Постанова від 15.10.2015 по справі 657/2213/15-п

Каланчацький районний суд Херсонської області

Справа №: 657/2213/15-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.10.2015 року Суддя Каланчацького районного суду

Херсонської області ОСОБА_1 О. В.

розглянувши матеріали, які надійшли від відділу прикордонної служби «Червоний Чабан» Херсонського прикордонного загону Азово - Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3, 40- років Перемоги,6, працюючого водієм,

за ст. 204-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИЛА:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення АзЧРУ № 104450 від 13.10.2015 р., 13.10.2015 р. в КПВВ «Каланчак» Херсонської області прибув гр. ОСОБА_2 для проходження прикордонного контролю, під час проведення співбесіди було встановлено, що вищевказаний громадянин 11.10.2015 року перетнув Державний кордон України в АР Крим через тимчасово закритий ППр «Паром - Керч». Своїми діями ОСОБА_2 порушив вимоги ч. 1 ст. 10 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Представник ОСОБА_2 - ОСОБА_3 в судовому засіданні проти протоколу про адміністративне правопорушення заперечив, та пояснив, що ОСОБА_2 перетинав кордон відповідно до чинного законодавства.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про відсутність в діях ОСОБА_2 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-2 КУпАП, у зв'язку з тим, що згідно ст. 10 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» громадяни України мають право на вільний безперешкодний в»їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти в'їзду - виїзду за умови пред'явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Постановою Кабінету Міністрів України № 367 від 04.06.2015 року з затверджений Порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї, який регулює питання перетину адміністративного кордону вільної економічної зони «Крим», «Сімферополь - авіа», «Паром - Керч» під час в»їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї громадян України відповідно до закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України, а також іноземців та осіб без громадянства - з урахуванням вимог Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Пунктами 1.1, 1.2 ст. 1 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», передбачено, що вільна економічна зона «Крим», «Сімферополь - авіа», «Паром - Керч» запроводжується у межах двох адміністративно - територіальних одиниць України: Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Адміністративний кордон між територією ВЕЗ «Крим» та іншою територією України збігається з суходільними адміністративними кордоном між Автономною Республікою Крим та Херсонською областю. Відповідно до ст.. 2 Порядок в»їзду на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї, контрольний пункт в»їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї - спеціально виділена територія на автомобільному шляху, залізничній станції з комплексом будівель, спеціальних, інженерних, фортифікаційних споруд і технічних засобів, де здійснюється прикордонний, митний та інші види державного контролю і пропуск осіб, що в»їдають на тимчасово окуповану територію України та виїжджають з неї, а також транспортних засобів, вантажів та іншого майна. Орган і служби, що здійснюють державний контроль у контрольних пунктах - підрозділи охорони державного кордону, територіальні органи ДФС. Додатком № 1 до вищевказаного порядку визначені наступні пункти в'їзду - виїзду з окупованої території: «Каланчак», «Чаплинка», Чонгар». Інших пунктів пропуску зазначеним додатком не визначено. Тобто, зазначеним порядком і регулюється в»їзд та тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї, саме через визначені додатком № 1 пункти в'їзду - виїзду, що розташовані на адміністративному кордоні з вільною економічною зоною «Крим» та іншою територією України. Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 інкримінується перетинання саме державного кордону України через тимчасово закритий пункт пропуску «Паром - Керч», а не порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України, визначеного Постановою КМУ № 367 від 04.06.2015 року.

Керуючись ст.ст.283, 284 та ст. 247 КупАП,-

ПОСТАНОВИЛА:

Звільнити ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Провадження по справі закрити.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Каланчацького

районного суду ОСОБА_1

Строк пред'явлення постанови до виконання "____"__________200__р.

Постанова набирає чинності "_____"_______________200_р.