ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
21.07.06 Справа № 1/220.
Суддя Н.М.Зюбанова, розглянувши матеріали справи за позовом
Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем, м. Харків
до Державного підприємства "Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, м. Стаханов Луганської області
третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Управління Державного казначейства у Луганській області
про стягнення 177507 грн. 84 коп.
за участю представників сторін:
від позивача -Шинкаренко П.В., дов. від 13.06.06 б/н;
від відповідача - Шахов В.В., дов. від 04.01.06 № 01-12;
від 3-ої особи -Ковальова Н.М., дов. від 30.12.05 № 09-27/3637;
Кильчинський Є.С., дов. від 20.06.06 № 09-27/2395;
Суть спору: про стягнення 177507 грн. 84 коп. боргу за виконані роботи.
Відповідач у відзиві на позовну заяву за листом від 05.07.06 № 05-2112 проти позову заперечує з посиланням на факт фінансування з державного бюджету за спеціальними кодами економічної класифікації, необхідність реєстрації договору у Державному казначействі. Також відповідач зазначає, що при формуванні плану використання бюджетних коштів на 2006 рік сума боргу не заявлялась у встановленому порядку, оскільки представник виконавця не передав один примірник актів від 16.12.05 №№ 1-16.
За листом від 15.06.06 № 09-25/270ю третя особа проти позову заперечує з посиланням, зокрема, на положення ст. 25 Бюджетного кодексу України, яка передбачає, що державне казначейство здійснює безспірне списання з рахунків, на яких обліковуються кошти Державного бюджету та місцевих бюджетів, за рішенням, яке було прийнято державним органом, що відповідно до закону має право на його застосування. Також Управління державного казначейства у Луганській області зазначає, що бюджетної заборгованості відповідача перед позивачем, яка обліковується в органах казначейства, не існує. Дану заборгованість відповідач має заявити та зареєструвати у встановленому порядку.
За листом від 20.03.06 № 090-25/765 третьою особою подане клопотання про визнання заборгованості відповідача, заявленої до стягнення, такою, що є не бюджетною.
Дослідивши обставини справи, надані матеріали, вислухавши представників сторін та третьої особи, суд прийшов до наступного.
Так, між Українським науково-дослідним інститутом екологічних проблем /позивачем/ та Державним підприємством “Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вуглевидобувних і вуглепереробних підприємств» /відповідачем/ було укладено договір від 21.11.05 № 462Д/05, за умовами якого позивач прийняв зобов''язання по виконанню послуг зі складання та узгодження паспортів місць видалення відходів згідно п. 1.1 договору та які мали бути сплачені відповідачем відповідно п. 4.2 договору не пізніше 30 днів після прийняття виконаних робіт.
При цьому слід зазначити, що укладеним договором сторони передбачили, що джерелом фінансування витрат по сплаті послуг є бюджетні кошти /п. 2.1/.
Виконання позивачем робіт у відповідності з умовами договору від 21.11.05 № 462Д/05 на загальну суму 177507 грн. 84 коп. підтверджено матеріалами справи, у тому числі належно складеними актами приймання виконаних робіт №№ 1-18 від 16.12.05, підписаними сторонами.
Як свідчать матеріали справи оплату вартості робіт відповідачем не було зроблено у встановлений договором строк, тому утворилась заборгованість у сумі позову та позивач звернувся до суду.
Згідно зі ст. ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання не допускається, зобов'язання має виконуватись належним чином, зокрема, відповідно до умов договору.
Заперечення третьої особи, а також її клопотання про визнання заборгованості не бюджетною, відхиляються судом з огляду на те, що правовідносини сторін врегульовані цивільним законодавством, для них притаманна диспозитивність учасників. Підставою спору у даній справі є укладений суб"єктами господарювання цивільно-правовий договір. Статтею 1 Бюджетного кодексу України, на яку посилається орган Державного казначейства, передбачено, що Бюджетним кодексом України регулюються відносини, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів та розгляду звітів про їх виконання, а також контролю за виконанням бюджетів.
Також цивільним законодавством передбачено вичерпний перелік підстав припинення зобов"язань, які не ставляться у залежність від факту реєстрації відповідної заборгованості у встановленому порядку.
За таких обставин матеріалами справи підтверджений факт неналежного виконання відповідачем зобов"язання по сплаті боргу за виконані послуги на суму 177507 грн. 84 коп., тому позов підлягає задоволенню повністю з віднесенням судових витрат на відповідача згідно ст. 49 ГПК України.
На підставі викладеного, ст. ст. 525, 526 ЦК України, керуючись ст. ст. 49, 82, 84, 85 ГПК України, суд
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Державного підприємства “Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація», м. Стаханов Луганської області, вул. Дзержинського, 14, код ЄДРПОУ 32449971 на користь Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем, м. Харків, вул. Бакуліна, 6, код ЄДРПОУ 01018083 - 177507 грн. 84 коп. боргу, 1775 грн. 08 коп. державного мита та 118 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, видати на виконання наказ позивачу після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його
підписання, оформленого відповідно до ст. 84 ГПК України.
Дата підписання рішення -26.07.07.
Суддя Н.М.Зюбанова