Ухвала від 30.09.2011 по справі 2а-2525/11

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

"30" вересня 2011 р. № 117952/11/9104

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Каралюс В.М., перевіривши апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської області на постанову Горохівського районного суду Волинської області від 10 травня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання нарахувати та виплатити доплату до пенсії як дитині війни,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Горохівського районного суду Волинської області від 10 травня 2011 року задоволено позов ОСОБА_1.

Не погодившись із таким рішенням суду, Управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської області подало апеляційну скаргу.

У відповідності до ч. 2 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

З тексту апеляційної скарги вбачається, що копію постанови апелянтом отримано 29.06.2011 року. Апеляційна скарга на вказану постанову отримана судом першої інстанції 26.07.2011 року, про що свідчить вхідний штамп канцелярії суду. Таким чином, апеляційна скарга подана відповідачем з пропуском десятиденного строку на апеляційне оскарження.

Виходячи зі змісту ч. 4 ст.186 КАС України за відсутності заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження, суддя-доповідач ще на стадії вирішення питання про відкриття апеляційного провадження своєю ухвалою повертає апеляційну скаргу, подану після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Зважаючи на те, що апеляційну скаргу апелянтом подано із пропуском встановлених строків, заява про поновлення строку на апеляційне оскарження від Управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі не поступала, такого клопотання не заявлено апелянтом і в апеляційній скарзі, суд апеляційної інстанції вбачає підстави для повернення апеляційної скарги.

Апелянту слід роз'яснити, що повернення апеляційної скарги не позбавляє його права на її повторне подання, одночасно із заявою (клопотанням) про поновлення строку апеляційного оскарження.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 185, 186, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської області на постанову Горохівського районного суду Волинської області від 10 травня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання нарахувати та виплатити доплату до пенсії як дитині війни - повернути апелянту.

Роз'яснити, що Управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської області вправі повторно звернутись з апеляційною скаргою, разом із заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження шляхом подачі такої через суд першої інстанції.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її прийняття, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили до суду касаційної інстанції.

Суддя Львівського апеляційного ОСОБА_2

адміністративного суду