Справа № 752/10122/15-п
Провадження №: 3/752/2828/15
Іменем України
15.06.2015 р. суддя Голосіївського районного суду м. Києва Дмитрук Н.Ю.,Голосіївського РУГУ МВС України в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, за ч. 1 ст. 187 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії КИ № 0007878 від 12.06.2015 р. ОСОБА_1, 07.05.2015 р. в період з 16.00 - 19.00 год. не з'явився на реєстрацію в каб. 500 Голосіївського РУ по вул. Голосіївській, 15 в м. Києві, чим порушив п. «в» встановлених йому Ірпінським судом Київської області обмежень, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні показав, що відносно нього встановлений адміністративний нагляд та він дотримувався усіх правил адміністративного нагляду. Так, він з'являвся на реєстрацію до міліції. Щодо того, що з'являтись на реєстрацію йому потрібно у якийсь конкретний день та час до міліції він дізнався 12.06.2015 р. коли на нього склали декілька адміністративних протоколів.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, а провадження у справі про притягнення його до адміністративної відповідальності підлягає закриттю, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 3 Інструкції про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами звільненими з місць позбавлення волі, затвердженої наказом від 04.11.2003 р. № 1303/203 МВС України та ДДУзПВП, осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, беруть на облік, фотографують, а в разі необхідності у них беруть відбитки пальців. Працівники міліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.
Так, ч. 5.6 цієї інструкції, встановлює, що у разі якщо піднаглядному судом встановлені обмеження дій у вигляді реєстрації в міліції, то за письмовим рішенням начальника міськ-, райвідділу така реєстрація здійснюються працівником відділення (відділу) дільничних інспекторів міліції, дільничним інспектором міліції, працівником карного розшуку або черговим міськ-, райвідділу, про що здійснюється запис у реєстраційному листку (додаток 13). Час явок установлюється з таким розрахунком, щоб це не впливало на роботу і навчання піднаглядного. Якщо піднаглядний мешкає на значній відстані від міськ-, райвідділу, то йому з письмового дозволу начальника міськ-, райвідділу може встановлюватися явка для реєстрації в службове приміщення дільничного інспектора, про що здійснюється запис у реєстраційному листку.
В матеріалах справи відсутній реєстраційний листок та рішення щодо встановлення часу явок ОСОБА_1 із підписом останнього про ознайомлення із цим рішенням, відтак відсутні докази вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, та на час розгляду справи у суді не встановлена подія та склад адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. ч. 1 ст. 247, 283 - 285 КУпАП, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяти днів з моменту винесення.
Суддя Н.Ю.Дмитрук