 1499,78 грн. - заборгованість за кредитом; 1551,97 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом, а також штрафи відповідно до пункту 8.6 Умов та правил надання банківських послуг: 500,00 грн. - штраф (фіксована частина) та 152,59 грн. - штраф (процентна складова). Просить суд стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 3704 грн. 34 коп. за кредитним договором №б/н від 13.08.2012 року та судові витрати в розмірі 243,60 грн.
Представник позивача Публічного акціонерного товариства «Акцент-банк», за довіреністю Сафір Ф.О., надав до суду клопотання в якому позов підтримав з підстав викладених у позовній заяві, наполягає на їх задоволенні та просить справу розглянути у відсутності представника (а.с.19).
Відповідач ОСОБА_2 надав заяву в якій визнає позов повністю, не заперечує проти постановлення рішення на попередньому розгляді та просить розглянути справу у його відсутності (а.с.30).
Вивчивши та дослідивши матеріали справи, враховуючи , що відповідач ОСОБА_2, позов визнав та не заперечує про постановлення рішення у попередньому розгляді, суд відповідно до вимог ч.4 ст.130 ЦПК України, відповідно до якої ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову, проводиться в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з постановленням рішення на попередньому розгляді.
Як встановлено із матеріалів справи - згідно наданої копії розрахунку заборгованості (а.с.4) вбачається, що відповідач ОСОБА_2 станом на 16.07.2015 року має заборгованість перед позивачем в розмірі 3704,34 грн., яка складається з наступного:1499,78 грн. - заборгованість за кредитом; 1551,97 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом, а також штрафи відповідно до пункту 8.6 Умов та правил надання банківських послуг: 500,00 грн. - штраф (фіксована частина) та 152,59 грн. - штраф (процентна складова). А також вбачається, що останній платіж на погашення заборгованості по кредиту ОСОБА_2 здійснив 26.08.2012 року в подальшому платежів ніяких не здійснював.
- Із копії заяви позичальника №б/н від 13.08.2012 року (а.с.5-6) вбачається, що позивач надав ОСОБА_2 кредит в розмірі 1500,00 грн., у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 36 % річних на суму залишку заборгованості за кредитом.
- Із копії паспорту громадянина України (а.с.10) вбачається, що ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в селі Ольгине Високопільського району Херсонської області, зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою Високопільського РС УДМС України в Херсонській області (а.с.25). Має ідентифікаційний код-НОМЕР_1 (а.с.11)
Згідно ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст.527 ЦК України 1. Боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту. 2. Кожна із сторін у зобов'язанні має право вимагати доказів того, що обов'язок виконується належним боржником або виконання приймається належним кредитором чи уповноваженою на це особою, і несе ризик наслідків непред'явлення такої вимоги.
Відповідно до ст.530 ЦК України 1. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. 2. Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Відповідно до ст.625 ч.1 ЦК України передбачено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливості виконання ним грошового зобов'язання.
Згідно ст.629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання.
Згідно ст.1050 ч. 2 ЦК України, якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами, то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів.
Судом встановлено, що відповідач відповідно до поданої заяви №б/н від 13.08.2012 року (а.с.5) отримав від позивача кредит, у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 36 % річних на суму залишку заборгованості за кредитом. Відповідач підтвердив свою згоду на те, що підписана заява разом з «Умовами та правилами надання банківських послуг», «Правилами користування платіжною карткою» та «Тарифами Банку» (а.с.7-9), складає між ним та Банком Договір, що підтверджується підписом у заяві. Внаслідок неналежного виконання відповідачем умов кредитного договору, станом на 16.07.2015 року утворилася заборгованість в розмірі 3704,34 грн., яка складається з наступного: 1499,78 грн. - заборгованість за кредитом; 1551,97 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом, а також штрафи відповідно до пункту 8.6 Умов та правил надання банківських послуг: 500,00 грн. - штраф (фіксована частина) та 152,59 грн. - штраф (процентна складова). Отже заборгованість відповідно до розрахунку заборгованості становить 3704 грн. 34 коп. (а.с.4).
Таким чином, оскільки відповідач, внаслідок неналежного виконання взятих на себе зобов'язань, порушив виконання умов кредитного договору №б/н від 13.08.2012 року та норми діючого законодавства, суд вважає за можливим вимогу позивача щодо стягнення з відповідача суми заборгованості задовольнити у повному обсязі, тобто стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість по кредитному договору на загальну суму 3704 грн. 34 коп.
Крім того згідно ст.88 ЦПК України із відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати, які складаються із 243,60 гривень сплаченого судового збору, що підтверджується платіжним дорученням (а.с.1).
На підставі викладеного, ст.ст. 526, 527, 530, 625, 629, 1050 ЦК України та керуючись
ст.ст.10,11,60, 88, 130, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -
Позовну заяву Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Акцент-банк» до ОСОБА_2, про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН-НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «АКЦЕНТ-БАНК» (49074,м.Дніпропетровськ вул.Батумська, буд.11, МФО-305299, код ЄДРПОУ-14360080) на рахунок №29090829000010 МФО-307770) погашення заборгованості за кредитним договором №б/н від 13.08.2012 року в розмірі 3704 (Три тисячі сімсот чотири) грн. 34 коп. та відшкодування судових витрат (а рахунок №64994919400001 МФО-307770) в сумі 243 (Двісті сорок три) грн. 60 коп.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Херсонської області протягом десяти днів з дня його проголошення, через Високопільський районний суд Херсонської області.
Суддя В.М. Дригваль