1 Справа № 335/1559/15-п 3/335/268/2015
25 лютого 2015 року м. Запорожжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Геєць Ю.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за адміністративним протоколом ЗП № 008326, що надійшов з ДІМ СДІМ Орджонікідзевського РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, приватного підприємця, який мешкає за адресою: м. Запоріжжя, вул. Горького, буд. 97, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КпАП України, -
В провадження Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя з ДІМ СДІМ Орджонікідзевського РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області надійшов адміністративний протокол ЗП № 008326, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КпАП України.
Згідно до зазначеного протоколу про адміністративне правопорушення, 17.02.2015 року о 20-05 год., за адресою: бул. Шевченко, 73-Б, Набережна магістраль, виявлено факт порушення правил підприємницької діяльності ОСОБА_1, ведення підприємницької діяльності без ліцензування підприємницької діяльності, відсутність касового апарату, відсутні документи дозволяючи ведення підприємницької діяльності в кафе „Парус”.
Вивчивши матеріали справи, суд, вважає за необхідне повернути адміністративний матеріал для доопрацювання, на підставі наступного.
Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту рішення (постанови), що приймається в конкретній справі. В ній, зокрема, повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення та правильності його юридичної кваліфікації.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП відповідальність за вчинення даного правопорушення настає у випадку, провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Разом з цим, ч. 1 ст. 164 КУпАП не передбачає відповідальність за відсутність касового апарату.
Крім того, не надані докази, що під час виявлення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 здійснював свою діяльність, як фізична особа - підприємець.
Таким чином, протокол не відповідає вимогам КУпАП, тому справа підлягає поверненню Орджонікідзевському РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області.
Керуючись ст. 278 КУпАП, -
Повернути Орджонікідзевському РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області справу про адміністративне правопорушення за адміністративним протоколом ЗП № 008326, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КпАП України - для доопрацювання.
Постанова оскарження не підлягає.
Суддя Ю.В. Геєць