25 жовтня 2011 р. Справа № 108519/11/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді Кушнерика М.П.
суддів Багрія В.М., Коваля Р.Й.
розглянувши в порядку письмового провадження у м.Львові апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації Тернопільської області на постанову Чортківського районного суду Тернопільської обл. від 06 травня 2011р. в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації Тернопільської області, Центру поштового зв»язку №5 ТД УДППЗ «Укрпошта» про стягнення заборгованості та зобов»язання вчинити дії, -
15.04.2011р. позивач звернулася до суду з адміністративним позовом, у якому просила стягнути заборгованість та зобов»язати вчинити нарахування компенсації і доплати, як працюючому на території радіоактивного забруднення: 30% компенсації від мінімальної заробітної плати у зв»язку з обмеженням продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства та одну мінімальну заробітну плату, як доплату громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення у зоні посиленого радіоекологічного контролю з 26.07.1996р.; зобов'язати ЦПЗ №6 відповідно до п.6 абз.4 Постанови КабМіну України №936 від 20.09.2005р. «Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов»язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» до 25 числа кожного місяця проводити нарахування і реєстри отримувачів компенсаційних виплат і направляти до розпорядника бюджетних коштів нижчого рівня управління праці та соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації Тернопільської області для відшкодування їй, як особі, яка працює в зоні посиленого радіоекологічного контролю; зобов»язати управління праці на майбутнє своєчасно проводити компенсації та доплати передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; зобов2язати ЦПЗ №6 нарахувати, а управління праці виплатити 3% річних від простроченої суми з розрахунку за кожен календарний місяць,починаючи з 13.12.2006р.
Постановою суду від 06.05.2011р. заявлений позов задоволено частково.
Не погодившись із постановою суду, її оскаржив відповідач, який, покликаючись на неповне з»ясування обставин справи, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову по справі про відмову в позові.
Вимоги за апеляційною скаргою обґрунтовує тим, що згідно з бюджетними призначеннями, і враховуючи вимоги ст. 95 Конституції України, Бюджетного кодексу України, Кабінет Міністрів України встановлює розмір окремих видів компенсацій, доплат, допомог, зокрема, нарахування та виплата додаткового підвищення оплати праці працюючим громадянам в зоні посиленого радіоекологічного контролю проводиться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №836 від 26.07.1996 року «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ), де визначено розмір даної виплати та постанови Кабінету Міністрів України №936 від 20.09.2005 р, « Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в п.5 якої визначено, що виплата додаткової доплати за роботу на території посиленого радіоекологічного контролю проводиться за місцем основної роботи громадян підприємствами, установами, організаціями. Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за правильність призначення та нарахування компенсаційних виплат. Управління праці та соціального захисту населення на підставі поданих розрахункових документів проводить відшкодування підприємствам, установам, організаціям.
Даними постановами Кабінет Міністрів України встановив гарантований мінімальний розмір розрахункової величини для виплат, передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та порядок таких виплат.
Згідно зі ст.87 Бюджетного кодексу України видатки на державні програми з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюються у встановленому порядку за рахунок наявних надходжень до загального фонду державного бюджету в межах обсягів призначень, передбачених у Державному бюджеті України.
Кабінет Міністрів України, виконуючи Закон «Про Державний бюджет України», провадить видатки на реалізацію положень Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в межах асигнувань, затверджених Верховною ОСОБА_2 України.
Відповідно до вимог п.5 ст.51 гл.8 розділу II Бюджетного кодексу України розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов»язання та провадять видатки тільки в межах бюджетних асигнувань , встановлених кошторисами. Тому, управління, як розпорядник коштів III рівня вважає, що відсутні законні підстави для проведення відшкодування грошових виплат в інших розмірах.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, а відтак на підставі п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана скарга підлягає до часткового задоволення, з наступних підстав.
З матеріалів справи, які поступили на розгляд апеляційного суду вбачається, що позовна заява (а.с.1-3) не була підписана особою, яка її подала, відтак така не відповідає вимогам ст.106 КАС України та недоліки не усунуті до видалення суду до нарадчої кімнати, тому відповідно до п.7 ч.1 ст.155 КАС України, суд своєю ухвалою таку позовну заяву залишає без розгляду.
Відповідно до ст.203 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку і позовна заява залишається без розгляду або провадження у справі закривається з підстав, встановлених відповідно статтями 155 і 157 цього Кодексу.
У відповідності до ч.4 ст.106 КАС України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Останнім реквізитом позовної заяви є підпис позивача або його представника з зазначенням дати подання заяви, що надає юридичну силу такому документу.
Ч.1 ст.203 КАС України передбачено, що постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку і позовна заява залишається без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 КАС України, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
Керуючись ст.ст.160, 195 - 197, п.4 ч.1 ст.198, 203, ст.205, ст.ст.206, 254 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації Тернопільської області задоволити частково.
Постанову Чортківського районного суду Тернопільської обл. від 06 травня 2011р. скасувати та постановити ухвалу, якою адміністративний позов ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації Тернопільської області, Центру поштового зв»язку №5 ТД УДППЗ «Укрпошта» про стягнення заборгованості та зобов»язання вчинити дії, - залишити без розгляду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий суддя: М.П.Кушнерик
Судді: В.М.Багрій
ОСОБА_2