Ухвала від 12.10.2015 по справі 809/4203/15

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"12" жовтня 2015 р. Справа № 809/4203/15

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остап'юк С.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Управління державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті у Вінницькій області до ОСОБА_1 про стягнення коштів в розмірі 13 697, 45 гривень, -

ВСТАНОВИВ:

09.10.2015 року Управління державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті у Вінницькій області звернулося в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів в розмірі 13 697, 45 гривень.

Одночасно, Управлінням державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті у Вінницькій області заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке мотивоване відсутністю коштів, призначених для здійснення цього платежу.

Пунктом 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Статтею 10 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом (частина 1). Не може бути привілеїв чи обмежень прав учасників адміністративного процесу за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками (частина 2).

Згідно частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Відповідно частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України «Про судовий збір».

Згідно частини 1 статті 2 Закону України «Про судовий збір» платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Судом встановлено, що Управління державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті у Вінницькій області пільгами, що звільняють його від сплати судового збору за подання даного позову не наділене.

Частинами 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Як встановлено судом, позивач відстрочення сплати судового збору обґрунтовує відсутністю коштів, призначених для сплати судового збору.

Суд зазначає, що відсутність коштів в Управління державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті у Вінницькій області на сплату судового збору не є тією обставиною, що впливає на майновий стан, який є умовою для відстрочення сплати судового збору.

Таким чином, судом не встановлено підстав для відстрочення сплати судового збору за подання Управлінням державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті у Вінницькій області даного позову.

Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені вимоги до позовної заяви, частиною 3 якої передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно частини 1 статті 4 «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік”, який вступив в дію з 01.01.2015 року, встановлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня складає 1218 гривень.

При цьому, суд зазначає, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

З огляду на викладене, заявлені позовні вимоги є майновими.

Згідно пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою встановлюються у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Таким чином, при зверненні Управління державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті у Вінницькій області до адміністративного суду з даним майновим адміністративним позовом, у відповідності до положень статті 4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір сплачується в розмірі 1218 гривень.

Документ про сплату судового збору за подання даного адміністративного позову Управлінням державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті у Вінницькій області не подано.

За таких обставин суд приходить до висновку про невідповідність позовної заяви вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі наведеного та керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору, відмовити.

Позовну заяву Управління державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті у Вінницькій області до ОСОБА_1 про стягнення коштів в розмірі 13 697, 45 гривень - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, шляхом подання документу про сплату судового збору в розмірі встановленому статтею 4 Закону України “Про судовий збір” в розмірі 1218 гривень до 22 жовтня 2015 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вищезазначений строк позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Остап'юк С.В.